Кодът на сайта ми е готов и качен в интернет. Какво следва ?

jinzo7

New Member
Здравейте!

От 7 години се занимавам с програмиране и последната година и половина работя по мой проект.

Първоначалната аудитория е България и по-точно българите. Първоначално ще се печели от прости реклами в сайта. Искам да се фокусирам повече върху стойността, отколкото върху печалбата за това не съм губил време по имплементация на бизнес модели, но мисловно съм развивал доста варианти.

Кодът е готов и качен в интернет. E, почти готов, но вече трябва да мисля за следващата стъпка - релийзване и произвоство.

Kакво трябва, за да го пусна в производство ? Тоест да се води като легален бизнес, да мога да го рекламирам, да създам фейсбук страница, да приложа някакъв маркетинг и други.

Трябва ми адвокат, за да мога да го узаконя
- privacy, terms И КАКВО ОЩЕ ? От къде да намеря такъв адвокат ?
Сайтът поддържа влизане чрез фейсбук, така че без privacy and terms няма как да мине.

Всеки потребител да може да публикува възможната единица и всеки потребител да може да търси из възможните единици. В такъв случай трябва ли ми администраторска част на сайта, чрез който да следя и контролирам съдържанието ? Предполагам, че не е законно да има псувни, докато потребителите могат да бъдат малолетни. В този случай бих ограничил потребители, тъй като искам по-бърз релийз.

Трябва ли ми фирма ?
От къде да намеря хора, които са минали по този път ?


За тези, които се интересуват от тех стака - client: react+typescript+material-ui; server: asp.net core 3 + ef core + mssql и много други клиентски и сървърни библиотеки.

Както и сами може да се досетите единственото, от което разбирам на този етап е програмиране, но искам да навлезна във света на предприемачеството. Имам много други идеи, програмирането освен работа ми е и хоби, а събота и неделя са ми делници, така че нямам много варианти. :D

Приемамам всякакви съвети и критики. Благодаря за вниманието!
 
На първо четене - дай да видим кодът :)
Кодът е в private repository в github. Не мисля, че е възможно, също няма връзка с темата.
Плюс това успехът на приложението не е свързан с качеството на кода, въпреки че смея да твърдя, поне клиентската част е на доста добро ниво. Засега обаче не съм писал тестове.
 
Кодът е в private repository в github. Не мисля, че е възможно, също няма връзка с темата.
Плюс това успехът на приложението не е свързан с качеството на кода, въпреки че смея да твърдя, поне клиентската част е на доста добро ниво. Засега обаче не съм писал тестове.

Не му обръщайте внимание или по-добре го игнорирайте.

Изречението Ви ме обърква. "Първоначалната аудитория е България и по-точно българите." Моля, бъдете по-ясен какво искате да постигнете?
 
Прайвъситата и другите глупости не са задължителни.
Условията за ползване само ти можеш да ги определиш какви ще са тъй че напиши си ги сам или копни от друг сайт и модифицирай.

Псувните са ок, даже са препоръчителни, ако ме питаш...

Административна част може и да не е нужна ако си нинджа - едитвай направо през базата данни.

Сложи само там един ГДПР попъп за парлама и пускай сайта.
 
Не му обръщайте внимание или по-добре го игнорирайте.

Изречението Ви ме обърква. "Първоначалната аудитория е България и по-точно българите." Моля, бъдете по-ясен какво искате да постигнете.
Благодаря за подкрепата и вниманието. Наистина може би не съм се изразрил правилно. Извинявам се, ако е прозвучало дискриминиращо, даже леко ме обижда.

Първоначално съдържанието ще е на български език и ще съдържа теми, които касаят българите - в България, в чужбина или просто хората, които живеят в България дългосрочно.
В последствие ще се разширавя, но за това самият софтуер ще се усложни много, а тъй като съм сам няма как.
 
А, забравих: DataAddicted всеки момент ще отнесе бана тъй че спокойно може да му пропуснеш постовете.
 
Прайвъситата и другите глупости не са задължителни.
Условията за ползване само ти можеш да ги определиш какви ще са тъй че напиши си ги сам или копни от друг сайт и модифицирай.

Псувните са ок, даже са препоръчителни, ако ме питаш...

Административна част може и да не е нужна ако си нинджа - едитвай направо през базата данни.

Сложи само там един ГДПР попъп за парлама и пускай сайта.
Ето това е градивен отговор. Благодаря!
И аз това съм си го мислил, тъй като има 2 сайта с приблизително подобна концепция. Казвате, че може да мине и без адвокат значи. Проблемът ми идва, че логин провайдърите като фейсбук правят ревю на сайта и изискват privacy and terms. Това има ли как да се прескочи ?
 
Еми значи ще копнеш отнякъде въпросните прайвисите и търмс...
Само замести там каквото трябва из текстовете.
Слагаш линкове към тях на видно място из футъра и готово.
 
Еми значи ще копнеш отнякъде въпросните прайвисите и търмс...
Само замести там каквото трябва из текстовете.
Слагаш линкове към тях на видно място из футъра и готово.

