Качването на ранка от 0 до 1 и т.н. с колко качва трафика

dmb

New Member
Не знам дали просто ми върви чрез късмета на новака, но в момента имам по над 1000 уникални посещения на ден, половината от които от Гугъл, и това при положение, че сайтът е на 3 месеца и има PR=0. Дори вече правя някакви дребни пари от AdSense.

Когато ми се вдигне ранкът, може ли някой да ми каже колко ще се качи посещаемостта? Има ли някакво изследване за това всяка цифра в ранка с колко % качва посещаемостта.

Ранкът ми със сигурност ще се вдигне, защото съм поставил линкове на стари сайтове с ранкове 4 и 5, а имам и над 2000 клика за миналия месец от всякакви други реферали, т.е. там има мой линк.

Не знам обаче какво да очаквам като ми се вдигне ранкът...
 
Батенце, най вероятно те киснат още в сандбокса... лошо няма - време има бол :wink:

А за това "какво да очаквам" - ами обикновено посетителите прогресивно нарастват (с 1-2% на ден) освен ако нямаш некъв извънземен линкбайт... (тогава става страшно - в добрия смисъл на думата)
 
Re: Качването на ранка от 0 до 1 и т.н. с колко качва трафик

dmb каза:
Не знам дали просто ми върви чрез късмета на новака, но в момента имам по над 1000 уникални посещения на ден, половината от които от Гугъл, и това при положение, че сайтът е на 3 месеца и има PR=0. Дори вече правя някакви дребни пари от AdSense.

Когато ми се вдигне ранкът, може ли някой да ми каже колко ще се качи посещаемостта? Има ли някакво изследване за това всяка цифра в ранка с колко % качва посещаемостта.

Ранкът ми със сигурност ще се вдигне, защото съм поставил линкове на стари сайтове с ранкове 4 и 5, а имам и над 2000 клика за миналия месец от всякакви други реферали, т.е. там има мой линк.

Не знам обаче какво да очаквам като ми се вдигне ранкът...
Чети тук
 
Аз се чудя може ли да се направи висок PR от много на брой линкове от сайтове с нисък PR. Примерно ако към теб има линкове от 1000 сайта с ранк 1, и ако на всеки такъв сайт има по 100 изходящи линка, това значи, че ще имаш ранк:

0,15 + 0,85(1/100+1/100+...1/100)- и това в скобите 1000 пъти. Т.е. ще имаш ранк

0,15+0,85*10=8,65

Чисто математически така излиза, но дали наистина така ще се получи. Ако се получи, в момента, в който ми дадат ранк, той трябва да е такъв, защото наистина имам (според брояча на сайта ми) линкове от над 2000 сайта. Дори днес - като първи ден от месеца, само за 4 часа отчитане, е хванал 32 линка от външни сайтове.
Ако PR се смята без някакви други фактори, ще излезе, че трябва да имам 8, което ми изглежда абсурд.
 
Еми то за повишаването на трафика(поне значително) PR-а няма пряка връзка. Има и сайтове с PR 3 са с много голям трафик (повече даже от някои 4-ки), и пак са си PR 3, свързано е от части с класирането в резултатите( PR 4 са преди някой сайтове с PR 2 - примерно), но и там има свойте изключения. Но PR главно се смята от контент (и tag елементи) + качествени линкове към теб(брой и най-вече PR). :wink:
 
Наистина няма нищо общо
На баща ми сайта е с PR3 , 2 уникални дневно ....
Не съм правил никакъв Link Building на сайта , нямам идея как е станало...
 
ZzZaPyr каза:
Наистина няма нищо общо
На баща ми сайта е с PR3 , 2 уникални дневно ....
Не съм правил никакъв Link Building на сайта , нямам идея как е станало...
Явно контрента е копменсирал, и ние имахме сайт, които нямаще линкове към себе си и тексат не беше юник, но с малко PPC стана PR3 за около месеци. И това е пак странен феномен. :)
 
ZzZaPyr каза:
Наистина няма нищо общо
На баща ми сайта е с PR3 , 2 уникални дневно ....
Не съм правил никакъв Link Building на сайта , нямам идея как е станало...

Ако е в хит.бг може и без уникалните да е с пр3 8)
 
takamato каза:
ZzZaPyr каза:
Наистина няма нищо общо
На баща ми сайта е с PR3 , 2 уникални дневно ....
Не съм правил никакъв Link Building на сайта , нямам идея как е станало...

Ако е в хит.бг може и без уникалните да е с пр3 8)
Във free.bg е , става въпрос за
mistral-ruvex.free.bg
Не виждам от къде може да е дошъл този пр :)
Все пак сега го ползвам за да си качвам pr-a на блоговете :)
 

Горе