Кво е това SEO?

Sky

Well-Known Member
Почнахме с един колега от форума един сайт,и стигнахме до там трябва ли аджеба SEO или не ?
За една година в форума така и не разбрах какво е това чудо.
Някои SEO-гурута тук се изхвърлят, че за по-малко от 500 на месец не се хващали.
Е добре де , аз доколкото съм разбрал,ако не правиш глупости и сайта ти е с уникално съдържание и сам ще се класира напред.
И SEO-то не е ли просто начин да се предпазиш от грешките които неопитен човек би допуснал? Ако е така с малко четене няма ли да е по-добре от да даваш луди пари на някого?
 
От: Кво е това SEO?

Ако предлагаш нещо уникално, необходимо на много хора, нямаш конкуренция и имаш правилен маркетинг, не ти трябва. Ти си Стив Джобс и управляваш Ейпъл.
 
От: Кво е това SEO?

И си умрял и си се събудил при Свети Петър :lol:

:) Става и Бил Гейтс, да уважим и живите.

Другия вариант, за който се сещам - ако не ти трябва трафик от търсачки, също не ти трябва SEO.
 
От: Кво е това SEO?

Спомни си ерата на XP и с Инженера, никой не му е правил оптимизация, но всички му знаеха сайта в hit .bg за да си изтеглят фонетиката. :)
 
От: Кво е това SEO?

Почнахме с един колега от форума един сайт,и стигнахме до там трябва ли аджеба SEO или не ?
За една година в форума така и не разбрах какво е това чудо.
Някои SEO-гурута тук се изхвърлят, че за по-малко от 500 на месец не се хващали.
Е добре де , аз доколкото съм разбрал,ако не правиш глупости и сайта ти е с уникално съдържание и сам ще се класира напред.
И SEO-то не е ли просто начин да се предпазиш от грешките които неопитен човек би допуснал? Ако е така с малко четене няма ли да е по-добре от да даваш луди пари на някого?
Пич, ти за едно година във форума не си разбрал какво е SEO, как да ти го обяснят и колко време ще ти трябва да го схванеш
Карай ги поред нещата, първо разбери какво е добър хостинг, щото и това май не си разбрал
Когато ти видя в подписа, че си доволен от някой хостинг, ще ти кажа какво е SEO
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Кво е това SEO?

Почнахме с един колега от форума един сайт,и стигнахме до там трябва ли аджеба SEO или не ?
За една година в форума така и не разбрах какво е това чудо.
Някои SEO-гурута тук се изхвърлят, че за по-малко от 500 на месец не се хващали.
Е добре де , аз доколкото съм разбрал,ако не правиш глупости и сайта ти е с уникално съдържание и сам ще се класира напред.
И SEO-то не е ли просто начин да се предпазиш от грешките които неопитен човек би допуснал? Ако е така с малко четене няма ли да е по-добре от да даваш луди пари на някого?

Зависи от нишата. В средни и в силно конкурентни ниши каквото и съдържание да имаш, без добро SEO няма да стане. Ако съдържанието беше най-важно за класирането на сайта, копирайтърите щяха да държат челните позиции в серпа и нямаше да предлагат статии за по 2-3 лв.
 
От: Кво е това SEO?

Съдържанието си е съдържание, но като конкурентите са с по-добре оптимизирани сайтове, ще излизат преди твоя.
 
От: Кво е това SEO?

Абе не знам, ама аз от години забравих да правя събмити по разни директории и прочие.
Вчера случайно видях, че едното ми сайтче е излязло на 4-то място в Гугъл по важна ключова фраза,
а изобщо никъде не съм го адвал и никакво SEO - мео не съм му правил.:shock:
Гугъл май помага и на мързеливите като мен, ха-ха.:beer:

П.П. Утре даже смятам да го монетизирам, щото и това не съм направил.:)
 
От: Кво е това SEO?

Почнахме с един колега от форума един сайт,и стигнахме до там трябва ли аджеба SEO или не ?
За една година в форума така и не разбрах какво е това чудо.
Някои SEO-гурута тук се изхвърлят, че за по-малко от 500 на месец не се хващали.
Е добре де , аз доколкото съм разбрал,ако не правиш глупости и сайта ти е с уникално съдържание и сам ще се класира напред.
И SEO-то не е ли просто начин да се предпазиш от грешките които неопитен човек би допуснал? Ако е така с малко четене няма ли да е по-добре от да даваш луди пари на някого?

