Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Maji92

Active Member
Здравейте,
от доста време се чудя дали има начин да се прескочат разходите на О-маг и все пак да си остане на " подобен принцип "
Това което аз имам в предвид е нещо като " интерактивен каталог ". В него да има пак продукти като в О-маг но да не могат да се закупят директно,а да препраща към познатите ни сайтове " продавалник / пазар от където да запращаш заявка или просто да показва "че в сайта го изпращаш,а да е всъщност за през продавалник" защото за момента не мога да си позволя разходите по фирма,а когато мога веднага бих го направил всичко както си му е реда.
Та какво е вашето мнение :)

ПС: Извинете ако не съм обяснил нещо достатъчно ясно, ще се поправя.

Лек ден и до скоро :)
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Разбира се, че може.
Прави се онлайн магазин тип "каталог" и вместо добави в кошницата бутон ще има бутон за препратка или самия бутон добави/купи ще изпраща в другия сайт.
Вече трябва да имаш някаква договора с други сайтове да ти дадът афф ид или нещо, което да следи, че реално ти изпращаш клиенти при тях и съответно за продажба.

Поздрави
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Благодаря samba но нямах предвид афф.
Имах предвид " каталог " за продукти който аз предлагам, но идеята да ги пускам през чужд О-маг пак звучи добре пък да му заплащам някаква сума за да му покрия разходите пак става.
Това което ти предлагаш също става но не съм аффилиеит човек * ако не го предлагам аз де ;) * предпочитам да съм си шеф но стигането до там е бавно и трудоемко.
Поздрави и благодаря.
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Аз имам модул за опенкарт където бутона купи може да се върже за афф линк.

В случея не че ти си афф на някой а просто наименование придобило гражданственост, понеже принципа е същия
 
Re: От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Благодаря samba но нямах предвид афф.
Имах предвид " каталог " за продукти който аз предлагам, но идеята да ги пускам през чужд О-маг пак звучи добре пък да му заплащам някаква сума за да му покрия разходите пак става.
Това което ти предлагаш също става но не съм аффилиеит човек * ако не го предлагам аз де ;) * предпочитам да съм си шеф но стигането до там е бавно и трудоемко.
Поздрави и благодаря.

При афф със собствени сайтове пак сам си си шеф, имаш си твой сайтове управляваш си ги (само че си се концетрирал върху сайтовете, не върху процеса на продажбата), кеф ти въртиш един афф кеф ти друг особено ако може да линкваш билинг пейдж, на запад има програми който са на ниво афилиейт да може даже да регулираш цени (за сметка на комисионната ако ще смъква надолу) или нагоре, а има и пример за фирма която предлага и дропшип, цената на която ти го дават (като си с малки оредери) е същата като афф комисионната, само не можеш да си имаш твоя афф програма... ( дропшипа става по изгоден над 70-100 ордера на месец да го мислиш) което са миниму 2-3-4 ордера на ден...

относно въпроса ако направят тестов ордер и ти си продавача и не е еденична бройка гориш... намери някой роднина с фирма да ти прави билинга / счетоводството на магазина
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

направи си сайт от типа на агрегаторите за оферти където да въртиш обявите от продавалника и т.н.
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

coolice :
Това е проблема,че нямам роднина с фирма -_- както се описва сигурно ще съм първия в тази посока -_-
Иначе точно " билинга " е главният проблем :) ако мога да го оправя ще е супер всичко.

pepo_999 :
Да твоята идея ми допада но доста трябва да се проучи защото нищичко не знам за агрегаторите ,а за О-маг покрай форума изчетох бая :)
Ако ти се намира информация моля предай насам :)
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Аз в момента правя нещо подобно
каталог с безплатни модули за Opencart с линк към офиц. сайт да си ги свалиш
Мисълта ми беше че този линк може да е към всякаде даже и сайт за малки обяви или мултивендор или yahoo.com
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Благодаря СТАН ще те имам в предвид,
но виж аз итемите който ще ги продавам ги имам , а не да продавам чужди.
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Добре де аз ли не се изразих правилно
Пълниш си каталога с твоите си итеми .
Утре решаваш че Итем X и Y искаш да ги продаваш....
Качваш ги в продавалника ... слагаш си линк към страничката на продукта на продавалника и готово

Човека чете каталога, харесва му иска да го има клика вземи сега или поръчай тук .... отваря му се страницата на платформата за продажба дали е сайт за обяви, ебай амазон или друг магазин където си ги качил....
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Шопманиа предлгата таква услуга. Пазаривай.ком също са подобен каталог
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

СТАН:
Сега те разбрах перфектно и се извинявам за думата " Итем " а правилната е продукт.
И точно това ще ми свърши работа най-вероятно. Проблема е,че ми се иска и да съм сигурен за правната страна на нещата за да си " вържа гащите"
Благодаря за информацията ако реша да ползвам този или подобен модул ще се свържа с теб.

