Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

LiucheffI

New Member
Кои са трите най-важни неща според вас? Може ли всеки да сподели? Според мен това са уникалното съдържание, интересното съдържание и натуралните линкове.
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Според мен е целта вече е да създаваш наистина уникално и ПОЛЕЗНО съдържание, което самите посетители искат да разпространяват. Така нещата биха се получавали натурално. Голям елемент играе и социалният елемент.
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Трите най-важни неща за добро СЕО:
1. Да четеш
2. Много да четеш
3. Да пробваш
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Трите най-важни неща за добро СЕО:
1. Да четеш
2. Много да четеш
3. Да пробваш

Много добър съвет! :D
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Голям елемент играе и социалният елемент.
Това не можах да го разбера. Кой социален елемент? Да нямаш предвид социалните мрежи?
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

1. Да четеш
2. Много да четеш
3. Да пробваш

Аз много четох. Имам си чувството,че като стане дума за оптимизация и всеки може да си пише каквото поиска и много рядко ще може да ти го докаже. Затова мисля, че пробването е важно и ми хареса отговора ти. :)
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Това не можах да го разбера. Кой социален елемент? Да нямаш предвид социалните мрежи?
Живи страници в ФБ и Г+ с редовно публикуване. Присъствние също така и в Туитер, Линкедин и

Аз много четох. Имам си чувството,че като стане дума за оптимизация и всеки може да си пише каквото поиска и много рядко ще може да ти го докаже. Затова мисля, че пробването е важно и ми хареса отговора ти

Наистина трябва много да се чете, но само с теория не става. Всичко е на принципа проба грешка.
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Има един хубав гид на oggin също. Може да е полезен за някой:)
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Така ще е, защото търсачките си пазят тайните :)
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

1. Качествени статии
2. Умерен линк-буилдинг
3. Google +, Facebook, Twitter, Pinterest, които са подържани.

От многото четене и аз стигнах до този извод.
Обаче да ви кажа и без качествените статии може. Поне засега.
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

От многото четене и аз стигнах до този извод.
Обаче да ви кажа и без качествените статии може. Поне засега.

За статиите и аз съм съгласен с Радост.Имам сайтове в които съм събирал части от по 3 статии и съм ги превеждал през преводача и си се класирам идеално с тях.
Но пък те не са добри за потребителите,но за някой сайтове ми вършат идеална работа :)
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Най-важното след Пингвина е да не бързаш. Разни бързи схеми с линкове, скрейпване, бластове и тн., нищо от това вече не работи.
Три пъти мери един път режи, че стъпиш ли на криво, с месеци не можеш да върнеш сайта обратно.
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Няма такива. По моите наблюдения самолета е на автопилот, като автопилота е психично неуравновесен пингвин. :mrgreen:
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

За да не отварям нова тема, тъй като въпроса ми е за пингвина ще питам тук...

Имеме домейн1, който има 100 линка към него с една и съща ключова дума. Домейн1 е редиректнат (301) към домейн2. Всички линкове сочещи към домейн1 са отчетени към домейн2. Минава пингвина и удря домейн2 (изчезва от SERP-a). Минава време и домейн1 се дропва и вече няма редирект 301 и съответно тези 100 линка не са пренасочени към домейн2.

Какво се случва с домейн2, тъй като реално към него няма насочени линкове? (Дано да съм успял да обясня правилно)


П.С. Може ли с Новия Google инструмент - чистене на спам беклинкове да изтрия всички линкове и да започна оптимизацията на домейн2 от начало?
 
Като начало, може да се разредят тези 100 линка, които са с един и същ анкор, като се подберат други, както и на произволен принцип. Когато стане около (а в най-добрия случай под) 30%, тогава може да сте спокойни, че пингвина ще ви подмине леко. Домейн2 ще търпи наказанието докато не мине ново преизчисляване на линковете към него. Като цяло този тул не ти върши работа, поне в този случай. Моята препоръка би била - трупане на натурални линкове, като силно се наблегне на момента с това да се разсейва анкора. Да не се спазват някои определени неща, които е било за домейн1, като еднотипието на анкори.

Ти реално след пренамирането на този домейн2 си е един вид начало. Дано с времето Г не третира редикерта му, защото ще прави сходство м/у домейн1 и домейн2, което няма да е в положителна насока, ако домейн1 е бил наказан точно по тази причина, както може би е станало. Продължавай с линк билдинга, все едно правиш на нов домейн, както реално е и. Не се съобразявай кой знае колко с миналото, особено когато вече не е обвързано с домейн1.
 
От: Кои са трите най-важни неща за оптимизацията след панда и пингвин?

Много добро инфо, а на домайн 2 прехвърля ли му се наказанието, или пък ще разчитаме г-л да не се усети :)
 

Горе