Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Ама ти всичко знаеш всичко си видял, само кризата от 90-91 и 96-97 не си видял.

Не си видял зърнената криза, не си видял опашките за гориво, за хляб, не си видял долара да става $1=3000лв, не си видял как всички предприятия да фалират, не си видял концлагерите, не си видял стотиците хиляди репресирани, не си видял десетките хиляди избити след 45та...


Но нееее.... Ти си бил там и не ги помниш тия неща, значи не са съществували.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Какви са тези измислени кризи за хляб, за които говориш? :lol: Точно такива не сме имали.
Верно е, че по едно време Жан Виденов изнесе всичкото жито и се наложи да внасяме, за да има какво да ядем, ама хляб винаги е имало в магазина. Когато доларът беше 3 500 лв. пак имаше хляб. Чак толкова зле не сме били. Че е имало криза е вярно, ама чак като в Сомалия не е било.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Ама ти всичко знаеш всичко си видял, само кризата от 90-91 и 96-97 не си видял.

Не си видял зърнената криза, не си видял опашките за гориво, за хляб, не си видял долара да става $1=3000лв, не си видял как всички предприятия да фалират, не си видял концлагерите, не си видял стотиците хиляди репресирани, не си видял десетките хиляди избити след 45та...


Но нееее.... Ти си бил там и не ги помниш тия неща, значи не са съществували.

Чек да ти кажа само нещичко, за твоя лидер. Тук имаше пасмантерия, която вадеше супер много пари, и твоят "Лидер" я продаде за цената на едната машина в нея. Тук имаше производство и много работа, твоя "лидер", продаде всичко на безценица и сега има няма работят три-четири предприятия.

А, за това което съм видял съм видял въпроса е ти какво видя, че се кланяш на хората дето продадоха всичко.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Аз написах за зърнена криза, не за гладна смърт.

Хляб имаше, но след 4-5 часа висене на опашка и само с купони.


Не ми изопачавай думите. Сега сигурно ти е забавно, но тогава на пенсионерите хич не им беше смешно като загубиха всичко.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Аз написах за зърнена криза, не за гладна смърт.

Хляб имаше, но след 4-5 часа висене на опашка и само с купони.


Не ми изопачавай думите. Сега сигурно ти е забавно, но тогава на пенсионерите хич не им беше смешно като загубиха всичко.

Ама що сравняваш 91-97 с преди 89, ти въобще бил ли си роден тогава?
 
От: От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

@uni-web - О верно ? И ти що не я купи ?

Що не купи Авиокомпания Балкан примерно или Кремиковци ?

Той тогава моя лидер ги даваше по 1лв повечето...
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Само да вметна уни, принципно като компания ти е на отрицателен капитал - компанията струва 0. Голяма част от държавните компанни бяха на субсидии и пак имаха загуби. Имаше компанни с положителн капитал, но с надценени активи и най-вече с никаква рентабилност, дори и отрциателна. Това е просто показателно какъв стопанин е държавата. Вече за приватизациите аз съм на особенно мнение, можеше много по-добър резултат, но добре че се случиха. Ако не бяха станали щяхме така яко цъфнем и връжем. То и ние си цъфнахме, не случайно фалита на БГ 97 стана именно защото всичко беше дотации и субсидии. Ако преди тази година почна умната приватиазция, резултата щеше да е чудесен. Но няма как години на ред да имап обезценяващ се актив и фиквтино да го държиш висок и да очакваш чудеса.

Това го казвам по линия на демокацията, а по линия на БКП, ако руснака го нямаше щяхме сме като св. Корея и да се радваме какъв национален подвиг сме направили като изстралваме ракети в небето за да покажем колко сме могъщи :D
 
От: От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

@uni-web - О верно ? И ти що не я купи ?

Що не купи Авиокомпания Балкан примерно или Кремиковци ?

Той тогава моя лидер ги даваше по 1лв повечето...

Щото, не съм от крадците, и не съм имал пари да си купя предприятие. ;)
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Само да вметна уни, принципно като компания ти е на отрицателен капитал - компанията струва 0. Голяма част от държавните компанни бяха на субсидии и пак имаха загуби. Имаше компанни с положителн капитал, но с надценени активи и най-вече с никаква рентабилност, дори и отрциателна. Това е просто показателно какъв стопанин е държавата. Вече за приватизациите аз съм на особенно мнение, можеше много по-добър резултат, но добре че се случиха. Ако не бяха станали щяхме така яко цъфнем и връжем. То и ние си цъфнахме, не случайно фалита на БГ 97 стана именно защото всичко беше дотации и субсидии. Ако преди тази година почна умната приватиазция, резултата щеше да е чудесен. Но няма как години на ред да имап обезценяващ се актив и фиквтино да го държиш висок и да очакваш чудеса.

Това го казвам по линия на демокацията, а по линия на БКП, ако руснака го нямаше щяхме сме като св. Корея и да се радваме какъв национален подвиг сме направили като изстралваме ракети в небето за да покажем колко сме могъщи :D

Ти мислиш като икономист, аз съм програмист, и за мен да продам един сайт на цената на колкото е един модул е недопустимо.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Костовизмът и неговите поддръжници - на бунището на историята на българския преход.
 
От: От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

И грешно, ме разбирате аз не съм против демокрацията, ама просто такава няма!
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Да живее Станишката+Доган=ВНАЛ
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Да живее Станишката+Доган=ВНАЛ

Не дай да върнем Костов, или да си оставим Тиквата?
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Ти мислиш като икономист, аз съм програмист, и за мен да продам един сайт на цената на колкото е един модул е недопустимо.

