Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Пример

Сайт ( трейлърите34243432.ком ) визуализира трейлъри от youtube?

Евентуален проблем?


Пример 2

Сайт (филми.. )визуализира цели филми пак от youtube?

Евентуален проблем?

-------------------------

Реално той просто дава картинката и текста за даденото видео, материала не го е качил той, явява се трето лице.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Реално той просто дава картинката и текста за даденото видео, материала не го е качил той, явява се трето лице.

Това, че според теб си трето лице не те спасява, защото сайта си е твой и ти си качил на него нелегалното съдържание и си нарушил авторски права.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Реално сайта ако няма реклами?
И друго - искаш да ми кажеш, че трейлърите дето се качват в милиони сайтове са проблем - хм

И сега като го чета още един път - Аз реално не съм качил нищо при мен, видеото не е при мен а при ( Иван )

Това, че според теб си трето лице не те спасява, защото сайта си е твой и ти си качил на него нелегалното съдържание и си нарушил авторски права.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Темата е малко мръчкава в момента, но един съд в САЩ реши, че този който вгражда видеото не е отговорен за авторските права съдържанието. Те би трябвало да се движат от този, който е качил видеото и го е позволил за вграждане. Ето линк: http://www.geekosystem.com/embedding-video-copyright-infringement/

На практика, пълните филми рано или късно изчезват от ютюб, корпорациите си имат много добри инструменти (http://www.youtube.com/yt/copyright/content-verification-program.html) да ги хващат за това ще си вкараш главоболия постоянно да си оправяш сайта, когато някое вградено видео падне, но твоя си воля. Тарикатите вдигат по някоя октава в музикалните клипове или обръщат кадъра в телевизионните, филмовите...но като цяло пълнометражни филми не се задържат дълго там.

Вбокса е друга бира и там пиратлъка си е яко на кило, но рано или късно и тях ще ги догони съдбата. Не бих си правил сайт базиран на вбокс със сигурност.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Един колега от друг форум е писал :
Мнението е на 1 година +

Начало на цитата --- Логиката на правоносителите е проста - ти имаш аудитория (твоите посетители) и им предоставяш възможност да гледат тези клипчета (въпреки, че не са хостнати на твой сървър). Момента с комерсиализацията е ключов. Ти генерираш приходи (adsence или други рекламни програми) благодарение на това съдържание. Ето за това атакуват подобни сайтове. Един вид ти правиш дъмпинг, защото предоставяш достъп до тези материали на аудиторията на нищожно ниски цени, поради което индустрията търпи загуби под формата на пропуснати ползи. На следователите трудно се обяснява какво е Software as a Service и че въпростното съдържание, нито player-а (услугата), който ги стриймва е на твоя сайт или под твой контрол.
Точно порадаи тази причина те питах, дали са ти връчили обвинението и по кои членове от НПК?
--- край на цитата
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Ето още един интересен :

начало --- Принципите в правото гласят, че това, което не е забранено е разрешено и обвиняемите не трябва да доказват, че са невинни, а имат право само да се защитават срещу конкретни обвинения и доказателства. Тоест, човекът с трите сайта не трябва да доказва, че не е извършил престъпление. Справедливостта изисква да получи веднага ясно обвинение и достъп до всички материали по преписката, за да изгради защитата си. Въпреки че не е казал все още, на 99% съм сигурен, че не е получил обвинение и никога няма да види такова. Ще го водят го свидетел за вечни времена, а като такъв няма право на на никаква защита. За съжаление системата у нас е пробита от правни абсурди като швейцарско сирене и това позволява на "органите" да вършат каквото си искат когато нарочат някого. Така не е справедливо. --- край
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Индустрията търпи загуби - дръжки. Те си "избиват" (ама не буквално) парите още с премиерите на филмите. Сега, че има и такива олигофрени, на които и трейлърите им свидят са си техен проблем.

Значи - съвет 1: Не поствай клипове, музики и филми с бг произход. Не щото трябва да подкрепяме индустрията, ами щото индустрията се оправдава за провалите си с пиратството и следователно който разпространява е крив и точка по въпроса.

