Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Аз ще направя минималната пенсия 1000лв, а минималната заплата 2000лв, ако ви излъжа, кофти....
Някой може ли да ми каже едно национално предприятие, което не е пред фалит и което е на печалба?
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Аз ще направя минималната пенсия 1000лв, а минималната заплата 2000лв, ако ви излъжа, кофти....
Някой може ли да ми каже едно национално предприятие, което не е пред фалит и което е на печалба?

Пред фалит са зареди некадърно управление.

А някой може ли да ми каже коя държава ще си подарява доброволно златото и парите на хората на други държави?
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Аз ще направя минималната пенсия 1000лв, а минималната заплата 2000лв, ако ви излъжа, кофти....
Някой може ли да ми каже едно национално предприятие, което не е пред фалит и което е на печалба?
Да, ще ти кажа едно - ЧЕЗ.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

ЧЕЗ друг път, или сме толкова силна държава, че „Да бъдем лидер на пазара на електроенергия в Централна и Югоизточна Европа”
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Пред фалит са зареди некадърно управление.

А някой може ли да ми каже коя държава ще си подарява доброволно златото и парите на хората на други държави?

И като са пред фалит, т.е. зомби предприятия финансирани, само чрез субсидии заради кофтито управление, затова дай да национализираме ЕРП-та и да се иземат редица икономически функции :D
За концесията за златодобива си прав, но това пак показва колко са калпави там горе и това не е от ББ а от всички последните 2 десетилетия.

@Редурум, викаш ЧЕЗ БГ е добро управление, създадена е 2005 със 100% частна собственост, ами да не ти убивам интерес от 2006 ЧЕЗ Електро и разпределение е с 2/3 частен капитал,а държавата го играе минотар - така че държавата е нямало право на решителен глас за каквото и да е управление, разпределение, инвестиране и какво се сетиш.

Ако наистина искаш една държвна компания - Пристанище Варна - все още се положителна но не за дълго, като почнем изплащаме дълговете от сбърканите договори на тройната ламя.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Що да не може и да е Българска частна, въпроса е парите да си остават тук, не да тъпчем гушите на чужди хора.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Преди 20 години нали всичко беше държавно ? Е ква файда?
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Преди 20 години нали всичко беше държавно ? Е ква файда?

Файда ли? Файдата беше, че хладилниците бяха постоянно фрашкани, хората имаха пари и можеха да си позволяват всичко, тока беше евтин и всичко беше евтино 150 лв. заплата стигаше преспокойно всяко семейство да отиде и на море и на планина, да си купи всичко което иска. Ама ти явно си малък и не го помниш това!
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

ЧЕЗ друг път, или сме толкова силна държава, че „Да бъдем лидер на пазара на електроенергия в Централна и Югоизточна Европа”
Кое друг път, ЧЕЗ е чешко държавно дружество.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Файда ли? Файдата беше, че хладилниците бяха постоянно фрашкани, хората имаха пари и можеха да си позволяват всичко, тока беше евтин и всичко беше евтино 150 лв. заплата стигаше преспокойно всяко семейство да отиде и на море и на планина, да си купи всичко което иска. Ама ти явно си малък и не го помниш това!

Всичко е чудесно, само дето ако го направим сега Бай Руснака няма нон стоп ни дотира с евтини ресурси и ни осигурява пазари.
Нещо ми мирише, че ще стане стил Св. Корея, съмняваме към това да се стремиш.

Трябва си истинска пазарна икономика, не планова - за жалост все още не е настъпил този момент в БГ. Трябва си защита на частна собствност, трябва си съдебна отговорност, трябват 100 неща. Но както виждаш държавата нищо не прави. Доста плюят пазара, защото мислят сега живеем в пазарна икономика и че сме в демокрация, живеем в псведо фашистко-социалистически модел.

Ние може го постигнем това, трябва си бачкане производителност, бачкане производителност и пак бачкане производителност, в момента оргромна част от страната е забравила това - всеки втори чака държавата да го оправи и мечтае как държавата да оправя всичко, а той да стои и лапа мухите! Когато отдадеш свободата и отговорността на друг, то ти вече не живееш в свобода а в зависимост към друг.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Файда ли? Файдата беше, че хладилниците бяха постоянно фрашкани, хората имаха пари и можеха да си позволяват всичко, тока беше евтин и всичко беше евтино 150 лв. заплата стигаше преспокойно всяко семейство да отиде и на море и на планина, да си купи всичко което иска. Ама ти явно си малък и не го помниш това!

В интерес на истината...мисля, че това не е точно така :)
но да попитам - може да бъркам...за коя година става на въпрос? :D
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

В интерес на истината...мисля, че това не е точно така :)
но да попитам - може да бъркам...за коя година става на въпрос? :D

Явно става дума някъде между двата фалита на БГ през комунизма - щото от 85 на сам всеки по-голям от мен не таи спомени любовни. Всички са говорили позитивно само около края на 60-те и до 70-те. Точно, когато запдния свят е бил яко в рецесии и депресии, бай руснака добре ние е субсидирал :)
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

В интерес на истината...мисля, че това не е точно така :)
но да попитам - може да бъркам...за коя година става на въпрос? :D

Ами сега съм на 32, близо 33, не помня много, но помня поне, това което ти казах, а нашите си бяха обикновени работници. Нито са били на някакви ръководни длъжности някъде нито пък са вземали кой-знае какви пари.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

@uni-web - ти сигурно не помниш и опашките за хляб, не помниш празните магазини, не помниш как цялата държава фалира и май само пълния хладилник помниш.

Много ти е избирателна паметта. Вземи почети малко.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Вземи почети малко.
Човекът казва, че е живял по онова време и помни какво е било, ти го караш да чете. Ти на колко опашки за хляб си бил преди 89-та? Доколкото знам е имало дефицит чак няколко години след края на комунизма и тогава са били опашките за салам. Хлябът не мисля, че е имало случай да е бил дефицитна стока в извънвоенната история на България.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

@uni-web - ти сигурно не помниш и опашките за хляб, не помниш празните магазини, не помниш как цялата държава фалира и май само пълния хладилник помниш.

Много ти е избирателна паметта. Вземи почети малко.

Тук имаше огромен хлебозавод, и не съм чакал на кой-знае какви опашки да кажем макс от 5-6 човека, ако това е опашка за теб то не знам аз сега като слезна в магазина пак си я има. Иначе да чакал съм щото градъ тогава беше близо 28 000, а сега общината е 23. ;)
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Твоето незнание не е аргумент. Вземи почети малко или питай някой дето знае.
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

@uni-web - ти сигурно не помниш и опашките за хляб, не помниш празните магазини, не помниш как цялата държава фалира и май само пълния хладилник помниш.

Много ти е избирателна паметта. Вземи почети малко.

Ти говориш за Жан Виденовото време (Обезценена национална валута 3000 лева = 1 долар), той ти говори за Тодор Живковото време.... няма лошо, шъ съ разберете :D

По времето на БКП си е имало, както добри, така и лоши страни, да не би сега по време на капитализма всичко, да е цъфнало и вързало?
 
От: Клипът, който беше ИЗТРИТ от топ 40 на Vbox7!

Твоето незнание не е аргумент. Вземи почети малко или питай някой дето знае.

Какво, да чета като съм бил и знам? Ти я вземи се осъзнай малко и стига се кланяй на тоя мангал Костов.
 

Горе