Инвестирам в: Клек шоп

Дискусията в 'Купувам | Инвестирам' стартирана от CopyTheFunk, Септ 13, 2018.

1. CopyTheFunk

CopyTheFunk Active Member

Рег.:
    Септ 8, 2015
    Съобщения:
    160
    Харесвания:
    28
    Точки:
    28
    Място:
    София
    Здравейте,

излезна ми оферта да "закупя" бизнес - клек шоп в топ център на София. Цената която ми търсят е 2 500лв, а за тях получавам на готово регистрирана фирма с необходимите разрешителни за продажба на алкохол и цигари, договори с доставчици и оборудвано (обзаведено помещение). Наемът на месец е 250лв + 20 СОТ. Има добра визия и реално има много малко работа преди всичко да е придобило краен вариант. Бюджетът ми е ограничен (5000лв), не съм имал опит с физически магазин и смятам че е добро "входящо ниво". Заслужава ли си според вас?

2. CopyTheFunk

Рег.:
    Септ 8, 2015
    Съобщения:
    160
    Харесвания:
    28
    Точки:
    28
    Място:
    София
    Забравих да кажа че текущите наематели не са разработвали павилиона и не е извършвана търговска дейност

3. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    148
    Харесвания:
    85
    Точки:
    28
    Как смяташ, че можеш да се откроиш от другите, ако го вземеш ?
    Проучи конкуренцията и проучи от какво имат нужда твоите (бъдещи) клиенти. Би ми било трудно да направя профил на клиента на клек шоп.

Също ти трябва и персонал, който да продава.

4. toniintro

toniintro Active Member

Рег.:
    Юли 15, 2010
    Съобщения:
    560
    Харесвания:
    51
    Точки:
    28
    Първо си намери начин да провериш дали фирмата няма задължения, за да не изгориш. Второ цената, а и наемът са много добри, ако има удостоверение за въвеждане в експлоатация на търговски обект. Въпросът е, че в началото ще ти е трудно да нацелиш кои стоки са ти нужни и ще трябва да заредиш широка гама, което води до голям разход. Според мен си заслужава, но няма да можеш да избиеш бързо. Това си е дългосрочна инвестиция.

NEROMARE и Dafa Web харесват това.
  5. bobbydigital

bobbydigital Active Member

Рег.:
    Септ 24, 2009
    Съобщения:
    769
    Харесвания:
    125
    Точки:
    43
    според мен има нещо гнило в тази цена.

NEROMARE харесва това.
  6. CopyTheFunk

Рег.:
    Септ 8, 2015
    Съобщения:
    160
    Харесвания:
    28
    Точки:
    28
    Място:
    София
    Ужким заминавали спешно за чужбина, което е съмнителното. За избиването на 3к ще е бързо и ще стане само от кафета според мен. Говорим за идеален център - между 6:30 - 10:00 и 16:30 - 19:00 оборота от кафета (и не само) ще е достатъчен за да се избие бързо

NEROMARE харесва това.
  7. callpchelp

callpchelp Active Member

Рег.:
    Юни 30, 2016
    Съобщения:
    203
    Харесвания:
    64
    Точки:
    28
    Провери документите дали са актуални. Провери фирмата за задължения и дали няма съдебни дела върху нея, запорирани сметки. Хубаво ще е да получиш и някакви стари документи за история на фирмата.

NEROMARE и ReminD харесват това.
  8. CopyTheFunk

Рег.:
    Септ 8, 2015
    Съобщения:
    160
    Харесвания:
    28
    Точки:
    28
    Място:
    София
    Проверих каквото можах (в момента съм в чужбина) и не излизат запори. Фирма от 2016 с 2ма осигуряващи се. С кой мога да се консултирам за по-подробна проверка? Ще питам и хората да ми изпратят договорите, които са сключили, за да видя дали и там всичко е точно. Все пак, ако имате познати юристи, драснете 1 ЛС, след 10 дена ще съм в България

9. callpchelp

callpchelp Active Member

Рег.:
    Юни 30, 2016
    Съобщения:
    203
    Харесвания:
    64
    Точки:
    28
    Адвокат юрист по фирмени дела ( не съдебни фирмени, а фирмени дела, като цяло ), ще ти каже всичко подробно :)

CopyTheFunk харесва това.
  10. beautyFear

beautyFear Active Member

Рег.:
    Авг 7, 2014
    Съобщения:
    617
    Харесвания:
    62
    Точки:
    28
    Имам достъп до Apis. Пусни ми данните на фирмата и ще проверя архив-а какво показва :)

11. Stop

Stop Active Member

Рег.:
    Юли 26, 2008
    Съобщения:
    364
    Харесвания:
    39
    Точки:
    28
    Колега какво включва оборудването? Виж цените в олх на същото, провери колко струва изваждането на разрешително за алкохол и цигари и прибави 200 лв за откриване на фирма.
    Бошлаф глупостите за договор с доставчиците въобще не го брой като нещо ценно. Ще продаваш вафли и цигари за 5 минути ще откриеш 5 различни.

Ако имаш 2ама работника и са над 6 месеца нали знаеш че трудно ще ги махнеш ако не си доволен от тях. Най добре е ти да си избереш работниците.

Leverage харесва това.
  12. Leverage

Leverage Active Member

Рег.:
    Юли 3, 2015
    Съобщения:
    406
    Харесвания:
    95
    Точки:
    28
    Същото мислех да напиша, когато видях темата преди няколко дни, но нещо бях зает. Искай оферта само за бизнеса без фирмата и си спестяваш всички главоболия. Успех!

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice