Кое е законно и кое не ?

CrAzY-MaST

Well-Known Member
Искам да попитам кое е законно и кое не...

За mp3 и adult сайтовете знам, но се чудя дали разпространяването на картинки(wallpapers) е позволено, също така и за разпространяването на програми(триали, демота) също така за хаковете, краковете и сериините номера...?
 
CrAzY-MaST каза:
Искам да попитам кое е законно и кое не...

За mp3 и adult сайтовете знам, но се чудя дали разпространяването на картинки(wallpapers) е позволено, също така и за разпространяването на програми(триали, демота) също така за хаковете, краковете и сериините номера...?

Значи за adult - не е забранено, просто там където неможе да се рекламират си е написано и обяснено подробно, иначе тази индустрия е най-голямата в момента, а и като гледам и завбъдеще ще е. Така че промотването на такива сайтове е позволено на определени места, ако имаш интерес към тази индустрия ти препоръчвам да посетиш нашите приятели от: Webmaster terminal Forum - там ще получиш максимално инфо за това как стават нещата.

За MP3 - имаш предвид даунлодване на музика, нали? ако да еми да това не е позволено освен ако нямаш права от някой риселър като Amazon - там се продават цели албуми и ти си си на комисионна както си му е реда. :) А другото за което си говориме са тракърите - торенти. Това е нещо което може да се направи, но си отнема време и много членове за привличане, за да могат да ъплодват. Ако ги имаш на сървар - ще си имаш проблеми.

програми(триали, демота) - а това се селка само ако имаш права - или по-добре познати като рисел райтс. Това означава че си си ги набавил с тези права - тогава имаш право. Но в повечето случаи те се намират лесно и само някой незапознат с тези програми, биха си ги купили. Иначе си ги намират фри. :wink:
 
Главно в тази тема питам дали ако направя сайт за програми или картинки ще имам проблеми?

П.С.
Разбира се няма да плащам на никой :)

Как например download.bg и kefche.bg разпространяват такива неща?
Значи и аз мога...?
 
ако слагаш само shareware (demo, trial) като kladata.com или download.bg без кракове си е напълно законно :)

П.С. Това е креативна идея.... деистваи си :) ако имаш още въпроси сме на линия :)
 
CrAzY-MaST каза:
А за картинките ?

Никой нищо неможе да ти каже за wallpapers. С mp3ки ще се набуташ м/у шамарите на закона. За програми фрий,триал или демо coolice вече каза.
 
DEATH каза:
CrAzY-MaST каза:
А за картинките ?

Никой нищо неможе да ти каже за wallpapers. С mp3ки ще се набуташ м/у шамарите на закона. За програми фрий,триал или демо coolice вече каза.
Много хора могат да кажат много неща, но доказването е почти невъзможно.
 

Горе