Как ще е по-добре за SEO?

stinky

New Member
Значи започнах да се занимавам малко с афф програми ( още се уча ).
И понеже нямам никакъв опит реших първо да пробвам по безплатния път.
И искам да попитам как ще е по-добре за сео-то и за ранга в google?
Та реших с free хоста на genbucks и един co.cc 'фрее домайн' да започна.
Но сега се замислих, как ще е по-добре с xxx.co.cc домайна или с genbucks адреса ?
Замислих се защото с Good Кеъвордс софта ми показва 1/3 от ключовите думи през цо.cc , а иначе на genbucks ми показва реалния брой ( повече думи ). Та има ли някакво значение това ( смисъл co.cc ще ме прецака ли или няма да има значение.. ?
 
Защо просто не ползваш някои събдомеините които ГБ дават защото тези
co.cc по всяко време да решът че не ти се кефят на домеина или че го искат за тях... иначе от гледна точка на сеот на теория няма разлика
 
Щото не разбирам... ;)
А относно моя въпрос, Search Engine Спидер Симулатор-а ме кара да си мисля, че наистина ще се набутам с co.cc, защото и той вижда половината от текста, докато през на genbucks хоста всичко си е точно.
Нямам си и на идея защо става точно така, но добре, че реших да питам и да проверя... coolice мерси за предложението, и аз стигнах вече до мнението, че с на genbucks ще ми е по-добре.
 
Има слухове в seo средите че търсачките не игнорират free хостинга.

Аз това cc.cc честно казано не го знам какво е, но ако искаш да правиш seo то най-добре е да си купиш домейн.

Все пак ако искаш да минеш по тънката ползвай blogger или wordpress.

Blogger е на G, а wordpress е направен да е много se-friendly.

Има wordpress.com и wordpress.org.Едното е за домейни, а другото безплатно.

Иначе от гледна точка на seo е горе-долу едно и също.Разликата е, че блоговете се индексират малко по-бързо, а също така ако правиш блог трябва да мислиш за добро съдържание, защото блогърите са много по френдли да дават линкове към теб без много много уговорки.

Ти мисли за съдържаниет и също така често давай нова информация.
Един от най-големите блогъри Dave Taylor, споделя че никога не е купувал, разменял линкове по какъвто и да начин.Той само мисли за качеството на блога а линковете сами идват.

Проверете тук

Съвета ми е ако се хващаш с блог да даваш нова информация поне 3 пъти седмично.

В форума има секция за тези неща.Тя ще ти помогне много.
 
Гледам да се уча така... никога не инвестирам ( било дори 6 долара ) без да знам какво правя. А в случая е все още така. :roll:
 
Виж сега след като не знаеш какво правиш по добре прегледай форума само и като пообмислиш давай с домейн.

Тава е.
 
gartar каза:
Виж сега след като не знаеш какво правиш по добре прегледай форума само и като пообмислиш давай с домейн.

Тава е.
Ами мерси за забележката. Под незнам какво правя имам предвид, че нямам опит и искам първо да видя как е и после да инвестирам( ако въобще домайна е инвестиция). Относно четенето, четох , чета и ще чета, просто не намерих отговор и питах. Ти го зе малко буквално. Та да ти поясня целта ми с тоя опит не е правене на пари а да добия представа какво сам научил и дали ша имам някакви проблеми, които да знам как да ги разреша предварително.
Това, че ти си мислиш че ще се надявам да извадя някои лев от този опит само ме кара да си мисля, че не съм се уточнил още в първия пост!
 

Горе