Кефите ли се на обявите за работа ?

po_taka

New Member
сега разглеждам обявите и попаднах на:
attachment.php

както виждате съм скрил фирмата, нямам нищо против тях, даже ЕВАЛА ако си намерят човек.

Като го четох си спомних за:

Ако шофьорите ги взимаха на работа като програмисти, то ето как щеше да изглежда една обява:

Длъжност: шофьор

Изисквания: професионални навици на управление на леко- и
тежкотоварни автомобили, тролеи, трамваи, влакове на
метрото, трaктори, багери, БМП и съвременни леки/тежки
танкове, на въоръжение в страните НАТО.

Навици за ралийно и екстремално управление са задължителни.
Опит във Формула-1 - препоръчва се.

Знания и опит в ремонт на бутални и роторни двигатели,
автоматични и ръчни трансмисии, системи за запалване,
бордови компютри, ABS, GPS и автомобилини аудио системи на
водещи световни производители - задължително.

Опит в провеждане на тенекеджийски и бояджийски работи -
плюс.

Кандидатите трябва да притежават сертификати от BMW, General
Motors и Bosch, а също и дипломи за участие в големи
международни ралита, но не по-стари от 2 години.

Заплащанe: 300-500 лева, определя се в зависимоста от
резултата на интервюто
 

Прикачени файлове

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    35.6 KB · Преглеждания: 102
От: Кефите ли се на обявите за работа ?

Абе аде стига сте ревали, какво все правите на проблем че някой има изисквания?
Всеки програмист в уеб областта с над 3 години стаж много добре знае, че PHP, JS, HTML, CSS, SQL, Ajax, XML не е нещо космическо което няма научаване.
Тези специално по горе малко са се забравили. Досега не съм виждал добър художник и програмист в едно.
Това да караш програмист да ти рисува с фотошопа е все едно да караш един художник да ти пише код.

Ако не бяха се изсрали с тоя фотошоп и флаш, още утре мога да им намеря 10 човека.
И аз отначало си мислех че всичките тези глупости са супер сложни и само извънземни ги разбират, ама богатия опит учи и става все по лесно с годините.
 
От: Кефите ли се на обявите за работа ?

Те нека си имат изисквания хората то така се поддържа добър стандарт.

Но всеки от вас предполагам много добре знае колко време и усилия са нужни човек да разбира дори и от едно от горепосочените изисквания. Това което мен ме дразни в такива обяви е размера на заплащането което предлагат.

Тва за шодйора мноо ме накефи :lol:
 
От: Кефите ли се на обявите за работа ?

Да, нека си имат изисквания, какво толкова. :) Ако си го намерят и то за малко пари, не са те за смях.

Много ме радва, че поне ще си го намерят, ама ми идва на мен малко мелез това, което си го търсят. А ако разбираш на някакво задоволително ниво от всичко това, то няма да си много специализиран или добур в опредлено. Все едно да търсиш счетоводител и бодигард в едно. Хахаха....визирам това с фотошопа и SQL-а. Малко различни ми идват като начин на изпълнение и сфера. Не съм виждал до сега програмист с дизайнерси заложби, даже напротив - обратното е. Развита им е фантазията, но не могат да я изразят, поне не в графичен вид. :)
 
От: Кефите ли се на обявите за работа ?

счетоводител и бодигард в едно.

Счетоводител-бодигард не съм виждал, но съм виждал премиер-бодигард :)
 
От: Кефите ли се на обявите за работа ?

Счетоводител-бодигард не съм виждал, но съм виждал премиер-бодигард :)
Е понякога има и всестранно развити личности :D:D:D
 
От: Кефите ли се на обявите за работа ?

Счетоводител-бодигард не съм виждал, но съм виждал премиер-бодигард :)
И аз, премиер-пожарникар. :) Всичко в тази държава ти е бонус, както каза един оптимист. :)
 
От: Кефите ли се на обявите за работа ?

Не четете м/у редовете... Примерно от тая обява може да изскочи заек за човек с познания по около половината от изредените скилове.
Обява от тоя тип обикновено означава фирмичка, в която липсва каквото и да било разбиране за нещата, които се искат. Демек търсят си един-единствен човек да им направи и поддържа някво там сайтче.

Тоя човек едва ли ще има някой дето да може да му критикува работата много-много понеже никой джам-джун не вдява. Ще си е на практика самостоятелен и ще си клати краката през голяма част от времето, ако успее да създаде впечатлението, че работата е мнооооо тежка и се скъсва от бач :) .
 
От: Кефите ли се на обявите за работа ?

Не четете м/у редовете... Примерно от тая обява може да изскочи заек за човек с познания по около половината от изредените скилове.
Обява от тоя тип обикновено означава фирмичка, в която липсва каквото и да било разбиране за нещата, които се искат. Демек търсят си един-единствен човек да им направи и поддържа някво там сайтче.

Тоя човек едва ли ще има някой дето да може да му критикува работата много-много понеже никой джам-джун не вдява. Ще си е на практика самостоятелен и ще си клати краката през голяма част от времето, ако успее да създаде впечатлението, че работата е мнооооо тежка и се скъсва от бач :) .
За какво и е на малка фирмичка дето нищо не разбира "оптимизатор на сайтове за мобилни устройства" ?

Просто някой оптимист търси мечтите си... - човекът фирма.
Проблема е че ако човекът фирма съществува, едва ли щеше да си търси шеф с който да споделя заработеното.


В крайна сметка идеологията на фирмата е да се съберат хора с допълващи се качества за да направят силен колектив. Ако един човек събираше всички тези качества нямаше да има нужда от фирми и предприемачи които да инвестират в работна ръка. Лично аз ако имах познания и в двете области (кодинг и рисуване) щях да започна работа при тях за да им отмъкна клиентите. :D
 
От: Кефите ли се на обявите за работа ?

Умряла работа, аз като видя такава обява изобщо не пускам CV, щото си викам при такива смешни изисквания ще дават малко пари :) Всмисъл това е абсолютния минимум за кадърен уеб девелопър + малко flash.

А за Photoshopa едва ли търсят програмист-художник, по-скоро имат предвид като ти пратят дизайна или логото да можеш да си го нарежеш.
 
Последно редактирано:

Горе