Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

@webstil даже сега има и по-добри оферти спрямо март 2020.
@metaverse сега се замислих, че чак ми стана интересно, толко ли те бива в трейдовете, че си зелен тая година, след като всичко е леща? :) Само от tesla си под водата 50к спрямо началото на годината, за другите ти позиции не знам, ама и Apple е надолу, пък NVDA да не говорим.
 
@webstil даже сега има и по-добри оферти спрямо март 2020.
@metaverse сега се замислих, че чак ми стана интересно, толко ли те бива в трейдовете, че си зелен тая година, след като всичко е леща? :) Само от tesla си под водата 50к спрямо началото на годината, за другите ти позиции не знам, ама и Apple е надолу, пък NVDA да не говорим.

За дългото нямам предвид, че съм зелен от началото на годината, а като цяло, защото все пак това ме интересува. Позициите ми освен допълнителните покупки не са от тази година и този шум там изобщо не ми дреме. Ако много падне имам марджин, но в това портфолио не смея да го пипам. Искам да имам BP ако настане много голям хаос за да се възползвам тогава.

В трейдърското портфолио съм си на плюс, защото се движа с пазара. Бях пускал в друга тема реализираното този месец до тук. Естествено без грешните позиции щеше да е много по-добре, но няма как. Шорта на Crowdstrike ме върна много назад.

Също ще ти обясня за може би 4-ти път? Имаш как да се защитиш от спадове. Covered Call опцията при дълга позиция е хедж срещу спад.

Нямаш извинение да не продаваш опции за да се защитиш от спад освен ако не е някоя компания забита в 3-та глуха, която няма ликвидност. Ъм, HIMX е такава. Или ако е прекалено нестабилна дори на седмични пероди.

1. TSLA при 0.05 делта (това е 5% шанс) седмичната по едно време беше около $300-$500. Сега е малко по-слабо около $200. Месечни не пускам, защото има навика да се движи с 20-30% на месец.
2. 5% делта е все едно до другия петък да иде от $700 на $900. Няма как да стане освен около отчет.
3. AAPL не пипам Covered Calls защото ми е първата акция и съм суеверен. ;)
4. NVDA има слаба IV, но и там излиза $30-$50 на седмица.

Ето пример с AAPL. Седмичен контракт със страйк $152.5 с 15% шанс ти е $100, а спреда си е почти никакъв.

Screen Shot 2022-05-12 at 18.51.41.png

Друг вариант за хедж е да шортиш компания от същия сектор. Например ако си long TSLA да шортиш с опции LCID и така ставаш делта неутрален. Може и чист шорт ама там имат навика да променят изискванията и таксите.
 
Късметлийчо.
С начина по който гледаш отгоре на нещата си е баш късмет.

И кво викаш с тия 320%, ше фалират ли? :D

Не. Няма да фалират. Просто няма как да поддържат този дивидент и са много по-кофти избор спрямо ABBV или PFE.
 
Последно редактирано:
Ясно, значи и Катито я броим за топ мастър, щот е горница спрямо пет години. Хах
В такъв случай и аз съм зелен, а позициите, които имам.. след 5-10 години ще са в пъти по-добре от твоите. :)
Сега разбрах що си толко ербап, па то било за старт преди години.
 
Ясно, значи и Катито я броим за топ мастър, щот е горница спрямо пет години. Хах

Трябва да е горница спрямо SPY, защото това е бенчмарка за този бизнес. Не просто зелено. Иначе що да й плащаш таксите, а не си вложиш парите в индекса, където имаш в пъти по-малък риск?

Каквото и да правиш трябва за периода, в който планираш да го правиш да си над SPY и да е достатъчно отгоре за да оправдае рисковете. Мога да ти препоръчам книжки за управление на риск. Не важат само за акции. :)

По принцип съм убеден, че тя ще се смее последна ако запази тезата си.

В такъв случай и аз съм зелен,

Евала ако е така и особено ако биеш индексите за този период с поне 5-10%.

а позициите, които имам.. след 5-10 години ще са в пъти по-добре от твоите. :)

Дано.

Сега разбрах що си толко ербап, па то било за старт преди години.

Всеки е започнал някъде и колкото по-рано толкова по-добре :). Ще се повторя отново - time in the market beats timing the market. https://www.investopedia.com/articles/trading/07/market_timing.asp
 
При FCF близо $3b дали гледаш правилно рейтиото? Та те тъкмо увеличиха дивидента, мислиш, че не са си направили сметките ли? :)
Не. Няма да фалират. Просто няма как да поддържат този дивидент и са много по-кофти избор спрямо ABBV или PFE.
 
При FCF близо $3b дали гледаш правилно рейтиото? Та те тъкмо увеличиха дивидента, мислиш, че не са си направили сметките ли? :)

Мързи ме да го смятам. В Google гледах ама на 10 места различно излиза.

Ако ти се занимава го сметни. Все пак не вярвам да е по-добра алтернатива спрямо аристократите в сектора.
 
ЦЕлата ти работа е такава. Нищо не гледаш, нищо не проверяваш, ама заставаш с позиция и точка по въпроса. :)
Ама то мен тва ми беше пределно ясно и преди де, сега просто затвърдяваш мнението ми.
Мързи те, ма иначе ми вадиш скрийншоти на първото нещо, което видиш у интернйетя...

пс. ама човек, който ще загуби бая пари от инвестицията си в Тесла в близките 2-3 години ли да мисли... :)
 
Тоз па, ще ти смятам. Просто видях, че пускаш неверно инфо и реших, че не е лошо да те светна, че грешиш. Пък дали ти ще си го смяташ или друг ми е все тая. Просто ти даваш неверно инфо.
 
пс. ама човек, който ще загуби бая пари от инвестицията си в Тесла в близките 2-3 години ли да мисли... :)

Това сега го видях. Не съм сигурен тролстваш ли пак. :)
 
Купувайти ТЕСЛА докатуй в нискуту! :eek:

Screen_Shot_2022-04-28_at_11.03.38_AM.jpg
 
Elon - high.
Tesla - low.

MW-GP699_tesla__ZG_20180907110019.jpg
 
Казах ви да купувате теслата, Елон спре туитър сделката и сега ше почне да се дига...

 
Само дето не е спряна. ;) Самата сделка е паузирана и е по учебник за предоговаряне на цената. Също по съвсем друга причина днес нещата са зелени като няма да се задържи дълго.

FSotbxfWAAEBjTq
 
Прегледах какво е казал Powel вчера. Общо взето ако инфлацията се задържи на сегашните нива не се очаква нещо фрапиращо до края на годината.

Пазарите в САЩ очакват 5х50bp (0.5%) вдигане на лихвите на всяка от останалите срещи. Което ни слага на 3% или дори малко по-високо 3.25%.
- 44.4% смятат, че ще имаме 3%.
- 36.6% смятат, че ще е 2.75%, защото инфлацията ще започне да спада. Аз съм в горния кюп.
- 13.4% мислят, че ще имаме 3.25%.

Никой не предрича шок от типа на каквото е направил Paul Volcker през 1980г.

Някой беше пускал разни Монте Карло симулации за обратното, но в ЕС нещата стоят много по-зле.
- ЕЦБ отново много закъснява с лихвите и е напът да повтори изцепката си от 2015г. когато върна икономиката на ЕС с едно десетилетие назад.
- На това му се викат хора без топки мозък.
 

Горе