Вие го карате да краде интелектуален труд?
 
Еми значи ще копнеш отнякъде въпросните прайвисите и търмс...
Само замести там каквото трябва из текстовете.
Слагаш линкове към тях на видно място из футъра и готово.
Благодаря ти!
 
Интелектуална собственост (ИС) се отнася до творения на човешкия ум, върху които определени по закон собственици получават монопол.[1] Правата на интелектуална собственост (ПИС) са защитите, предоставени на създателите на интелектуална собственост, които включват търговски марки, авторско право, патенти, права върху промишлен дизайн, а в някои юрисдикции и търговски тайни.[2] Художествени произведения, включително музика и литература, както и открития, изобретения, думи, фрази, символи и дизайни могат да бъдат защитени като интелектуална собственост.

Интелектуална собственост е сравнително ново понятие (от 60-те години на XX в.), определящо изключителните права на творенията на човешкия ум и човешкия интелект.

Интелектуалната собственост се дели на 2 големи области: индустриална собственост и художествена собственост.

Приликата между двете групи е в това, че в двата случая става дума за обекти – продукт на интелектуалния творчески труд на човека.

Разликата между тях е в начина им на приложение – индустриалната собственост се реализира основно в индустрията, а художествената – в духовната сфера на човека, неговия живот и дейност, в областта на културата и науката.

Интелектуалната собственост може да се раздели на 4 категории:

  • патент – издава се за изобретения на притежателя на изобретателската стъпка, приложими във всички области на техниката за определен период от време. Означава, че никой друг освен изобретателя не може да произвежда даден продукт;
  • търговска марка – символ, име, фраза, звук, които асоциират с определен продукт. Създателят на продукта е собственик на търговската марка;
  • авторски права – отнасят се към литературни и художествени произведения, романи, аудио-визуални творби. Възникват за автора автоматично, веднага със създаването на произведението;
  • търговски тайни – неразкрита информация, позната още като „know how“ или „промишлена тайна“. В случая става дума за закрила върху дадена информация, ценна по една или друга причина за дадено предприятие, което полага специални усилия за запазването и́ в тайна.
Закрилата на интелектуалната собственост включва голям брой международни спогодби, подготвяни с помощта на Световната организация за интелектуална собственост (WIPO) и Световната търговска организация (WTO). Освен това Европейският съюз е създал допълнителни закони, целящи постигане на по-ефективна защита на интелектуалната собственост.

  • Търговските марки са защитени чрез създаването на валидни в целия ЕС търговски марки.
  • Патентите – от най-голяма важност за тях са 2 спогодби: Мюнхенската – даваща възможност патентите да бъдат получени с обикновена молба до Европейската патентна служба; Люксембургската – целяща еднакъв ефект върху европейските патенти навсякъде в Европейската общност.
  • Авторските права – по-важните международни актове в областта са: Бернска конвенция за закрила на литературните и художествените произведения (1886); Универсална конвенция за авторско право (1952); Римска конвенция за закрила на артистите – изпълнители, продуцентите на звукозаписи и излъчващи организации (1961); Женевска конвенция за закрила на продуцентите на звукозаписи срещу неразрешено използване на техните записи (1971); Договор за международна регистрация на аудиовизуални произведения (1989); Конвенция за създаване на световна организация за интелектуалната собственост (1967).
Източник:

 
Вие го карате да краде интелектуален труд?
Какъв интелектуален труд та гони пък тебе?
Това го е писал некой мазен адвокат (2% вероятност).
Или на свой ред са го копнали от друг сайт (98% вероятност).

... "интелектуален" труд.
 
Какъв интелектуален труд та гони пък тебе?
Това го е писал некой мазен адвокат (2% вероятност).
Или на свой ред са го копнали от друг сайт (98% вероятност).

... "интелектуален" труд.

Това, което го карате да направи се нарича кражба. Защо трябва да копира, не е ли по-добре да отиде за съвет?
 
А, забравих: DataAddicted всеки момент ще отнесе бана тъй че спокойно може да му пропуснеш постовете.
По-добре да не отнася бан. С този бесен ентусиазъм ще копира цялото съдържание на lex.bg или pravatami.bg. Ако не дай си Боже им сгъне базата данни, ще могат да ползват predpriemach.com като disaster recovery и репликация на DB-то
 
Спокойно, още от Петък излизам в отпуск. Няма да Ви досаждам за месец.
 
пусни го тука тоя сайт или ап ли е, да го скибаме не се притеснявай за закони в тази малка бг анархия, за фейса както ти казаха като сложиш една страничка с privacy копирана от някаде и terms и ще ти одобрят логина. то и без това нищо не ти дават освен мейла и името до които ти нямаш реално достъп. така че действай смело и после проверявай за изисквания като видиши първо че няма смисъл от целия проект да не си се занимавал прекалено поне, тука в бг с проект от 0лата трудно ще изколастриш :)
 

Горе