Съвет 2: Избягвай да постваш цели филми.

Съвет 3: Не поствай нищо на БТВ, че те са много чувствителни. :)

Съвет 4: Напиши едни подробни правила и общи условия за ползване и там опиши всичко от игла до конец. С няколко думи "кат не ти изнася се изнасяй от сайта". Гледай да си разтегнеш правата в много страници с дребен шрифт.

Съвет 5: Добави опция и потребителите да добавят съдържание. Така е по-трудно да ти направят нещо, защото потребителите генерират контент, а ти естествено "нямаш време да преглеждаш всички качени клипове, затова на който не му изнася, да пуска имейл при нарушени авторски права".

Съвет 6: Пейстни сайта из друга страна, където не могат да ти го намерят и сложи прайвъси домейн, дето да се озорят и за всеки случай отделен акаунт с грешни данни.

Съвет 7: Може и да не се занимаваш. :)

Това при положение, че правиш някакъв видеопортал.

Иначе, ако е само за трейлъри, не вярвам да има чак голям проблем. Най-много от време на време някой да претендира за права върху трейлър на бг филм, който е финансиран с нашите данъци, ама видиш ли ти го грабиш, както и юзърите.

Ааа и един допълнителен съвет. Хоствай даден клип на няколко различни места (пази като коз), защото има едни клюкари, които обичат да рипортват разни профилчета и да се трият. Та имай впредвид и това.

Иначе, ако ти се намират някакви си там 900-1000+ лв, можеш да си купиш права и отделно да даваш мъни от приходи, за да не ти се качват на главата.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Като цяло добри съвети сподели "fifi" - Благодаря за което, ще бъдат полезни и на други следящи темата! - Сигурен съм

Обаче леко се отклонихме от главата идея - А тя е проблема евентуално от видно съдържание в youtube/vbox7 и т.н

Примерно лицето ( Иван ) е взело кода на новия трейлър на филмът ( Нов Филм ) от известния на всички ( YouTube ) - направил го е лесно, защото потребителя ( Х ) го е качил и е дай възможност да се слага в други сайтове.

В youtube/vbox7/ и други известни сайтове всеки които качва клип, има право да ограничи споделянето, тоест ако някой се опита да вземи кода - ще му изпише нещо от рода "Собственикът на клипа не позволява вграждане. ) И реално няма да може!

Тук идва другия момент, лицето ( Иван ) взема клипа споделен от човека ( Х ) и си го качва където иска защото лицето ( Х ) е разрешил това. Реално да ли лицето ( X ) има права да го прави ( Иван ) не го интересува.

При всяко вграждане на код от клипа в дадения сайт/блог/ или каквото и да е било - се вижда видео плейърът на дадения сайт. Тоест всеки посетил клип в сайта на ( Иван ) вижда, че клипчето реално е от youtube/vbox7 и т.н - и ако някой иска да отиде до реалният линк на клипът - просто клика върху него и готово. Така той може да проследи автора на клипа и да му зададе въпроси.

Нали така?
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

В момента управлява ГЕЯ и според някой уебмастЪри не би трябвало да имаш проблеми
защото той не се интересува от "такива" неща, но живо се интересува от: "пенсии", "помощи", "роми", "пенсионери", "купони", "бедни", "неработещи", "прости", "глупави"

ако направиш сайта по някой от изредените ключови думи, дупе да ти е яко (буквално :lol:)
 
От: От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Колега много изкриви темата и ти...
Придържайте се към нея - МОЛЯ! Темата е интересна и ще е полезна и за много други!
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Ти пак си пил сино апче с гроб на него. Не знам защо намесваш политиката в тези теми. Чаткай се в политическия раздел, или не останаха хора дето да те слушат там?

