Категории в блогър?

Дискусията в 'Blogger / Blogspot' стартирана от Rechstanwalt, Окт 10, 2015.

1. Rechstanwalt

Rechstanwalt Member

Рег.:
    Май 5, 2015
    Съобщения:
    61
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    Професия:
    Адвокат
    Място:
    Пловдив
    От: От: Категории в блогър?

Защото, според мен WP е по-лек за хора, като мен, които не са в час с кодове:))))Все пак аз съм лаик изобщо, що се отнася до сайтове. И, доколкото нещо съм разбрала до момента, намирам работата с WP по-лека.
    Но пък си ми е предизвикателство и мисля, че постепенно мога и да разбера как един сайт да изглежда по-добре.
    Радвам се, че открих и predpriemach-а. Мисля, че тук успях да се "поограмотя" малко по темата:))

2. eniza

eniza New Member

Рег.:
    Ноем 7, 2014
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    6
    Точки:
    3
    От: Категории в блогър?

Аз някакви категории имам, успях да ги сменя в шаблона, даже на външен вид менюто изглежда много добре, но не мога да свържа постовете с категориите. Така като се кликне "начало" или която и да е от т.н. категории излиза все едно и също.
    Освен това нищо не разбирам от ХТМЛ и става не трудно, ами невъзможно. За другите неща, които искам да махна, даже и не мисля.

3. toniintro

toniintro Active Member

Рег.:
    Юли 15, 2010
    Съобщения:
    538
    Харесвания:
    43
    Точки:
    28

Така, важно е да разберете, че в Блогър, няма категории! В блогър за категории се ползват етикетите към публикациите. Вадите си в сайд бара джаджата за етикети и и сменяте името на Категории. Това е начина да имате категории в сайта. Другият вариант е да си направите в менюто връзки към съответните етикети.

4. iliqnktz

iliqnktz Active Member

Рег.:
    Юли 7, 2010
    Съобщения:
    295
    Харесвания:
    84
    Точки:
    28

Много точно, но ако ви затруднява и най-малката редакция шаблонния код, по-добре си направете сайт на Wordpress. Всичко там е улеснено максимално!

Ако имаш други въпроси за Блоггър, задавай ги свободно, винаги ще ти отговорим. :)
    Също така, можеш да прочетеш и темата за трикове в Блоггър, много полезна тема, ако се занимаваш с Блогспот.

5. eniza

eniza New Member

Рег.:
    Ноем 7, 2014
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    6
    Точки:
    3

Не ми се иска толкова бързо да се откажа от Блоггър. Категории или етикети - все пак организация на публикациите в групи има. Може би трябва да сменя шаблона, а той много ми хареса - http://mash2-bloggermint.blogspot.bg/# и останах с впечатлението, че има категории в менюто, или да намеря начин за ръчно добавяне на връзки, или .. не знам. Така или иначе съм решил да опитам да науча как се прави блог - ще пробвам.
    Поздрави

6. pepo_999

pepo_999 Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    3,612
    Харесвания:
    177
    Точки:
    63

както ти казаха вадиш вдясно приставка се тикети, прекръстваш я на категории и си действаш, ако искаш горе от менюто където ти излизат категории, то там от шаблона се вкарват ръчно връзки или линк към публикация която искаш да се отвори

7. toniintro

toniintro Active Member

Рег.:
    Юли 15, 2010
    Съобщения:
    538
    Харесвания:
    43
    Точки:
    28

Точно така, не се отказвай! Не е нужно на 100% да сменяш шаблона. Не съм разгледал подробно линка към шаблона, но предполагам, че там е описано къде точно трябва да пипнеш, за да вкараш ръчно връзките към всеки етикет. Дай линк към блога ти, за да можем по-лесно да ти помогнем. Ако се откажеш веднага, после ще разбереш, че в WP пък има други проблеми, които са трудни за решаване. Това би означавало, че ще се откажеш напълно.

8. eniza

eniza New Member

Рег.:
    Ноем 7, 2014
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    6
    Точки:
    3

Благодаря на всички за подкрепата и съветите. Сега нямам компютър. Ще пиша за моя проблем след дни.
    Поздрави

9. eniza

eniza New Member

Рег.:
    Ноем 7, 2014
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    6
    Точки:
    3

Малко със закъснение, но все пак ще споделя какво направих, за да реша проблема с категориите. Послушах един съвет на Bulbloger - ако един шаблон изисква повече от 30-40 минути за настройка, по добре го смени. Намерих си един простичък шаблон, категориите ми излизат като падащо меню горе в лентата, има ги и в сайтбара само че като етикети и навигацията ми е готова. Иначе с текстовете съм зле и ми е неудобно да го покажа, но принципно мисля,че първо трябва да се отдели повече време за съдържанието, а след това да се мисли за изгледа и организацията.

10. iliqnktz

iliqnktz Active Member

Рег.:
    Юли 7, 2010
    Съобщения:
    295
    Харесвания:
    84
    Точки:
    28

Мисля, че един шаблон, ако изисква повече от 40 минути за настройка, можеш и да не го сменяш. По шаблона, който ползвам, колко много съм си играл, просто не е истина. Зависи какво искаш да постигнеш и дали знаеш как да го направиш или най-малкото къде да намериш съвет как да го направиш. Така, че не се връзвайте на подобни глупости, които ви казват 30-40 минути, ако ли не зарязвай. Това, което на мен може да ми отнеме 5 минути, на теб може да ти коства 15 нали се досещаш? Просто звучи нелепо и само подлъгва хората. Който иска да не му отнема повече от 30 минути, да си купи хостинг и тема и да премине към WordPress. :)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice