Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Освен всичко, така сондират мнение - защото Кипър не е проблем Испания и Италия са, ако вземе че стане чудо и мине номера при Кипър - всички очи ще са вперени в Испания и Италия и после в ядрото на ЕЗ! С тези антипазарни политики и отделно фискални и монетарни стимули (кейсианските и монетар. политики) така ще забуксува целя свят, че ще се случи global meltdown :) Точно това е нужно като крайна мярка да се види че от 40 години модела е тотално сбъркан.
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Повечето от глупостите, които правят и се оправдават с теориите на Кейнс, няма нищо общо с него.
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Така си е, дори той е говорил преди като е имал среща с кейнсианция и политици и икономисти - Аз бях единствения Кейнсианец. В момента всичко е масо видоизменено, не че и неговите теории за фискална политика водят до изход, просто отлагат за един бъдещ момент проблемите, поради факта на държавните намеси в икон. дейности. Но пък политици много обичат Кейнс и компания, щото така си оправдават огромните харчове, контроли и регулации.
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Цирка в Кипър продължава. Макар че парламента им не може да приеме този закон са обявили Банк Холидей вторник и сряда :)
Хората няма да могат да си изтеглят парите, банкоматите са пресушени отдавна.
И какво?
Ще им останат банките затворени докато не приемат закона ли ? Че то това може скоро да не стане.
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Интересно дали още могат да си захранват акаунтите в PayPal или да пазаруват в нета с банкови карти. :lol:
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Беше ясно че отписването на гръцкият дълг ще е за сметка на други - Тези други са вложили пари на клиенти съответно ако тези клиенти си потърсят парите ще потъне банката - Както става в момента в Кипър

Мисля си че ако ЕС искаше да разреши въпроса укрепвайки ЕС трябваше да изкупи на 80-90% гръцкият дълг от банките - не на сто процента та и те малко да усетят от мъката но не и да фалират.

Сега какво се получи накараха банките да опростят борчовете на гърците и банките са пред фалит - сега за да не фалират пак ще им дадат пари обаче ще вземат и от хората с което ще разклатят доверието в банките и ще предизвикат верижни фалити в цялата евро зона.

Който играе форекс да купува долари
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Който играе форекс да купува долари

За съжаление не играя , но забелязах днес че долара се покачи с няколко стотинки. До след 2 дни нищо чудно да е минал 1.60
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Има още време докато стане 1,60, аз играя на форекса - движенията на еврото си бях ясни от отдавна на къде са и къде отиват.

Основния проблем на Кипър е същия както в Исландия, банките на Кипър са 6 пъти по-големи от икономиката - каквото и да тръгне да прави в посока изкупване, до такова литване на лихвите и дълг към БВП ще им се случи, че от раз отиват в небитието. Там в момента е избор м/у злото и възприеманото зло.
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Интересно дали още могат да си захранват акаунтите в PayPal или да пазаруват в нета с банкови карти. :lol:

Не мисля че може, вчера в Макдоналдс не приемаха карти :D
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Кипър ще редактира предложението за данък върху депозитите

Вероятно депозитите над 100 хил. евро ще бъдат обложени с 15,6%, а вложенията под тази сума ще останат незасегнати


Найс :) Ще вземем от богатите депозитари, за сметка на слабите кипърци :) И всенародни празници ще настъпят.
Леле ако това мине просто не ми се мисли, кво ще им се случи на кипърци.....
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

На тия суеци от ЕС само некой като Махно им трябва.

Да налага белите до почервеняване и да бие червените до побеляване.
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

ами хората нямат пари :)

трябва да вземат от някой
и от кой дриг освен от руснаците дето са се самозабравили и са вложили милиарди там :)
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

В момента гледам дебатите в Кипърския парламент. Направо са полудели. ЕС нарушава собствените си разпоредби, правата на човека (чл.17) и поставя под удар банковата система на целия Евросъюз. Рейтингите на всички европейски банки ще паднат със сигурност. Какво си мислите, че ще стане след всичко това в една България, която дори няма нито една собствена търговска банка?

