Калкулатор за изчисляване на потреблението на електроенергия

alabam4eto

Active Member
Тъй като за много от нас е важно да контролираме сметките си за ток било то на работното място или в къщи реших да споделя един калкулатор, на който съвсем скоро попаднах. Момчетата, които са го създали са включили средни показатели за много от уредите, които използваме в домакинствата и разбира се не е най-точното нещо на света, но може да покаже кое консумира най-много ток и как да контролираме сметките си, също така дава разпределение от цялата сметка, кой колко получава по веригата (включително и зелена енергия), показва колко ще е цената ако сте абонати на ЧЕС, ЕВН и ЕОН.

Позволявам си да сложа линк към сайта тъй като мисля, че е полезен подобен калкулатор Калкулатор за изчисляване на потреблението на електроенергия
 
От: Калкулатор за изчисляване на потреблението на електроенергия

и какъв е смисъла от този калкулатор? ще смяташ постоянно за да не изхарчиш повече отколкото е предвидено?

ще изчислиш колко ще изхарчиш? - това няма да е много точно...
 
От: Калкулатор за изчисляване на потреблението на електроенергия

Всъщност подобни калкулатори се използват широко в промишлеността при изграждане и планиране на сгради.
Това е опростен модел за домакинствата. Много от хората, мислят - пускам климатика той е клас А и няма да харчи кой знае колко ток.
След това идва сметката за ток и е шокиран и се чуди кое му е навлякло тази голяма сметка за ток и почва да обвинява политици... комшии че му крадат тока и прочие,
а причината до голяма степен се крие в неграмотността му :)

С подобни калкулатори, човек може да си планира семейния бюджет много по-лесно особено при смяната на сезоните!
 
От: Калкулатор за изчисляване на потреблението на електроенергия

Всъщност подобни калкулатори се използват широко в промишлеността при изграждане и планиране на сгради.
Toва е ясно. Но те няма да чакат да се появи този калкулатор.
А и не вярвам тук да има хора на които да му потрябва.
Мисля, че говорим за сметките на домакинството, а не в промишлеността/


Това е опростен модел за домакинствата. Много от хората, мислят - пускам климатика той е клас А и няма да харчи кой знае колко ток.
След това идва сметката за ток и е шокиран и се чуди кое му е навлякло тази голяма сметка за ток и почва да обвинява политици... комшии че му крадат тока и прочие,
а причината до голяма степен се крие в неграмотността му :)

С подобни калкулатори, човек може да си планира семейния бюджет много по-лесно особено при смяната на сезоните!

Който е технически грамотен и е имал желание да си сметне - до сега да го е направил и без този калкулатор.
А който е технически НЕграмотен - дори с този калкулатор няма да успее.

Относно климатика - преди да купиш техника която хари значително повече - е добре да се консултираш (дори в магазина може да ти кажа ориентировъчно).
Не вярвам този който е тръгнал да си купува климатик да се учуди от сметка със 70-150 лв повече...
 
От: Калкулатор за изчисляване на потреблението на електроенергия

както и да е колега ... не ми се спори с теб... ако не го намираш за полезен подмини просто темата създал съм я за някой който ще я сметне за полезна, а не просто някой да си чеши пръстите на клавиатурата :)

Не ми се спори с теб колега, не ми се губи времето в празни приказки, в първия пост съм написал каквото съм искал.
Поздрави и усмихнат ден
 
От: Калкулатор за изчисляване на потреблението на електроенергия

просто ми беше интересно как се контролират сметките чрез този калкулатор... 8)
 
От: Калкулатор за изчисляване на потреблението на електроенергия

. Много от хората, мислят - пускам климатика той е клас А и няма да харчи кой знае колко ток.
След това идва сметката за ток и е шокиран и се чуди кое му е навлякло тази голяма сметка за ток и почва да обвинява политици... комшии че му крадат тока и прочие,
Мда, клас А се захранват с космични лъчи. А пък клас А++++++++++++ направо от термоядрената енергия на Слънцето черпят...

Едно време, в панелката без парно, електромера зимата вземе че навърти 30-50 лв. На другия месец навърти 180 лв. И жената почва: Някой се е вързал към нашия електромер! Трябва да го дадем за проверка!
Аз и казвам, че ако го даде - всеки месец след това ще навърта по 180.
Имаше някакъв дефект този електромер, и често спираше да отчита.
 

Горе