Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

tedkata_m

Well-Known Member
Здравейте,
наскоро спорехме ако имаш англоезичен клип и го пуснеш от българия в Ютюб, първо дали това може да стане и второ колко плаща Ютюб за 1000 гледания? Някой ако има опит може да сподели страшната тайна :)
 
От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Блинки, благодаря ти за бързият отговор и полезната статия. Значи целта е да задържиш посетителя поне 30 секунди да гледа твоето видео.
 
От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Наистина е там някъде, защото някои партньорски мрежи плащат около 2 долара на хиляда гледания, след като си отбият комисионна.
 
Re: От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Блинки, благодаря ти за бързият отговор и полезната статия. Значи целта е да задържиш посетителя поне 30 секунди да гледа твоето видео.

Да, мислех, че го знаеш. Повечето ескчейндж сайтове са на този принцип. Гледанията да са над 25 сек. ;)
 
От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Доста съм "бос" в тази материя и затова питам. Ти самият правиш ли видеа с цел печалба?
 
Re: От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Доста съм "бос" в тази материя и затова питам. Ти самият правиш ли видеа с цел печалба?

Еми предимно ревюта, които съм поръчвал от фивъра, и целта не е точно печелен от реклама в тях, а от линк, водеш към аф. сайт. Но наскоро не съм правил. Предполагам за друго проект ще започна. Силни са, използват силата на Тубата и което е най-якото могат да се оптимизират и да засенчат в някои ниши (SERP на Google) доста второразредни сайтове. За това основно съм го ползвал.
 
От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Здравейте, за да качваш клипове с цел печалба, трябва да се създаде специален профил или всичко става автоматично от нормалните ни профили. Извинете за въпроса, но наистина нямам представа.

Поздрави!
 
Re: От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Здравейте, за да качваш клипове с цел печалба, трябва да се създаде специален профил или всичко става автоматично от нормалните ни профили. Извинете за въпроса, но наистина нямам представа.

Поздрави!

По-скоро се създава канал, който е от профила ти. Оптимизира се и там се качват тези видеа. ;) Лесно е, по трудното е да докараш събскрайбъри и да правиш добри и шервани видеа. :)

Виж тази тема: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=57403
 
От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Да ползвам темата - От къде мога да платя за да пусна реклами в Тубата в Адуордса не виждам такава опция
 
От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Да, това също е интересно, помагайте!
 
Re: От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Да ползвам темата - От къде мога да платя за да пусна реклами в Тубата в Адуордса не виждам такава опция

За това ли питаш:

[video=youtube;WNIHHyTlFzY]https://www.youtube.com/watch?v=WNIHHyTlFzY[/video]
 
От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

По-скоро от гледната точка на рекламодател как се действа. Ако аз искам да завъртя някакъв банер в тубата по липовете, как точно дастане.
 
От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Здравейте,
наскоро спорехме ако имаш англоезичен клип и го пуснеш от българия в Ютюб, първо дали това може да стане и второ колко плаща Ютюб за 1000 гледания? Някой ако има опит може да сподели страшната тайна :)

Мисля, че от 1000 гледания съвсем малко ще спечелиш. Трябват ти клипове с много повече гледания. Има хора докарващи милиони от Ютюб но има и такива вземащи отново добри пари. Ето тези хора вземат милиони http://www.therichest.com/rich-list/world/10-richest-self-made-youtube-millionaires/?view=all .
 
От: Re: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Тук не става ли: https://www.youtube.com/yt/advertise/?

Препраща към adwords. И там е реално администрацията на тези реклами.

Мерси Блинки - Това е - Обаче ме кара за всяка реклама да избирам конкретен клип, а това ми се струва откачена работа има стотици клипове не може ли направо да въведеш ключови думи и да лепи наред

Гледам за БГ дава да посочиш минимално 3ст на едно гледане - Не знам по колко би взимало реално, но ако трябва да рекламираш в БГ на 3ст преглед не ми се струва много евтино
 
Re: От: Re: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Мерси Блинки - Това е - Обаче ме кара за всяка реклама да избирам конкретен клип, а това ми се струва откачена работа има стотици клипове не може ли направо да въведеш ключови думи и да лепи наред

Гледам за БГ дава да посочиш минимално 3ст на едно гледане - Не знам по колко би взимало реално, но ако трябва да рекламираш в БГ на 3ст преглед не ми се струва много евтино

Виж дали има някакво таргетиране по контент или друго. ;) Няма начин да няма. Или поне на секция (категория). ;)
 
От: Калко средно плащат Youtube за 1000 английски гледания

Таргетирането е по държава - пол - възраст

Аз поне не виждам начин да създам реклама без да посоча конкретен клип
 

Горе