Виж хубаво е като има различно мислящи, нека ти го обесня така - имаш братя и сестри дали ти едни пари ти ги взимаш правиш сайт, искаш още пари да го позиционираш добре искаш още пари за реклама във ФБ в един щастлив момент се случва да вземеш кредит и да го плащаш - плащаш си го от актива демек сайта. Но следващия момент иде гошо пуска пандата и те реже, взимаш кредит щото вече братята и сестрите не дават, но така или иначе те са отписали тези пари. Та ти взимаш нов кредит, вдигаш сайта и едвам връзваш двата края, иде после Пингвина и реже всичко, отиваш на 3та страница, приходите ти падат, стойността на актива е пада и се оказва, че паричния поток не е достатъчен и се налага да продаваш сайта. Но колко ще му вземеш ако знаеш че е носил 100Х доходи, сега носи Х т.е. почти нищо. Какво правиш продаваш фен страницата за да кърпиш положението и в най-добрия случай намираш хора да си продадеш модулите на супер намалението. Това го правиш въпреки, че смяташ че недопостиму, но нямаш избор трябва си върнеш задълженията.

Е нещо подобно се случи с БГ, само дето - парите ни ги спряха много от рано нямахме братя и сестри да дават безвъзмездно, а взимахме от народа и т.н и т.н продажбата трябва стане много по-рано, но .......

Общо взето това е икономиката, да правиш умните неща, проблема е че като имаме монополи и държавност не се взима умното. Прав си не живеем в никва демокрация а некво псевдо, както и псевдо пазар и т.н
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Виж хубаво е като има различно мислящи, нека ти го обесня така - имаш братя и сестри дали ти едни пари ти ги взимаш правиш сайт, искаш още пари да го позиционираш добре искаш още пари за реклама във ФБ в един щастлив момент се случва да вземеш кредит и да го плащаш - плащаш си го от актива демек сайта. Но следващия момент иде гошо пуска пандата и те реже, взимаш кредит щото вече братята и сестрите не дават, но така или иначе те са отписали тези пари. Та ти взимаш нов кредит, вдигаш сайта и едвам връзваш двата края, иде после Пингвина и реже всичко, отиваш на 3та страница, приходите ти падат, стойността на актива е пада и се оказва, че паричния поток не е достатъчен и се налага да продаваш сайта. Но колко ще му вземеш ако знаеш че е носил 100Х доходи, сега носи Х т.е. почти нищо. Какво правиш продаваш фен страницата за да кърпиш положението и в най-добрия случай намираш хора да си продадеш модулите на супер намалението. Това го правиш въпреки, че смяташ че недопостиму, но нямаш избор трябва си върнеш задълженията.

Е нещо подобно се случи с БГ, само дето - парите ни ги спряха много от рано нямахме братя и сестри да дават безвъзмездно, а взимахме от народа и т.н и т.н продажбата трябва стане много по-рано, но .......

Общо взето това е икономиката, да правиш умните неща, проблема е че като имаме монополи и държавност не се взима умното. Прав си не живеем в никва демокрация а некво псевдо, както и псевдо пазар и т.н

Да, така е ама няма доказателства специално за тези предприятия братле, работиха и сега работят, ако не са били на печалба защо сега като са частни са, и защо госпожата има маси пари, къщи и коли.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

@uni-web - понеже и аз съм програмист нека ти го обясня така:

Колко струва един сайт, в който са вложени 10 000 лв , няма приходи, а всеки месец има разходи за по 1000лв ?

Колко струва, когато вече нямаш пари да му платиш разходите за следващия месец ?



Говори си каквото искаш за Костов, но факта е, че през 2001ва беше по-добре, от колкото през 1997ма, точно благодарение на Костов.
Тоя човек вече 2 пъти е вадил страната от тежка криза.


Но в тази държава нито едно добро дело не остава ненаказано. Е плюйте на воля. Фактите обаче са си факти.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Държавна банка, която да дава евтини кредити? Как точно ще стане това в условията на европейска планово-пазарна икономика? Другите глупости няма да ги коментирам.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Това па е пазарна икономика кога пръдне гугутката
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Да, така е ама няма доказателства специално за тези предприятия братле, работиха и сега работят, ако не са били на печалба защо сега като са частни са, и защо госпожата има маси пари, къщи и коли.

Уни правилен въпрос задаваш.
Може ли ти дам контра въпрос, защо едни взимат сайта и го продават за милиони, а други купуват този сайт и го продават на загуба?!

Обеснявал съм - една държава няма стимули за правилно и ефективно управление на стопанисваните им дружества. Те нямат стимул, както ти или аз имаме. Ние се водим от печалбата и страха от не реализация, умно преразпределяне и инвестиране, защото знаем че може загубим. Когато държавата инвестира, тя не се притеснява от загуба защото това са пари на народа. Когато управлява даден актви, тя не се притеснва как ще го управлява, тя не се притеснва от конкуренцията - просто защото не се конкурира. Когато стане проблем винаги данъкоплатеца обира парсата, и винаги при държавно управление се случват сериозните икономически проблеми - дифицити на едни места и излишъци на други. А когато можеш да направи държаван монопол под формата на данъци и каквито такси се сетиш, тя вече спира да я интерсува как управлява :)

Един икономически фактор за кофти икономика, е да гледаш субсидиите - без значение за държавни или частни компанни - когато видиш много субсидии трябва ти е ясно тук икономиката е калпава. През онези времена така беше, не че сега е по различно - запазен е модела само че в по-малък мащаб
 
Последно редактирано:

Горе