Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

blackout8

Well-Known Member
От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

Да знам че имаше такава тема, но тука е по-подробна.

Да добре е да се видят как се движат пазарите, щото голяма част от уеб предпимачите в БГ са business-to-business - и облсужват различните сектори. Като гледам добро е съотношнеието на фин. сектор мога да помисля за БГ вариант :D
 
От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

На този линк направо топ 50 в пдф http://www.investor.bg/company_docs/iab_top_50.pdf

Нещо обаче не се сещам да съм видял реклама на метро в някой сайт? Като цяло се забелязва, че мобилните оператори и банките преобладават
 
От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

Аз пък се скъсах из нетинфото групата да гледам метрото
 
Re: От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

На този линк направо топ 50 в пдф http://www.investor.bg/company_docs/iab_top_50.pdf

Нещо обаче не се сещам да съм видял реклама на метро в някой сайт? Като цяло се забелязва, че мобилните оператори и банките преобладават
Както казах на една рекламна агенция - "Ако нямате банки, телекоми и фармацевтични компании, много сте го закъсали, братленца. " :) Не им го казах, ама си го помислих. :)

Това са в момента банките. И искам да каже нещо друго, което не е много коректно отчетено тук, защото един бог знае как се смята, но ЦКБ са също някъде там. Това, че има собствена рекламна агенция и са махнали пиявиците от системата, не ги нарежда извън списъка.
 
От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

Коя им е агенцията?
 
Re: От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

Коя им е агенцията?
До 2010 г. е Рекламна агенция ТИХОЛОВ, но сега не знам кои са. Няма данни. По неофициални данни всички ТИМаджийски бизнеси минават през тяхна агенция, може би защото са си достатъчно големи, за да могат да подсигурят на бизнесите си най-доброто. Но не се ангажирам с конкретно мнение. Просто прехвърча като слух покрай мен. И аз ги дебна, да видя кои са. ;)

Дано е така, защото ще е много по-добре. Реално те нямат интернет медии, освен телевизии, но ресурс определено имат. ;)
 
От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

Последно четох че ще правят ТВ за икономика/финанси и т.н и сайт, ама .... доста време мина сякаш
 
От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

Два цитата, които ми направиха силно впечатление. За тези, които никога няма да прочетат цялата статия:

„Нашите рекламни кампании винаги са съобразени с конкретна таргет група, която освен че е социо-демографски ограничена, винаги има определени навици и предпочитания в медийното си потребление. В този смисъл ние следваме клиентите на банката в тяхното медийно потребление, което и съвпада с общите тенденции на увеличаване на потреблението на интернет като медия“

„Таргетът на нашата комуникация е основно малък и среден бизнес, както и селскостопански производители. Нашата практика показва, че българското онлайн пространство дава богата възможност да намерим този таргет именно там. Затова и наблягаме толкова на нашето онлайн присъствие“,

При цитат 1 се вижда ясно, че банката търси реклама насочена към клиенти с "определени навици" - Което е доста поучително (създаване на бранд, ПР, + имидж)
При цитат 2 пък реалното отсейване на клиентите и таргетиране на рекламата в точна ниша и сектор ... (набиране на клиенти)
 
От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

E то така трябва се прави :)
 
Re: От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

Последно четох че ще правят ТВ за икономика/финанси и т.н и сайт, ама .... доста време мина сякаш
Мда, май това ОнЕйр е тяхно, защото им писна да дават дебели хонорари насам натам, и ги разбирам. Това са може би едни от най-бизнес мислещите хора. Защо да не е така, малко ли бизнеси имат за да правят B2B кампании. :)

Там си набиват техните неща, аз лично гледам тази телевизия и мисля, че доста добре са си го организирали. А агенцията, която е пред входа на бизнесите им - не знам, но няма да е лошо да се разбере, за да се види какъв бизнес модел изповядват. Ние това търсим, драми и интриги - по БТВ има достатъчно. :)
 
От: Кои са Топ 10 рекламодателите в българския интернет

България ОнЕър наистина е на ТИМ. Само дето все повече започва да прилича на поредната перачница - рейтингът е извън всякакви класации, липсва автореклама, сайтът към телевизията, който принципно има новини, не се оптимизира...
ТИМ усилено купува новинарски сайтове. Едновременно с Делян Пеевски и Цветан Василев. Заформят се нови информационни битки в мрежата. Но методите им са твърде закостенели. Ще бъде забавно да ги наблюдаваме, ефект практически няма да има. Надавам се, де. :)
 

Горе