Krumov:
Пазарувай има Добави към кошницата иначе да нещо подобно :)
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

СТАН:
Сега те разбрах перфектно и се извинявам за думата " Итем " а правилната е продукт.
И точно това ще ми свърши работа най-вероятно. Проблема е,че ми се иска и да съм сигурен за правната страна на нещата за да си " вържа гащите"
Благодаря за информацията ако реша да ползвам този или подобен модул ще се свържа с теб.

Krumov:
Пазарувай има Добави към кошницата иначе да нещо подобно :)

От доста време се чудех и аз за нещо подобно ,но сега след твойта тема разбрах отлично кое как да направя
тенкю за темата ти!
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

СТАН:
Аз главно от към правната страна търся уначе най-вероятно ще си го правя къстъм в/у някоя WP тема :) или нещо ще преправям :)
Но може и да се възползвам от това което можеш да ми помогнеш :)

Leonsss :
Радвам се ,че помогнах :)
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Не мисля че по този начин можеш да прескочиш правенето на фирма - Ако в твоят сайт има поставена цена и бутон купи който дори и да води на друго място мисля че при проверка можеш да имаш проблеми - Отделно че вероятно скоро ще бъдат ударени фирмите които продават нелегално в продавалник и други подобни сайтове.
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Отделно че вероятно скоро ще бъдат ударени фирмите които продават нелегално в продавалник и други подобни сайтове.

:beer:Не че съм злобар и завистник, но наздраве по случая.:beer:

Един педераЗ от продавалник ми се хвали че бил от пет години на пазара и нямал недоволни клиенти, но не можел да ми даде фактура защото нямал фирма била ДЪРЖАВЕН СЛУЖИТЕЛ...
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Човек, и с онлайн магазин може да си работиш в сивата сфера. Ще продаваш без касови бележки и толкова.
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

Ако искаш да отвориш фирма и да си с минимални разходи,намираш твой роднина пенсионер който е широко скроен разбира се:) отваряш фирма на негово име бачкаш си с генерално пълномощно и плащаш само здравни 34лв на месец на пенсионера + 40-50лв за счетоводство.
Отварянето ще ти струва между 96лв по този начин и към 180лв по този,ако първия ти е непонятен ако направиш всичко през Интернет с електронен подпис, по втория начин и първокласник може да си регистрира фирма,направено е стъпка по стъпка,но разбира се струва двойно по-скъпо,ако наемеш адвокат ше ти вземе още повече.
За касов ясно, няма да споменавам взимаш си най-евтиния разбира се и тя фирмата от където го вземеш си поема нещата,там документи и т.н.т.,вече мне е необходимо да ходиш до нап всичко се предава по въздушно-капков път:).
Тва е начина легално да си бачкаш с минимални разходи.
Този начин разби се не всичко е редовно,но е по-добре от колкото да бачкаш напълно нелегално.
Ако считаш,че можеш да докарваш минимум по 90 лв на месец действай иначе търсиш други варианти,които пак са полулегални:)
 
От: Кога минава за Онлайн Магазин и може ли да останем далеч от радара?

mantaman :
Ясно ми е,че рано или късно трябва фирма но просто в момента са малко приходите който ми докарва това,че да мога да си я позволя * ще съм доста на минус * , а аз съм такъв,че ще ми е хубаво да си вържа гащите и да спя спокойно.

AMOUN :
Да е ясно не може някой да плащат,а други не.

irgy.net :
Да то така най-лесно .. а после когато искат да те проверят?

buymore :
Благодаря за адски полезният съвет който ще свали доста разходите и от който най-вероятно ще се възползвам скоро време.
За касов би трябвало да може и с на Еконт да се осчетоводи.
Да това звучи леджит начин да минеш почти легално докато вече можеш да си стъпиш на краката и започнеш сичко като хората.
А за 90 лева с роднина / познат счетоводител и по-малко може да минеш :)

А иначе ако някой има още идеи да казва, дори и аз да намеря моето решение винаги тази тема според мен ще има доста неща който да останат като полезна информация за всички :)
 

Горе