Качване на клипове с песни във Vbox7 води до присъда и глоба

Качването на клипове с песни във Vbox7, не само може, но води до присъда: глоба 500 лв, годишна пробация и разходите по делото.

На пробация и глоба от 500 лева бе осъдена асеновградчанка, обвинена от Районната прокуратура в нарушаване на Закона за авторските права. Младата дама сваляла от интернет хитови парчета и ги качвала във vbox7. По време на съдебния процес в Асеновград подсъдимата се призна за виновна и сключи споразумение с прокуратурата.

Жената била безработна, омъжена и до момента неосъждана. Тъй като обичала да слуша популярна музика, се ровела в сайтове и сваляла парчета. Пред съда тя отговаряше по обвинение за нарушаване на авторските права за общо 19 хита, повечето от които на Лейди Гага, Бионсе и Кейти Пери. „Искам да кажа, че не съм съхранявала видеоклиповете на компютъра си. Свалях ги от един сайт и ги качвах на друг", казва пред съдебния състав подсъдимата. Според заключенията на назначена по делото експертиза действията на жената трябвало да се третират като използване на обект на авторско право по друг начин, съобщи "Монитор".

Според магистратите от извършеното престъпление не са причинени имуществени вреди, заради което съдът одобрил споразумение между Районната прокуратура и подсъдимата. Тя се съгласила на пробация със задължителна регистрация по настоящия си адрес и на срещи с пробационен служител за една година. Заради клиповете ще плати и глоба от 500 лева, както и други 200 лева, колкото е струвала направената експертиза.

Дамата явно е сполучила с адвокат и се е отървала с лека присъда и малка глоба.
Така че внимавайтеи какво качвате във Vbox7 и други български сайтове, за да не получите и по-тежка присъда.
 
От: Качване на клипове с песни във Vbox7 води до присъда и глоба

Най-интересно е становището на експерта извърщил експертизата но едва ли ще се намери публикувано някъде. Там трябва да е обяснено технически и законово обосновано, защо подобно действие се третира като рлестъпление.
 
От: Качване на клипове с песни във Vbox7 води до присъда и глоба

Най-интересно е становището на експерта извърщил експертизата но едва ли ще се намери публикувано някъде. Там трябва да е обяснено технически и законово обосновано, защо подобно действие се третира като рлестъпление.

Точно така, трябва да се види и да се знае кое какво се нарушава. И също така се надявам, че този случай няма да е единичен, дано да последват много други такива случаи. По никакъв начин не трябва да се третира нарушаването на авторското право и кражбата, трябва да подлежат на санкция тези, които използват без разрешение чужди творби.
 
От: Качване на клипове с песни във Vbox7 води до присъда и глоба

че по тоя параграф трябва половината потребители на V box да са осъдени, а собствениците на vbox трябва да го затворят, защото крадените видеоклипове и песни в тях са сигурно около 70% - 80%.

Но тук тънкия момент е че сигурно точно собствениците на vbox са спомогнали да бъде заловена жената
 
От: Качване на клипове с песни във Vbox7 води до присъда и глоба

Това ли е единственият потребител качвал музика във въпросния сайт? Че то всеки музикален клип си има авторско право. Няма официален музикален клип, който да не е качен в сайта... но ''За кокошка няма прошка, за милиони няма закони..'' или по-точно законът е закон за едни, за други не... Нема такава държава
 
Не е единствен, но е удобен. :)

Има доста още да ринат, за да хванат още. Има още, но реално те могат да минат само със сплашване. ;) Реално е нужно да има някъде да се знае. Както се вика да някой да излезе и по новините да го каже, че да се стреснат хората и да изтеглят това, което са качили. В същото време да олекнат и самите сайтове. Защото от това им е основно трафика. Не мисля, че Бионсе или лейди Гарга е много за идеята да и перват клиповете по бе видео стриминс сайтове. :)

И те милите се правят на ощипани от Vbox7, а реално това им е голям % от контента. :) Да ме извиняват, но реално една отметна да имат при качване на клип, че държиш права, и после да има редактор, ще избегне този момент. YouTube успяват да се справят с това. И защо не се поделя отговорността? Все пак едните качват, другите хостват? Или бъркам? :)
 
От: Качване на клипове с песни във Vbox7 води до присъда и глоба

има нещо което не знаем...песните които е качвала, най-вероятно в момента са качени (дори по няколко пъти) от други потребители (дори и преди Нея).
Интересно е защо точно Тя :twisted:

коя е другата страна..кой е подал сигнала и много др.
 
Нещо ми се струва че жената е имала слаб адвокат, най-вероятно някой служебно назначен чичка дет незнае за какво става въпрос. Ако си беше избрала някой компетентен юрист нещата сигурно щяха да отидат много по-далече
 
От: Качване на клипове с песни във Vbox7 води до присъда и глоба

Ха, аз си мислех, че след като ГЕРБ вече не са на власт такива неща не се случват вече, а Блинки? :О
 
От: Качване на клипове с песни във Vbox7 води до присъда и глоба

На мен пък ми е интересно защо са постъпили така от vbox7, при положение, че потребителите на YouTube (където нарушаването на авторски права е 24/7) биват просто банвани или получават само предупреждения. :(
 

Горе