Кое тормози компа? = Skype

От: Кое тормози компа? = Skype

Скайпа тоя стария ми дава грешка като го инсталирам хмм ?
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Дълго време си карах със Скайп 2.0, под ХР - живота бе хубав.
Но сега нали съм с двуядрена 64 битова машина, съм го оставил да се ъпдейтва както си иска. За товаренето обвинявам Хрома, който все се каня да разкарам.
Но идеята на uni-web май е добра! :|

На който му забива скайпа - версии от Skype 0.90 насам.
 
Re: От: Кое тормози компа? = Skype

Дълго време си карах със Скайп 2.0, под ХР - живота бе хубав.
Но сега нали съм с двуядрена 64 битова машина, съм го оставил да се ъпдейтва както си иска. За товаренето обвинявам Хрома, който все се каня да разкарам.
Но идеята на uni-web май е добра! :|

На който му забива скайпа - версии от Skype 0.90 насам.

Аз на Хромето му намерих цаката.

Защо товари? Първо, за да бъде стабилен и сигурен (така разправят), зарежда всеки таб поотделно. Тоест третира всеки таб като отворен отделен браузър, така че ако забие някой, да не забива целия браузър. Същото важи и за плъгините.

Например аз като имам по 30 отворени таба, все едно съм с 30 отворени Хрома.

Изтеглих си един плъгин "Tab Hibernation" - https://chrome.google.com/webstore/detail/tab-hibernation/pbdpajcdgknpendpmecafmopknefafha

Накратко, всички табове, които не ти трябват ги праща да "спят" и после с един клик ги възстановява.

Резултата е, при 40 отворени таба - 1,360,284k използвана RAM. Ако пратя всички табове да спят, рамта пада на 685,483k

Разликата е осезаема :)
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Имам въпрос за скайп- има ли начин да си запазя историята в скайп и да я възстановя на старата версия, когато я инсталирам?
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Не съм сигурен, щото аз не пазя история.
Имам въпрос за скайп- има ли начин да си запазя историята в скайп и да я възстановя на старата версия, когато я инсталирам?
 
Re: От: Кое тормози компа? = Skype

Имам въпрос за скайп- има ли начин да си запазя историята в скайп и да я възстановя на старата версия, когато я инсталирам?

Аз просто деинсталирах новия, качих стария и историята си ми беше там.

При старите версии при деинсталация те пита дали да пази историята или да я трие. При новата версия нямаш вариант да я изтриеш.
 
От: Кое тормози компа? = Skype

Имам въпрос за скайп- има ли начин да си запазя историята в скайп и да я възстановя на старата версия, когато я инсталирам?
Ако само деинсталираш, папките си остават. При инсталация се проверява къде какво има и намереното се включва към инсталацията.
Това важи за почти всяка програма.
 

Горе