Под сео разбирай он и офпейдж. OnPage е това, което правиш по сайта - връзки, информация, тагове, магове, код и т.н. Дори и да не правиш офпейдж сео, пак трябва да анализираш конкуренцията и най-малкото да си избереш ключови думи, по които да се оптимизираш разните текстове в сайта. Иначе, ако караш на слуки, я се класираш, я не.

Всъщност по-скоро "Я, не". :cry:
 
От: От: Кво е това SEO?

Така трябва да се действа. Никакво seo, но и никакво спамене, наречено "да правя събмити по разни директории и прочие". Ефектът си проличава още след първите три месеца. Затова новите сайтове на хора, които не са чували нищо за seo, обикновено са по-напред от новите сайтове на хора, чували за тази абревиатура.

Абе не знам, ама аз от години забравих да правя събмити по разни директории и прочие.
Вчера случайно видях, че едното ми сайтче е излязло на 4-то място в Гугъл по важна ключова фраза,
а изобщо никъде не съм го адвал и никакво SEO - мео не съм му правил.:shock:
Гугъл май помага и на мързеливите като мен, ха-ха.:beer:

П.П. Утре даже смятам да го монетизирам, щото и това не съм направил.:)
 
От: Кво е това SEO?

strana, аз от събмит по разни места се отказах не само поради мързел,
а защото още преди доста време забелязах, че след един такъв ударен събмит
сайтовете ми загубиха позиции. Сега най-много на 2-3 места, но добри и това е.:)
С две думи съм съгласен с теб.
 
От: От: Кво е това SEO?

Така трябва да се действа. Никакво seo, но и никакво спамене, наречено "да правя събмити по разни директории и прочие". Ефектът си проличава още след първите три месеца. Затова новите сайтове на хора, които не са чували нищо за seo, обикновено са по-напред от новите сайтове на хора, чували за тази абревиатура.

Напротив. Имам 3 сайта, на които ме мързи да направя сео и ги няма по ключови думи. А на един, който наскоро започнах да правя, започна да се появява, въпреки, че го нямаше дотогава.
 
От: Кво е това SEO?

Е добре де , аз доколкото съм разбрал,ако не правиш глупости и сайта ти е с уникално съдържание и сам ще се класира напред.
Чакай само на уникално съдържание :lol: нов сайт+ неуникално съдържание - банан и изхвърляне от индекса. уникално съдържание без грам SEO (вкл. onpage) 10-15 страница макс. с добро onpage можеш да добуташ топ 20 при слаба конкуренция. Но нали се сещаш, че 80- 90% от посещенията се обират от топ 10 сайтовете. ако не държиш не google трафик, не се занимавай със SEO
 
От: Кво е това SEO?

С две думи, SEO се прави, когато имаш конкуренция :) Обаче, популяризирането в социалките (в това число и форумите) също се води SEO. Недейте така лековерно да казвате, че нищо не правите със сайтовете си....
 
От: Кво е това SEO?

Какво точно разбирате под "правене на SEO"?
Споделете с 1....2....3... и т.н. да видим кой какво точно прави, като прави на някой сайт SEO.:)
 
От: Кво е това SEO?

Е точно това и аз имах предвид,покажете за каква точно работа се мръщите на 500 лева
Какво точно разбирате под "правене на SEO"?
Споделете с 1....2....3... и т.н. да видим кой какво точно прави, като прави на някой сайт SEO.:)
 
От: Кво е това SEO?

Е точно това и аз имах предвид,покажете за каква точно работа се мръщите на 500 лева
Е, ще чакаме някой SEO- гуру евентуално да сподели.:)
 
От: Кво е това SEO?

Какво точно разбирате под "правене на SEO"?
Споделете с 1....2....3... и т.н. да видим кой какво точно прави, като прави на някой сайт SEO.:)

Накратко - анализ на нишата и конкуренцията, onpage SEO, качествен линкбилдинг
 

Горе