Как трябва да изглежда един банер?

От: Как трябва да изглежда един банер?

Така е. Зависи каква е целта на банера. Ако е трафик, успеха е гарантиран. Но продажби... :/
 
От: Как трябва да изглежда един банер?

Така е. Зависи каква е целта на банера. Ако е трафик, успеха е гарантиран. Но продажби... :/

От доста време насам смятам, че банера трябва да има и брандинг идея. Независимо, че целим и продажби. Да не се губи ресурс, както се вика. ...:)
 
От: Как трябва да изглежда един банер?

От доста време насам смятам, че банера трябва да има и брандинг идея. Независимо, че целим и продажби. Да не се губи ресурс, както се вика. ...:)

Ако има, ще трябва да не заема много място, защото ако "праснеш" едно лого по средата на банера, забрави за продажбите. Но ако го намърдаш в некой ъгъл или друг "слайд", тогава може. :)
 
От: Как трябва да изглежда един банер?

Да вземем за пример един от банерите на адхикс,бг, който се върти тук във форума. Има си хубаво лого, след него е сложен домейна, след което са изброени още няколко домейна. Ама чушки ли продават, решават ли съдби, програмисти ли са, реклама ли правят, домейни ли продават ... ходи че разбери (мнението ми е на прима-виста, като се старя да реагирам като обикновения потребител, попаднал случайно във форума). Няма слоган, няма картинки/диаграми, няма кол ту акшън. Цъкам на банера, с триста подозрения, и установявам, че всъщност хората предлагат таргетирана реклама в интернет и това би подпомогнало бизнеса ми значително.
Не знам какъв е си ти ар-а на този банер, но се надявам грешката да е в моя приемник, и да валят клиенти чрез него :)
Може да сметнете, че поста ми е чист хейт, но единствената ми цел, е да ви накарам да вникнете в силата на банерите и правилното им изготвяне.
 
От: Как трябва да изглежда един банер?

Да, за банера - търпи критики. Ще трябва да се поработи по него. слагаме в тасковете. Ама ме захапа, а? :) :) :) Ние говорим за банери, които конвертират, този не е най-добрия пример. Ще го мислим и него, но реално дай и коментар за червения квадрат. Преди да си почнал, само ще кажа, че не отговаря на бранд цветовете на сайта, което е малко или много стряскащо като попадне потребител от нещо червено и бяло, на нещо съвсем различно, като цветова концепция. :)

Не е хейт, а е много креативен, братленце. Но не сме стигали до него. По-скоро е загрижен, доколкото познавам стила ти. ;) Мерси за критиката и нека и кулайс да се включи за това, ще го оправим това. ;)
 
От: Как трябва да изглежда един банер?

Мен пък ме кефи. 8)
 
От: Как трябва да изглежда един банер?

Червения банер е правилно замислен, като имам само едно възражение - текстът "Рекламирайте при нас" трябва постоянно да присъства над флаш-а (хората нямат време да гледат цялата анимация, докато разберат че става дума за реклама). Ако не ти харесва цвета, направи същия банер, но с цветовете на сайта, и до месец, ще можеш да сравниш статистиките, за да знаеш кое работи по-добре.

fifi, според мен целта на един банер не е да е красив и да кефи, а да докарва качествен трафик.
 
От: Как трябва да изглежда един банер?

fifi, според мен целта на един банер не е да е красив и да кефи, а да докарва качествен трафик.

И брандинг. Все пак може човек да не кликне, но поне да се врътне логото пред очите му.
 
От: Как трябва да изглежда един банер?

Прав си, така е! Даже ако търговското ти място има адрес, можеш да го наложиш някъде долу в банера за оптималност (не кликат, а направо идват :) ).
 

Горе