Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Още ли пиете кафета от машини навън? Толкова е нехигиенично ...
 
Re: От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Още ли пиете кафета от машини навън? Толкова е нехигиенично ...
Аз пия кафе от там само при липса на други. Но няма да си кривя душата, че в някои случаи е по-добре от тези по някакви бутки, където се чудиш коя цетка е, а женицата там не си дава много зор да ти приготви нещо хубаво.

Интересно ми е дали ще успеят да го направят добре и колко от машините ще изчезнат след тази тъпотия?
 
От: Re: От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Аз пия кафе от там само при липса на други. Но няма да си кривя душата, че в някои случаи е по-добре от тези по някакви бутки, където се чудиш коя цетка е, а женицата там не си дава много зор да ти приготви нещо хубаво.

Интересно ми е дали ще успеят да го направят добре и колко от машините ще изчезнат след тази тъпотия?

Няма значение. Важното е, че ние пием кафе на добро място. :wink:
 
От: Re: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

цената на устоиството е 200 лв връзката ще е нещо от рода на 6 лв на месец, обаче поставянето му разрушава гаранцията на машините.... понеже никъде в цяла еропа не се изисква такава връзка, на места са пробвали но са се отказали защото излиза нейкономически обсоновано, поне според шефа на асоциацията държавата да за да събере нещо от рода на 6 лева (не съм сигрен за цифрите че беше преди повече от 10 дни като го "гледах" - слушах го на бекграунд но беше нещо такова) данък ще ще вкара опреаторите в нещо като 12 лв разходи... по добре било машините да са на нещо като патентен данък

Еми, баце тикви какво да ги правиш. За да вземат 6лв. повече ще затрият X процента от бизнеса, на останалите ще увеличат разходите, което ще доведе до вдигане на цените и ако голяма част от малките фирми се оттеглят тяхното място ще заемат големите - ще се създадат олигополи. Всичкото това за 6лв. - тикви пълни.

После Боко ще реве като преди малко по новините, че немало пари в хазната. Де ще има? :)
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Човека каза, че закона се обжалва. Най-вероятно ще го разкарат и ще измислят нещо друго. Сега е на патент, по-вероятно е да го вдигнат. Месечната такса е за мобилен оператора (около 5 лева) и поддръжка на апарата.
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

И да падне закона факта, че произвеждат подобни глупости на килограм и провеждат най-некадърната политика в историята спрямо бизнеса остава.:)
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Само болен мозък може да измисли закон за фискализация на вендиннг автоматите - кафеавтомати, клатушки, машини за топчета, паркинг автомати и др. самопродаващи машини.

http://www.peticiq.com/vending

Аз гласувах против
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Той човека си каза, че и в други страни са го мислили ама са се усетили, че е безумие. Направо си е чисто загуба на време и ресурси, но все пак трявба да отчитат и дейност.
 
От: Re: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Фискално устройствo за вграждане в автомати на самообслужване(ФУВАС) с изнесен дисплей ниски цени 199лв с ддс . Фискалното устройство за вграждане в автомати на самообслужване с вграден данъчен терминал за връзка с НАП е съобразено с последните изискванията на Наредба Н-18 на Министерство на финансите и Наредба за именение и допълнение на Наредба № Н-18 от 2006 г. - ДВ, бр. 54 от 17.07.2012 г. Оборудван е с КЛЕН (контролна лента на електронен носител), позволяваща съхранението на копията на голям брой документи, които могат да бъдат отпечатвани от контролния орган. Доставките стартират от 22.11.2012г. вижте още profinance.bg/fuvas/daisy/daisy-vend-b-kl/fuvas-daisy-vend-b-kl.html
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Аз имам няколко познати с кафе машини, които казаха че вероятно просто ще спрат да се занимават с това, защото освен всичко повечето собственици на кафе автомати са физически лица. Това означава да регистрират фирма, т.е. още разходи, после заплати, осигуровки, данъци и на края не излиза сметката. Според мен доста от машините ще изчезнат.
 

Горе