Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

От: От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

:beer:Не че съм злобар и завистник, но наздраве по случая.:beer:

Един педераЗ от продавалник ми се хвали че бил от пет години на пазара и нямал недоволни клиенти, но не можел да ми даде фактура защото нямал фирма била ДЪРЖАВЕН СЛУЖИТЕЛ...


Педера3 или не прай кинти и го боли фара. И не могат да го барнат. В момента в който създадеш фирма и станеш легален започват и проблемите в България. Преди това всичко ти е ОК
 
От: От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Педера3 или не прай кинти и го боли фара. И не могат да го барнат. В момента в който създадеш фирма и станеш легален започват и проблемите в България. Преди това всичко ти е ОК
Май си много прав,ама в случая,ако искаш да развиваш нещо в дългосрочен план няма начин,ако искаш да си изкарваш некой лев допълнително не ти трее фирма,как сказал тавариш Сталин имаш фирма има проблеми немаш фирма проблеми нет :lol:
 
От: От: От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Да то сега по наблюдения всеки 6ти продава в продавалника и не го грее трябва не трябва фирма за продан защото в нашата малка държавка като дойдат да те глобят си намират някакви пари и забравят за теб ... и теб хич не ти дреме за нищо :)
Та аз точно за дългосрочен план се подготвям не за друго .. пък и искам всичко да ми е чистичко и спокойно, но всички биха се радвали тези пари който дават на държавата да си ги запазят за частен пенсионен фонд ... аз имам нужда от някой друг лев за в университета живот и здраве :)

Нов въпрос:

Ако в сайта ми няма бутон / препратка за купуване мога ли да сложа цени и да го ползвам просто като онлайн каталог и това е легално ли е или не ?
 
От: От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

:beer:Не че съм злобар и завистник, но наздраве по случая.:beer:

Един педераЗ от продавалник ми се хвали че бил от пет години на пазара и нямал недоволни клиенти, но не можел да ми даде фактура защото нямал фирма била ДЪРЖАВЕН СЛУЖИТЕЛ...


Май ще ставам врачка няма и една седмица от както - казах че в скоро време ще подпукат нелегалните онлайн търговци и май вече е факт

БИРНИЦИ ПОДПУКАХА ОНЛАЙН ТЪРГОВЦИ
 
От: От: От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Май ще ставам врачка няма и една седмица от както - казах че в скоро време ще подпукат нелегалните онлайн търговци и май вече е факт

БИРНИЦИ ПОДПУКАХА ОНЛАЙН ТЪРГОВЦИ

Здравей колега.
До колкото прочетох от статията те са погнали хората с о-магове и с право си го правят.
Което ме подсети афилиейт маркетинг аджаба как се осчетоводява ?
 
От: От: От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Май ще ставам врачка няма и една седмица от както - казах че в скоро време ще подпукат нелегалните онлайн търговци и май вече е факт

БИРНИЦИ ПОДПУКАХА ОНЛАЙН ТЪРГОВЦИ

Нелегалните онлайн търговци няма и да усетят. Дори да хванат някого ще се разминe с дребна глоба за незконна търговска дейност. Както винаги ще го отнеста фирмите. а и цялата тая дандания е PR
 
като физиеческо лице - от български търговци (фирми) - дописваш го в годишната данъчна декларация и прилагаш служебните бележки който търговците (афф мрежата) са ти дали

ако е удържан данък аваносово (при реклмите беше така а и при афф мрежата беше така) ти начисляват само осигуровки върху сумата ако се осигуряваш на под 2200 лв.
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Ако е вярно че от куриерските служби са им предоставили данни означава че ще го отнесат всички които крият приходи включително и физическите лица - Ако оборотът им е над 50 хиляди вероятно ще ги подпукат че не са регистрирани по ДДС и тн.

А колкото до фирмите тези които са изрядни не би трябвало да имат проблеми, тези които не са няма за какво да ги жалим.

Ако беше за ПР акция можеше да кажат че почват проверки на търговците в нета и че дават срок от 1 месец на тези дето са нелегални да станат легални.
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Ако е вярно че от куриерските служби са им предоставили данни означава че ще го отнесат всички които крият приходи включително и физическите лица - Ако оборотът им е над 50 хиляди вероятно ще ги подпукат че не са регистрирани по ДДС и тн.

А колкото до фирмите тези които са изрядни не би трябвало да имат проблеми, тези които не са няма за какво да ги жалим.

Ако беше за ПР акция можеше да кажат че почват проверки на търговците в нета и че дават срок от 1 месец на тези дето са нелегални да станат легални.

Точно това е нужно преди такива масивни проверки.
Да обявят :
" Имате 1 месец да се легализирате и да си оправите нещата но ако не ще ви евем мамата "
Но бих казал,че има нещо гнило и не ми изглежда като баш реално ... защото ако е така мога да им докладвам поне 10 човека който имат и то доста скрити и доста който ще скрият.
Но и виж от другата страна аз как да си направя фирма като знам,че не мога да си платя раходите с мизерните 20 лева дет изкарвам в края на месеца за мен -_-
Иначе ако имам повече приходи веднага си правя и си връзвам гащите за да знам че мога да спя спокойно :)
 
От: От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Точно това е нужно преди такива масивни проверки.
Да обявят :
" Имате 1 месец да се легализирате и да си оправите нещата но ако не ще ви евем мамата "
Но бих казал,че има нещо гнило и не ми изглежда като баш реално ... защото ако е така мога да им докладвам поне 10 човека който имат и то доста скрити и доста който ще скрият.
Но и виж от другата страна аз как да си направя фирма като знам,че не мога да си платя раходите с мизерните 20 лева дет изкарвам в края на месеца за мен -_-
Иначе ако имам повече приходи веднага си правя и си връзвам гащите за да знам че мога да спя спокойно :)

за 500-600 лв на месец няма да ти обърнат внимание дори. Има с по над 80 пратки дневно без фирми с по 16 телефонни номера и 10 онлайн магазина. Всеки месец се отваря нов магазин и се регват 3-4 нови акаунта по сайтовете за обяви
 

Горе