Кои български сайтове печелят най-много?

От: Кои български сайтове печелят най-много?

Може и да е платена но аз преди малко си търсих сайтовете в топ 500 пък не съм плащал:) От тукашните само на Бг Кулинара сайта беше около позиция 200.

Топ 500 на Света е свободна услуга, но тук темата беше за България само. А търсенето на топ сайтове по държави е само до топ 100. ;-)
 
От: Кои български сайтове печелят най-много?

Топ 500 на Света е свободна услуга, но тук темата беше за България само. А търсенето на топ сайтове по държави е само до топ 100. ;-)


Top 500 било свободна услуга... и сайта на бгкулинара е на топ 200 позиция в света:evil:

На някакъв олигофрен дето говори празни приказки ли ти приличам, че спориш?
 

Прикачени файлове

  • alexa.jpg
    alexa.jpg
    73.9 KB · Преглеждания: 41
От: Кои български сайтове печелят най-много?

900 000 посещения, а не уникални посещения.
 
От: От: Кои български сайтове печелят най-много?

Може и да е платена но аз преди малко си търсих сайтовете в топ 500 пък не съм плащал:) От тукашните само на Бг Кулинара сайта беше около позиция 200.

Има и няколко други по-напред: http://www.alexa.com/topsites/countries;5/BG

Загледай се внимателно. ;)
 
От: Кои български сайтове печелят най-много?

Който разбира тук се спира ;) http://www.audience.bg/

Стига да можете да разчетете данните и да знаете как се "пазарува" в такива сайтове сами ще си направите класацията.
 
Последно редактирано:
От: Кои български сайтове печелят най-много?

Забелязах няколко "интересени сайта" в тази класация
например
funny.bg
май се плащаше да се участва в тази класация, а и ако не се лъжа повечето сайтове от нея май ги слагат в Премиум групите в българските реклами мрежи

тези prize.bg/rules
не бяха ли и известни спамери доскоро или нещо бъркам
Това е от правилата им:
"Не е препоръчително СПАМ-ване по IRC канали, сайтове, форуми, блогове и т.н."


Итересно ми е на как е съставена класацията
на основа на посещения и се плаща да се участва или...?
 
От: Кои български сайтове печелят най-много?

Разгледай месечните класации за големи български онлайн брандове на Nielsen Online, сметни че всички от големите провадат реклами на импресии, и изводите сами ще дойдат.

Уебсайтовете на Нетинфо са сред най-печелившите, защото са първи по посещаемост. АБВ.бг има средно 450 000 посещения дневно, Vbox7.com близо 250 000, а Гювеч към 120 000. Инвестор също са в листата с Aha.bg и Start.bg.

Понеже сметки не ми се правят, ето ти тарифата на Нетинфо и тази на Инвестор.

vbox7 прави сигурно за 6 часа 250 000 :)
 
От: Кои български сайтове печелят най-много?

За мен вибокс в губещ сайт, това, че печели много, не означава, че покрива разходите си. И това, че Санома и Нетинфо наливат яко в него, пак не означава, че не е губещ. Youtube тази година се очертава да е на 500 000 милиона загуба, а тубата я държи Гугъл. Според мен и вибокс е губещ, това е заради огромния трафик и ресурс, който генерира. Ако забележите след 8 вечерта едвам отваря сайта.
А тия класации нилсен и други подобни са платени, на повечето хора от форума сайтовете щяха да присъстват там, ако имаха излишни по няколкостотин евро на година, че и повече. Там са сайтове, които са част от големи медийни групи или сайтове, които наливат яко пари и чакат светло бъдеще.
Тези статистики съм ги анализирал, там има сайтове с по 500 уникални на ден, какво да говорим повече.
Айде, поздрави :)
 
Последно редактирано:
От: От: Кои български сайтове печелят най-много?

Забелязах няколко "интересени сайта" в тази класация
например
funny.bg
май се плащаше да се участва в тази класация, а и ако не се лъжа повечето сайтове от нея май ги слагат в Премиум групите в българските реклами мрежи

тези prize.bg/rules
не бяха ли и известни спамери доскоро или нещо бъркам
Това е от правилата им:
"Не е препоръчително СПАМ-ване по IRC канали, сайтове, форуми, блогове и т.н."


Итересно ми е на как е съставена класацията
на основа на посещения и се плаща да се участва или...?

Плаща се. А който не плаща не присъства там, ако ще и 1 000 000 посещения да има, там ще присъстват всякакви мини блогове на които някой им е платил таксата или те самите са си я платили от парите, спестени от студентска бригада ROFL :)
 
От: Кои български сайтове печелят най-много?

Пари при пари отиват. Какво да се прави? Ако имаш пари, можеш да влезеш при големите и без да си голям.
Иначе и аз смятам, че vbox-а работи на загуба. В последните месеци що-годе прилъгаха някой друг рекламодател, но с ресурсите, които дърпат трудно ще си избият вложенията.
А за abv-то съм сигурен, че от край време си работи на свръх печалба. Това е може би най-печелившия проект на НетИнфо.
 
От: От: Кои български сайтове печелят най-много?

Цитат:
Първоначално изпратено отdarkion
Топ 500 на Света е свободна услуга, но тук темата беше за България само. А търсенето на топ сайтове по държави е само до топ 100. ;-)


Top 500 било свободна услуга... и сайта на бгкулинара е на топ 200 позиция в света:evil:

На някакъв олигофрен дето говори празни приказки ли ти приличам, че спориш?

Не те знам какъв си, но при мене http://www.alexa.com/topsites/countries;4/BG стига до top 100. Дори на твоя скрийншот пише "The top 100 sites in Bulgaria". Дай url за топ 500 на България и те признавам.
 
От: Кои български сайтове печелят най-много?

Според мен най много май лапат от мобиле.бг
 

Горе