Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

lowriderzzz

Well-Known Member
Така, след като г/д настроих сайта вече трябва да го пълня със съдържанието (статии).

Само се чудя как е по-добре от гледна точка на SEO. Дали да ги кача всички (около 50тина) статии на един път или по добре по една на ден или по една през ден.

Как е по-добре за SEO-то и индексирането от търсачката?
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Не съм СЕО експерт, но съм чувал че е по-добре да се добавят по една - две статии на ден, да има постоянство.. Гугъл го оценява.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Не съм СЕО експерт, но съм чувал че е по-добре да се добавят по една - две статии на ден, да има постоянство.. Гугъл го оценява.

И аз това съм чувал, но някой който със сигурност знае дали е така или не, нека каже. Че има разногласия - някои ми казват, че нямало значение как ги добавяш.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Има доста теми в форума по този въпрос, но не не е добре качване на много контент наведнъж освен, ако няма да продължаваш после по същият начин. Както и не препоръчвам качване на контент автоматизирано по часове с крон задачи.

Качвай си в началото по малко после увеличавай постепенно.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Има доста теми в форума по този въпрос, но не не е добре качване на много контент наведнъж освен, ако няма да продължаваш после по същият начин. Както и не препоръчвам качване на контент автоматизирано по часове с крон задачи.

Качвай си в началото по малко после увеличавай постепенно.

Какво значи по малко? Имаме около 50 готови, които чакат да ги кача. По една на ден добре ли е? Освен това човека, който ги пише издава по една нова на седмица.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Да, щом са толкова може даже и по-рядко от по една на ден, защото гугъл е много чувствителен към рязката промяна на добавяне на контент в момента.
Какво значи по малко? Имаме около 50 готови, които чакат да ги кача. По една на ден добре ли е? Освен това човека, който ги пише издава по една нова на седмица.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Да, щом са толкова може даже и по-рядко от по една на ден, защото гугъл е много чувствителен към рязката промяна на добавяне на контент в момента.

Значи ще ги пускам по една през ден тогава. Благодаря ;)
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

За нищо дори още може да поразредиш в началото, а после да дигнеш. Само не прави грешка да правиш линкове в самото начало освен социалките като туитър фейса и гошко +. ;)
Значи ще ги пускам по една през ден тогава. Благодаря ;)
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Ако можеш периодично да сипваш с "големият черпак" - давай, но в противен случай по-удачно е да си оставиш съдържание, което в последствие да добавяш постепенно.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Качи си ги на един път. Щом става дума за първоначално захранване със контент няма да има проблем. Каква е логиката?

Всеки уважаващ себе си бизнес работи по съдържанието на сайта паралелно с изработката му, така когато сайта е готов на 100% се пълни с готовото вече съдържание. Няма значение дали става дума за онлайн магазин или обикновен блог, по презумция се предполага че си се подготвил предварително. Според мен няма да имаш никакъв проблем с изсипването на 50 статии за 1 час.

Кофти е ако вече имаш готов сай в който не си качвал нищо 6 месеца и изведнъж изсипеш 50 статии, после пак 6 месеца нищо и отново 50 статии. И все пак, не съм сигурен дали това изобщо би навредило.


П.П.
Ако блога е от типа въпроси и отговори свързани със здравословно състояние например, е много по-полезно цялото съдържание да бъде налично веднага. Google търси сайтове които помагат на хората, а качването на "час по лъжичка" определено не е полезно ;)

Лично мое мнение си е това.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Ша та щипна по дупето.
Утре ще ти разкажа всичко, че съм направо луднал от някъв вирус ли е или какво и аз не знам.
По темата менията са красноречиви братле на всеки бих дал такъв съвет. :)
Качи си ги на един път. Щом става дума за първоначално захранване със контент няма да има проблем. Каква е логиката?

Всеки уважаващ себе си бизнес работи по съдържанието на сайта паралелно с изработката му, така когато сайта е готов на 100% се пълни с готовото вече съдържание. Няма значение дали става дума за онлайн магазин или обикновен блог, по презумция се предполага че си се подготвил предварително. Според мен няма да имаш никакъв проблем с изсипването на 50 статии за 1 час.

Кофти е ако вече имаш готов сай в който не си качвал нищо 6 месеца и изведнъж изсипеш 50 статии, после пак 6 месеца нищо и отново 50 статии. И все пак, не съм сигурен дали това изобщо би навредило.


П.П.
Ако блога е от типа въпроси и отговори свързани със здравословно състояние например, е много по-полезно цялото съдържание да бъде налично веднага. Google търси сайтове които помагат на хората, а качването на "час по лъжичка" определено не е полезно ;)

Лично мое мнение си е това.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Колега, качи си ги постепенно. Дори не е лошо да се помисли и направи схема, но това зависи от нишата и целите.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Качвай статии по малко, но системно. Примерно по една-две на ден. Не ми се струва добър вариант да сипеш с черпака в началото, а след това да капваш с пипетка. Първоначалното ще се загуби и няма да има ефект, според мен
 
От: От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Колега, качи си ги постепенно. Дори не е лошо да се помисли и направи схема, но това зависи от нишата и целите.

Какво имаш предвид под "схема" ?

Нишата е здравни съвети, алтернативна медицина, хранене и йога. Аудиторията предимно жени (има и мъже) на средна възраст 35 - 50 г.

Съдържанието в повечето случаи е статия в отговор на въпрос.

Целта е да се събере публика на която да се продава йога семинар или подобен вид инфо продукт.
Ако някой има и друга идея за монетизация нека предложи.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

всичките си проекти съм започвал с 1-на страница и постепенно увеличаване, но това че гугъл харесва всекидневното качване на статии не мога да се съглася, имам проекти които не съм ги пипал 6 месеца т.е на 6 месеца 1-2 нови статти качвам и се класират много добре. правят същите посещения както преди 1 година. Всичко е относително ;)
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Същото важи и за деиндексирането на старо или дубликатно съдържание - уж... Само че няколко пъти ми се е случвало като деиндексирам голям обем от дубликатно съдържание дори и на много малки порции през големи интервали (1-2 седмици) след това сайта да си срине всичките позиции.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Мхм, и не само на теб. :)
Същото важи и за деиндексирането на старо или дубликатно съдържание - уж... Само че няколко пъти ми се е случвало като деиндексирам голям обем от дубликатно съдържание дори и на много малки порции през големи интервали (1-2 седмици) след това сайта да си срине всичките позиции.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Задай си въпроса ако имаш определен брой амуниции, краен ресурс, по-добре ли е да ги изгърмиш от раз на хряс, или премерено, точно и прицелено един по един куршумите ?
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Качването на статиите веднага има и предимство и недостатъци.

Най-добре пускай по 2-3 на ден. Но си подготви и статии за момента когато свършат тези сега. Новия контент за сайта има много голямо значение за търсачките, т.е. ако всеки ден пускаш ново съдържание и гугъл ще влиза всеки ден в сайта ти и обратното ако пускаш ново съдържание в месеца веднъж и ботовете ще влизат по рядко и по рядко ще ти се актуализира индекса в търсачката.

Ако си качиш статиите веднага и имаш добър линкбилдинг, те ще бъдат бързо индексирани и ще се появят сравнително бързо в търсачката и съответно ще получиш бързо трафик от тях. Но това не означава че следващите 5 месеца не трябва да публикуваш нищо. Ние примерно публикуваме всеки ден на сайт по 4-5 статии и дори да имаме 1000 написани не ги пускаме наведнъж, за да може всеки ден да има нова информация.
 

Горе