В момента управлява ГЕЯ и според някой уебмастЪри не би трябвало да имаш проблеми
защото той не се интересува от "такива" неща, но живо се интересува от: "пенсии", "помощи", "роми", "пенсионери", "купони", "бедни", "неработещи", "прости", "глупави"

ако направиш сайта по някой от изредените ключови думи, дупе да ти е яко (буквално :lol:)
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

По темата, няма да ти пука, щом клипа не е на твоят сървър, и е любезно предоставен за споделяне в други сайтове няма от какво да се притесняваш.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Всички филмови компании си имат канали с трейлъри в тубата. Не би трябвало да е проблем, ако кода за вграждане е от официалния канал. Най-много да има регионално блокиране при възпроизвеждането.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Като цяло добри съвети сподели "fifi" - Благодаря за което, ще бъдат полезни и на други следящи темата! - Сигурен съм

Обаче леко се отклонихме от главата идея - А тя е проблема евентуално от видно съдържание в youtube/vbox7 и т.н

Примерно лицето ( Иван ) е взело кода на новия трейлър на филмът ( Нов Филм ) от известния на всички ( YouTube ) - направил го е лесно, защото потребителя ( Х ) го е качил и е дай възможност да се слага в други сайтове.

В youtube/vbox7/ и други известни сайтове всеки които качва клип, има право да ограничи споделянето, тоест ако някой се опита да вземи кода - ще му изпише нещо от рода "Собственикът на клипа не позволява вграждане. ) И реално няма да може!

Тук идва другия момент, лицето ( Иван ) взема клипа споделен от човека ( Х ) и си го качва където иска защото лицето ( Х ) е разрешил това. Реално да ли лицето ( X ) има права да го прави ( Иван ) не го интересува.

При всяко вграждане на код от клипа в дадения сайт/блог/ или каквото и да е било - се вижда видео плейърът на дадения сайт. Тоест всеки посетил клип в сайта на ( Иван ) вижда, че клипчето реално е от youtube/vbox7 и т.н - и ако някой иска да отиде до реалният линк на клипът - просто клика върху него и готово. Така той може да проследи автора на клипа и да му зададе въпроси.

Нали така?

Да, така е.

1. Дори и да си взел кода от даден потребител, то той може в последствие да забрани достъпа. Това е първият вариант. Втория вариант е да докладват дадения потребител и да го блокнат от съответния видео сайт (примерно ютуб), следователно клиповете ти няма да бачкат.

2. Дори и да си качил клипа някъде си, то пак могат да проследят в кой сайт и кой го е качил и съответно да те репортнат, за да ти делийтнат профила и клиповете.

3. Мисля, че има начин да се замаскира до голяма степе логото на дадения видео сайт чрез някакъв код и плейър. Дои аз съм виждала такива сайтове, където е много трудно, даже почти невъзможно да откриеш линк към главния сайт. Тук, обаче не знам как става номера...

4. Варианта е (ако не искаш да те проследят), да използваш сайтове като putlocker, примерно, обаче там работата малко сложна с техните постоянни триения. Друг вариант е да намериш видео сайт, където няма стърчащо лого във клипа и съответно като го вградиш, след това да замаскираш и кода на сайта и така няма да се вижда примерно откъде е взет клипа.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Разбира се, че ако се блокира клипа от youtube/vbox7/vimeo и т.н няма да бъде визуализиран в сайта на ( Иван ) но това е напълно нормално и дори смятам, че така трябва да бъде!
Относно това да се замаскирва от къде е клипа е чист автогол, лично според мен - Оставете видно да се вижда от къде е клипа. Няма смисъл от занимавка, ако дадения човек ( Иван ) иска толкова да не се вижда от къде е клипа, да си го свали от дадения сайт и да го качи някъде другаде, къде има по - изчистен плейър.

Иначе съм съгласен с теб, но темата беше за извеждане на файлове от видните сайтове.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Кажи кое тогава не е написано по темата.
 
От: Как стоят реално нещата със сайтове за клипове и филми от youtube/vbox7/vimeo

Не ме разбра правилно, всичко е точно - мисля, че я обсъдихме добре!
Ако някой друг колега иска да се включи, темата е отворена и се следи.

Кажи кое тогава не е написано по темата.
 

Горе