Кликате ли на реклами на колеги

Кликате ли на реклами в сайтове на колеги

  • Винаги

    Votes: 1 3.7%
  • Никога

    Votes: 13 48.1%
  • Понякога

    Votes: 13 48.1%

  • Общо гласове
    27
  • Poll closed .

wood

Well-Known Member
Водим един спор с колега колко тук във форума кликат на реклами в сайтове на колеги в този форум.
По точно, влизам в подписа на някой колега от форума, разглеждам му сайта и на излизане вместо да ударя червеният хикс, чуквам на някоя реклама в сайта му за изход.

Вие как постъпвате в такъв случай?
 
Последно редактирано:
От: Кликате ли на реклами на колеги

Това "колегиално" отношение ли е? Това не е ли колегиална кражба?
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Това "колегиално" отношение ли е? Това не е ли колегиална кражба?

Моя грешка, неправилно формулирах въпроса...поправих го.
Винаги когато взимам хост например или нещо друго купувам се старая да мина през някой Афф линк на колега от форума, а не директно да отида на сайта който предлага услугата.
 
Последно редактирано:
От: Кликате ли на реклами на колеги

Ползвам adblocker и обикновено не ги виждам :)
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Афилейт линка - добре, но целенасочено да кликаш на реклами само, защото са на колеги според мен е кражба /пак от нас/. Нали тези пари идват от рекламодатели, тоест в голяма степен - ние и пак ние си плащаме.
Дори и на други да са рекламите, като им се влоши качеството на резултатите ще намалее цената на клик и после кой го обира?

Според мен това не е коректно и никой не печели от него.
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Никога...ако ме помолят даже пак не кликам. Случва ми се често обаче ако се разхождам из сайтовете в нета и нещо ми харесва да кликна, все пак е моя принус да дам някой друг цент към акаунта му. За това го има момента на качествено написаните сататии. Даже и да знаеш, че ще му помогнеш с приходите - кликаш, защото си го е заслужил. Естествено с мярка и тактичност, че да не изглежда нагласено, а да си изглежда като клинк на обикновен юзър. ;)

Правя го предимно за чуждестрани сайтове и гледам да "набутвам' големите като Amazon, Ebay, NextTag и др. Като цяло иначе е леко гадничко за колегите. Големите фирми могат да си го позволят, но малките webmaster-и си следят до стотинка бюджета. Никога не правя нещо, което да вреди на човек опериращ в моята сфера, защото ще ми се върне и на мен. :)

Като цяло това беше практика едно време тук - хората си пишеха на лично да си кликат по рекламките. Но това се превърна в начин да горят акаунти и да се докарват недовлони рекламодатели. Все пак парите отиват и за Google, или други такива платформи, а в цялата история кликаря (така бепе и термина тогава) и собственика на сайта им идваше вътрешно. Винаги си личи фрауда, особедно при добре направени системи и анализи. :)
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Ако нещо ме привлече в рекламата... Имам случай където рекламата ми е харесвала... но не искам да кликам на нея, тъй като ще спечели пари собственика на сайта... и копирам адреса само :).
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Кликам, когато видя, че сайта си заслужава.
Защото малко или много това е мотивация.

Всеки когато влезе в адсенс акаунта си или в друг акаунт свързан с реклама, иска да види някоя стотинка..
Иска да види малко печалба :)

Не може да хвърляш 3-4 месеца яко твърди усилия по сайт и накрая да си влезеш в рекламния цпанел и да видиш 5 стотинки и т.н.
Мисля, че не го заслужаваме.
Най-малкото за времето и усилията които сме хвърляли.

За това, като видя нещо хубаво,качествено и приятно, кликам :)
И то като хората кликам.. тоест влизам разглеждам сайта на рекламодателя..
Дори е имало ситуации, в които мога да намеря доста добри сайтчета от рекламите :)
Които са ми свършвали работа :)
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Кликам, когато рекламираното нещо ме интересува. В противен случай не!
А ако ми хареса статията или каквото е там, по-добре да го споделя насам натам.
Има много по-голям смисъл от това да цъкам по рекламите, без те да
представляват интерес за мен. Все пак за тях плащат хора като мен и вас!!!!!!!
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Кликам, когато рекламираното нещо ме интересува. В противен случай не!
А ако ми хареса статията или каквото е там, по-добре да го споделя насам натам.
Има много по-голям смисъл от това да цъкам по рекламите, без те да
представляват интерес за мен. Все пак за тях плащат хора като мен и вас!!!!!!!

P.S. Как да гласувам в анкетата, при тези отговори?
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Ако рекламите са ми интересни кликам , иначе с цел да добавя просто клик не.Защото по този начин не помагаш на собственика на сайта , а преебваш този дето си е платил за реклама в гоогле.
 
От: От: Кликате ли на реклами на колеги

Кликам, когато видя, че сайта си заслужава.
Защото малко или много това е мотивация.

Всеки когато влезе в адсенс акаунта си или в друг акаунт свързан с реклама, иска да види някоя стотинка..
Иска да види малко печалба :)

Не може да хвърляш 3-4 месеца яко твърди усилия по сайт и накрая да си влезеш в рекламния цпанел и да видиш 5 стотинки и т.н.
Мисля, че не го заслужаваме.
Най-малкото за времето и усилията които сме хвърляли.

За това, като видя нещо хубаво,качествено и приятно, кликам :)
И то като хората кликам.. тоест влизам разглеждам сайта на рекламодателя..
Дори е имало ситуации, в които мога да намеря доста добри сайтчета от рекламите :)
Които са ми свършвали работа :)
да, и аз така кликам
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Да натиснеш някоя реклама, само за да помогнеш на собственика на сайта е ощетяване на рекламодателя. Човека е платил за тази реклама и това за него ще е загуба. Никога не натискам напразно, ако рекламата ме привлече с нещо и наистина искам да видя за какво става въпрос - тогава натискам, но това вече е друго, защото рекламодателя изглежда е успял да ми привлече вниманието.
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Върху адсенс никога не кликам, а в 99% от случаите, когато купувам нещо се старая да е от човек, който познавам без значение онлайн, или офлайн - дори и да ми излезе малко по - скъпо.
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

never - това е по-скоро ниво на зад в еволюцията на рекламните иновации, отколкото "добро" за собственика на сайта. пък и голяма печалба ще удари - цели 3 ст. :)

ако рекламата е това което търся, няма начин - искам да видя какво ще ми предложат. така съм ОК със себе си, защото не съм дарител, а таргетиран трафик.
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

и какво сега, ще се изкарате всички "честни", че никога, ама никога не ВИ се е налагало да кликате, това и да го видя няма да повярвам ......
 
От: Кликате ли на реклами на колеги

Странна логика. Що да се правим на перфектния ССФ? Ми никога не ми се е налагало да кликам. Безсмислено е. Толкоз ли е чудно.
Както казаха по-горе колегиално е да купиш от познат продавач/афилиейт/магазин
 

Горе