Категории в блогър?

От: От: Категории в блогър?

Защо с какво те затруднява? ЛП си е улеснено много - да, на блоггъра няма толкова много функционалност, но за един сравнително прост блог си е доста добра платформа. Например за моят личен блог в подписа, е наложиха се някой компромиси и предстоят още промени, но плащам само единия домейн. За мен и двете платформи си имат и "+" и "-", зависи за какво точно ти трябва съответният блог.

ЕДИТ: и малко по темата, ето ги и моите категории. Написах кода ръчно и сега са хоризонтално разположени. Скоро ще трябва да им направя дроп меню, че така не са много добре разположени.

Защото, според мен WP е по-лек за хора, като мен, които не са в час с кодове:))))Все пак аз съм лаик изобщо, що се отнася до сайтове. И, доколкото нещо съм разбрала до момента, намирам работата с WP по-лека.
Но пък си ми е предизвикателство и мисля, че постепенно мога и да разбера как един сайт да изглежда по-добре.
Радвам се, че открих и predpriemach-а. Мисля, че тук успях да се "поограмотя" малко по темата:))
 
От: Категории в блогър?

Аз някакви категории имам, успях да ги сменя в шаблона, даже на външен вид менюто изглежда много добре, но не мога да свържа постовете с категориите. Така като се кликне "начало" или която и да е от т.н. категории излиза все едно и също.
Освен това нищо не разбирам от ХТМЛ и става не трудно, ами невъзможно. За другите неща, които искам да махна, даже и не мисля.
 
От: Категории в блогър?

Така, важно е да разберете, че в Блогър, няма категории! В блогър за категории се ползват етикетите към публикациите. Вадите си в сайд бара джаджата за етикети и и сменяте името на Категории. Това е начина да имате категории в сайта. Другият вариант е да си направите в менюто връзки към съответните етикети.
 
От: Категории в блогър?

Така, важно е да разберете, че в Блогър, няма категории! В блогър за категории се ползват етикетите към публикациите. Вадите си в сайд бара джаджата за етикети и и сменяте името на Категории. Това е начина да имате категории в сайта. Другият вариант е да си направите в менюто връзки към съответните етикети.

Много точно, но ако ви затруднява и най-малката редакция шаблонния код, по-добре си направете сайт на Wordpress. Всичко там е улеснено максимално!

Ако имаш други въпроси за Блоггър, задавай ги свободно, винаги ще ти отговорим. :)
Също така, можеш да прочетеш и темата за трикове в Блоггър, много полезна тема, ако се занимаваш с Блогспот.
 
От: Категории в блогър?

Много точно, но ако ви затруднява и най-малката редакция шаблонния код, по-добре си направете сайт на Wordpress. Всичко там е улеснено максимално!

Ако имаш други въпроси за Блоггър, задавай ги свободно, винаги ще ти отговорим. :)
Също така, можеш да прочетеш и темата за трикове в Блоггър, много полезна тема, ако се занимаваш с Блогспот.

Не ми се иска толкова бързо да се откажа от Блоггър. Категории или етикети - все пак организация на публикациите в групи има. Може би трябва да сменя шаблона, а той много ми хареса - http://mash2-bloggermint.blogspot.bg/# и останах с впечатлението, че има категории в менюто, или да намеря начин за ръчно добавяне на връзки, или .. не знам. Така или иначе съм решил да опитам да науча как се прави блог - ще пробвам.
Поздрави
 
От: Категории в блогър?

както ти казаха вадиш вдясно приставка се тикети, прекръстваш я на категории и си действаш, ако искаш горе от менюто където ти излизат категории, то там от шаблона се вкарват ръчно връзки или линк към публикация която искаш да се отвори
 
От: Категории в блогър?

Не ми се иска толкова бързо да се откажа от Блоггър. Категории или етикети - все пак организация на публикациите в групи има. Може би трябва да сменя шаблона, а той много ми хареса - http://mash2-bloggermint.blogspot.bg/# и останах с впечатлението, че има категории в менюто, или да намеря начин за ръчно добавяне на връзки, или .. не знам. Така или иначе съм решил да опитам да науча как се прави блог - ще пробвам.
Поздрави

Точно така, не се отказвай! Не е нужно на 100% да сменяш шаблона. Не съм разгледал подробно линка към шаблона, но предполагам, че там е описано къде точно трябва да пипнеш, за да вкараш ръчно връзките към всеки етикет. Дай линк към блога ти, за да можем по-лесно да ти помогнем. Ако се откажеш веднага, после ще разбереш, че в WP пък има други проблеми, които са трудни за решаване. Това би означавало, че ще се откажеш напълно.
 
От: Категории в блогър?

Благодаря на всички за подкрепата и съветите. Сега нямам компютър. Ще пиша за моя проблем след дни.
Поздрави
 
От: Категории в блогър?

Малко със закъснение, но все пак ще споделя какво направих, за да реша проблема с категориите. Послушах един съвет на Bulbloger - ако един шаблон изисква повече от 30-40 минути за настройка, по добре го смени. Намерих си един простичък шаблон, категориите ми излизат като падащо меню горе в лентата, има ги и в сайтбара само че като етикети и навигацията ми е готова. Иначе с текстовете съм зле и ми е неудобно да го покажа, но принципно мисля,че първо трябва да се отдели повече време за съдържанието, а след това да се мисли за изгледа и организацията.
 
От: Категории в блогър?

Малко със закъснение, но все пак ще споделя какво направих, за да реша проблема с категориите. Послушах един съвет на Bulbloger - ако един шаблон изисква повече от 30-40 минути за настройка, по добре го смени. Намерих си един простичък шаблон, категориите ми излизат като падащо меню горе в лентата, има ги и в сайтбара само че като етикети и навигацията ми е готова. Иначе с текстовете съм зле и ми е неудобно да го покажа, но принципно мисля,че първо трябва да се отдели повече време за съдържанието, а след това да се мисли за изгледа и организацията.

Мисля, че един шаблон, ако изисква повече от 40 минути за настройка, можеш и да не го сменяш. По шаблона, който ползвам, колко много съм си играл, просто не е истина. Зависи какво искаш да постигнеш и дали знаеш как да го направиш или най-малкото къде да намериш съвет как да го направиш. Така, че не се връзвайте на подобни глупости, които ви казват 30-40 минути, ако ли не зарязвай. Това, което на мен може да ми отнеме 5 минути, на теб може да ти коства 15 нали се досещаш? Просто звучи нелепо и само подлъгва хората. Който иска да не му отнема повече от 30 минути, да си купи хостинг и тема и да премине към WordPress. :)
 

Горе