Като не ти отваря сайта, какво можем да направим?

webstil

Well-Known Member
Здравейте колеги, попринцип ползвам 1 българска хостинг компания, която като цяло ми харесва, защото предлага добри цени, попринцип сайтовете се отварят бързо, а и най-вече хората от съпорта са готини и помагат, а и са ми прехвърляли изцяло два сайта. Че така де, имах 1 сайт при тях, но вече имам 3 там. Всичко общо взето е добре, но понякога ги хващам, че нещо им става със сървърите. Ето днес например вече 2 часа и половина не ми отваря сайтовете. Айде 2-та добре, ама 3-ия е магазин и нито мога да си проверя поръчките и по-големия проблем, хората не могат да го отворят. Така губя клиенти, поръчки и съответно пари. Та се чудя какво да правя в подобни случаи, може би ми се случва на 5 месеца по 2 пъти, но може би просто тогава съм засичал аз, ами ако е повече време сайта да не се отваря, кой знае колко посещения губя заради това. Това като цяло не ми харесва, но освен да им пиша един лош мейл. :D Предния път като стана така им писах и ми обясниха, че сега се отварял сайта, но днес не мога да им пиша, защото дори сайта на хостинга не се отваря :D

Предполагам на всеки се е случвала подобна ситуация, та реших да пусна тази тема.
 
От: Като не ти отваря сайта, какво можем да направим?

Сменяй хоста
 
От: Като не ти отваря сайта, какво можем да направим?

Разбира се, че има, сменяй го веднага.
 
От: Като не ти отваря сайта, какво можем да направим?

Ами точно сега няма да е, че хич нямам време, тотален дефицит ми е. Но тъкмо ги преместих тези сайтове на този хост и сега пак ли трябва да местя, омръзна ми вече. Може би има някаква атака или знам ли и аз, ама още не се отваря... Иначе наистина повечето хостове правят подобен проблем, не е само тук, но може и да има наистина 100% uptime хостове.
 
От: Като не ти отваря сайта, какво можем да направим?

Ами точно сега няма да е, че хич нямам време, тотален дефицит ми е. Но тъкмо ги преместих тези сайтове на този хост и сега пак ли трябва да местя, омръзна ми вече. Може би има някаква атака или знам ли и аз, ама още не се отваря... Иначе наистина повечето хостове правят подобен проблем, не е само тук, но може и да има наистина 100% uptime хостове.

100% uptime няма никъде, но аз приемам за нормално 99% uptime. Тук влиза 1 до 2 часа годишна профилактика, която се прави в малките часове, когато трафика е минимален, за да не даде отражение на сайта, и също така 2 часа ако имат спешен случай: примерно - изгърми им апаратурата, апаши им откраднат сървърите, някаква хакерска атака и да им свалят хоста. Извън тези показатели смятам, че всичко е ненормално и сменям хоста веднага, при първа възможност. Просто аз си плащам услугата и искам качество, ако не могат да ми доставят това качество - отивам при други.

А все пак сподели кой е този хостинг, за да знам и да не поръчвам при тях, а ако се окаже, че съм при тях - да си правя сметката докато е време.
 
От: Като не ти отваря сайта, какво можем да направим?

Всеки хост има проблеми - дори и най-големите!

По тази причина, ако сменяш хостовете, вероятността да имаш повече (на брой) проблеми се увеличава.
 
От: Като не ти отваря сайта, какво можем да направим?

И аз съм имал подобен проблем, най-обичам като има downtime и ти ги питаш на какво се дължи, отговора да е: "Сега нали работи?". И нали щото е по-лесно аз разчитам, че няма да се случи повече, но ... опита ми показа, че случи ли се веднъж, няма да е за последно. Нормално е да има проблеми, но е нормално и да ти изтъкнат причината за това. Ако не го правят, просто ги сменяй, не прави компромиси, защото обикновено нещата се влошават.

Поздрави,
Мануел
 

Горе