Кое тормози компа? = Skype

uni-web

Well-Known Member
Колеги, преди време ми гръмнаха слотовете на дъното, и виждах голям зор с всичко.
Днес ми писна махнах скайп, и му сложих стара версия "Skype 3.8.0.188" познайте какво се случи. :lol:

Машината литна, лисик отворен с 15 таба, км. плър няколко скайп прозореца фотошоп софтуер на който пиша кодове и още един който ползвам за css няколко експлорера и нямам грижи с нищо, всичко лети :lol:

Поредното доказателство, че на квото пипне билчо и съхне..... :D

Малко ми е криво да свикна сега с старото, но по-добре това да е проблем от колкото да забивам за по цигара време когато му е кеф :D

И всичкото това е сервирано на един гигабайт рам в момента :lol:
 
Това е интересно. Сега пробвах, на мен ми дава проблем и след стартиране бачка за около минута. Ако знаеш как да се реши, кажи :)

Иначе качих следващата 4 и нещо и ресурса ми падна от 200 000 к на около 80 000. Ще видим какво ще стане в действителност, де.

П.С.: Наред с всички останали негативи, Хрома също много товари.
 
От: Re: Кое тормози компа? = Skype

Нямам идея братле просто питах колега дали има стара версия махнах старата изчистих всичко и сега е пушка.

Ако искаш чукни по скайпа да ти пратя версията, но при мен всичко се нормализира :)

Това е интересно. Сега пробвах, на мен ми дава проблем и след стартиране бачка за около минута. Ако знаеш как да се реши, кажи :)

Иначе качих следващата 4 и нещо и ресурса ми падна от 200 000 к на около 80 000. Ще видим какво ще стане в действителност, де.

П.С.: Наред с всички останали негативи, Хрома също много товари.
 
От: Кое тормози компа? = Skype

На, скайпа иначе, трябва да я кача на некой от сървърите за теглене :) Ако има много желаещи казвайте да я качвам в архивче и да си я дръпнете, то обикновенно, мога да благодаря на hatre, че ми прати стара версия, не съм се ручкал, но ефекта е потресаващ. :)
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Не знам ама от както си си инсталирах новата опера, мозила и последната версия на скайп всичко умря. И тия браузъри такива ресурси ми теглят, че не е истина... Ако сте намерили решение, освен старите версии - споделете. :)
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Аз съм, си с последмата на лисика и сега нямам проблем от как смених версията на скайпа. Не го знам какво прави точно новия, но тотално насираше целия комп, сега всичко си работи нормално дори и да съм с малко рам.
Не знам ама от както си си инсталирах новата опера, мозила и последната версия на скайп всичко умря. И тия браузъри такива ресурси ми теглят, че не е истина... Ако сте намерили решение, освен старите версии - споделете. :)
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Скайпа може да се използва и без да се инсталира. Трябва да го свържете с мейла в Майкрософт и от браузер версията на мейла може да пишете дори и да проведете видео разговор.
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Може ли да ви помоля за малко помощ :(

Извинявай, че в твойта теми Уни, но мисля, че има връзка ...

Преди време си дадох лаптопа на нещо като профилактика, уж на приятел разбиращ и с това занимаващ се. Но ... сега, за да сме се честни не на всеки му се занимава, особено като е приятелски и не си плащаш, отгоре-отгоре и ... да не досаждат много.
Айде, че почти нищо не ми е "изчистил" от това което го бях помолила, карай, но пък че други неща е пипал и ги няма ... леко се ядосах.
Все едно някой да ми дойде в къщата и да ми смени любимата калъфка на възглавницата или да ми премести нощната лампа отдясно, а не отляво.
И тръгвам да тегля някакво филмче на детето- по принцип си свалях с ... "една оранжева стъпчица", но гледам че вече не е с нея, а с един оранжев конус- като тия отразителните знаци за аварирали коли- и нищо не става, защото кодеци и други разни субове са просто яко мазало.
Съжалявам, че го обяснявам толкова лаишки- сигурно детето ще го обясни с повече адекватни термини, но кажете как пак със стъпчицата да си свалям като преди? Моля!
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Доколкото те разбирам стъпчицата = Gom Player, а конусчето = VLC Media Player и се кахъриш как да си гледаш филмите, които сваляш със стария плеър, с който си свикнала :) Ако съм прав махай този VLC и си качи 1-вия плеър. Само не съм 100% сигурен дали по подразбиране се инсталират някакви кодеци с него и дали няма да има нужда от инсталация на такива след това.
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Може ли да ви помоля за малко помощ :(

Извинявай, че в твойта теми Уни, но мисля, че има връзка ...

Преди време си дадох лаптопа на нещо като профилактика, уж на приятел разбиращ и с това занимаващ се. Но ... сега, за да сме се честни не на всеки му се занимава, особено като е приятелски и не си плащаш, отгоре-отгоре и ... да не досаждат много.
Айде, че почти нищо не ми е "изчистил" от това което го бях помолила, карай, но пък че други неща е пипал и ги няма ... леко се ядосах.
Все едно някой да ми дойде в къщата и да ми смени любимата калъфка на възглавницата или да ми премести нощната лампа отдясно, а не отляво.
И тръгвам да тегля някакво филмче на детето- по принцип си свалях с ... "една оранжева стъпчица", но гледам че вече не е с нея, а с един оранжев конус- като тия отразителните знаци за аварирали коли- и нищо не става, защото кодеци и други разни субове са просто яко мазало.
Съжалявам, че го обяснявам толкова лаишки- сигурно детето ще го обясни с повече адекватни термини, но кажете как пак със стъпчицата да си свалям като преди? Моля!

Ако мислиш, че е от кодеците те съветвам да си инсталираш vlc plear. С него няма никакви проблеми и той отваря всичко.
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Ако мислиш, че е от кодеците те съветвам да си инсталираш vlc plear. С него няма никакви проблеми и той отваря всичко.

Е тя точно това има в момента и се опитва да се отърве от него ;)
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Много ви благодаря, че не ме ... оплюхте в невежеството ми :( и ми отговорихте :)

Сега си мисля, че на Gom Player по подразбиране или отпреди са му останали добавките и ще ми е по-лесно него да си го активирам пак, ако не успея, тогава ще пробвам с на това другото.

Толкова ме е ... яд. Ей така като давам да ми оправят едно и ми развалят друго. Почти като да отида на лекар, да ме лекуват от едно а да ми се прецака съвсем различно ...

Довечера ще споделя какво съм успяла да доомажа.

Значи първо реинсталирам "конуса", после си инсталирам "стъпката" и да видим :)
 
От: Кое тормози компа? = Skype

KMPlayer, най-доброто чудовище което съм ползвал до сега.
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Много ви благодаря, че не ме ... оплюхте в невежеството ми :( и ми отговорихте :)

Сега си мисля, че на Gom Player по подразбиране или отпреди са му останали добавките и ще ми е по-лесно него да си го активирам пак, ако не успея, тогава ще пробвам с на това другото.

Толкова ме е ... яд. Ей така като давам да ми оправят едно и ми развалят друго. Почти като да отида на лекар, да ме лекуват от едно а да ми се прецака съвсем различно ...

Довечера ще споделя какво съм успяла да доомажа.

Значи първо реинсталирам "конуса", после си инсталирам "стъпката" и да видим :)

То не става така отгоре отгоре. Действа се радикалоно. Format C: и всичко на ново...
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Благодаря Уни за старата версия на скайп!
 

Горе