В Кипър има около 70 милиарда чужди пари, от които около 20-30 са на руснаци. Много пари са вложили и англичаните. Кметът на Лондон вече призова всеки руски вложител, който успее да измъкне парите си от Кипър, да ги внесе в Англия. ще им "постеле червен килим".
 
От: От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Какво си мислите, че ще стане след всичко това в една България, която дори няма нито една собствена търговска банка?

Тези не са ли "български"?

Първа инвестиционна банка
Корпоративна Търговска Банка
Централна кооперативна банка
БАКБ
Инвестбанк
Общинска банка
Интернешънъл Асет Банк
Тексимбанк
Българска банка за развитие

Банките с български мажоритарни собственици

Днес бях в Тавекс (гр. Варна). Златото им свършило (по-точно свършиха евтините монети с размер 1 тройунция - най-вървежните, останаха само по-скъпите и разни дребосъци от началото на миналия век). В четвъртък вечерта щели да докарат (обаче до тогава цената на златото може да е излетяла). Ако сте много на зор може да видите основния им конкурент (ФБК Стринг - намира се на едно ниво по-нагоре, точно до ДСК), обаче там цените са по-високи (на повечето монети). Разбира се препоръчвам лично да проверите, може някой да си е продал златото точно сега и да имат наличност.
 
От: От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Тези не са ли "български"?
...
Последната има такава дума в наименованието си - ще я призная :)
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Хех страна ти се шегуваш :)
Всичко е с мажоратиране дял БГ, дори в една от тях имам акции - много познати имам с различни акции на нашите публични банки!

И пак се връщам проблем нулев е собствеността! Важно е че депозитите във всичките банки са основно Български!
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Хех страна ти се шегуваш :)
Всичко е с мажоратиране дял БГ, дори в една от тях имам акции - много познати имам с различни акции на нашите публични банки!

И пак се връщам проблем нулев е собствеността! Важно е че депозитите във всичките банки са основно Български!

Да бе, абсолютно ви е "нулев" проблемът. Да не вземе човек да пусне пост с думата "български", веднага се домъкват примери с Джон Атанасов и македонската луна.

В тази тема обсъждаме Кипър и как кризата там и решенията на ЕС (aka Германия) ще се отразят върху банковите системи на държавите в ЕС и техните граждани.
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Прав си това говорим и го говорихме вече, но е глупаво се говори за липса на БГ банки, като най-важен е фактора, че депозитите са на БГ гражданите!
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Кипърците никой не ги кара насила да взимат пари от ЕС, за да си бършат на*раните г*зове. Ако искат могат да пробват да се оправят сами. Никой не дава пари просто така, безусловно.
 
От: Кипър КРАДЕ ЛЕГАЛНО парите от банковите депозити, наричат тази кражба "данък"

Прав си това говорим и го говорихме вече, но е глупаво се говори за липса на БГ банки, като най-важен е фактора, че депозитите са на БГ гражданите!

Съжалявам, че ще продължа общия офтоп, но пак не разбрах защо е толкова важно на кого са депозитите, когато обсъждаме на кого са собственост банките.

1. Има нарастване на депозитите от български граждани в условията на тяхно обедняване. Защо? Ами защото не им се рискува с бизнес - условията за малкия и средния бизнес в България са трагични. Предпочитат да губят по-малко като депозират средствата си отколкото да си правят сепуко..
2. Кипърската криза неминуемо ще се отрази на ЕС, а България е част от ЕС. Може би не най-светлата, но е там. Та банковата криза в ЕС няма да се отрази на България ли (дори без да се налага да спорим на кого са собственост ТБ)? Ако Кипър под натиска на Германия експроприира средствата на вложителите, то смятате ли, че международните рейтингови агенции няма да са прави да пратят ВСИЧКИ европейски банки там, дето слънцето не огрява?
3. Кипър не е Гърция, която все пак има някакви резерви в икономически план. В Кипър има туризъм, свързани с него имоти и банки. Рухне ли доверието в банките, Кипър трябва да се погребе барабар с имотите и басейните.
4. По най-смешната бг-телевизия (бТВ) гледах коментар по новините как депозитите от фалиралия в близко бъдеще Кипър ще се насочат към България. В БТВ не само са малоумни - те са заплаха за българската национална сигурност с подобни изявления.
 

Горе