Кои са фрилансъри?

redlemon

Member
Абе то ясно, че всеки, който работи на свободна практика може да се нарече фрилансър ама аз се опитвам да открия една по-особена порода: хората, които работят онлайн. Само онлайн.

Дайте някоя идея кой друг се вписва в определението "работещ онлайн" при това на свободна практика. Понеже аз съм се занимавал с уеб, само разни кодери и дизайнери са ми в главата. До момента я докарах до тези групи:

  • уеб девелопъри - то няма нужда от много обяснение
  • SEO специалисти - пак е ясно
  • писатели и преводачи
  • фотографи
  • дизайнери - главно уеб, то поне аз не знам другите как работят онлайн


Всичко ми се върти само около уеб сайтове. Има ли някакви други изобщо? :shock:
 
От: Кои са фрилансъри?

тези всички са фриленсъри:

тъй, тъй, това е от серия мотивационни клипчета

Фрилансъри са, то е ясно, ама какво по-точно бачкат тия фрилансъри?
 
От: От: Кои са фрилансъри?

Ето тук може да прочетеш за Свободните копия

Благодаря, хвърлих едно око на Уикипедията преди седмица, сега ще я прочета по-внимателно.

Ако все пак някой се сеща за нещо по-конкретно или е работил с някаква друга "порода" фрилансър нека фърли малко светлина по темата.
 
От: Кои са фрилансъри?

Т. нар. субтитрьор-адаптатор също може да бъде фрийлансър. Гледам грозната муцуна на един такъв всяка сутрин в огледалото... :)

Страхотна идея! Много благодаря!
 
От: Кои са фрилансъри?

Ти не си изредил и 5% а си тръгнал да правиш "платформа" за фриленсъри :cry:
Ти ако едно проучване не може да си направиш къде си тръгнал?
 
От: Кои са фрилансъри?

Ти не си изредил и 5% а си тръгнал да правиш "платформа" за фриленсъри :cry:
Ти ако едно проучване не може да си направиш къде си тръгнал?

Мда, а може ли да помоля за поне една конкретна идея?

Ще ми се да вярвам, че ще получа много по-смислени резултати просто питайки знаещите вместо да прекарам часове в проучвания, в които да се въртя около собствените си схващания за фрилансър.

Ениуей, дет са вика - ще се радвам ако някой ми подхвърли идея.

Благодаря на всички!
 
От: Кои са фрилансъри?

Мда, а може ли да помоля за поне една конкретна идея?

Ще ми се да вярвам, че ще получа много по-смислени резултати просто питайки знаещите вместо да прекарам часове в проучвания, в които да се въртя около собствените си схващания за фрилансър.

Ениуей, дет са вика - ще се радвам ако някой ми подхвърли идея.

Благодаря на всички!

Както си и мислех - ентусиаст с идея, ама без грам акъл как да я изпълни.
 
От: Кои са фрилансъри?

Можеш да отидеш на freelancer.com или upwork и ще видиш всички възможни категории/длъжности. Всъщност, не мисля че системата, която искаш да направиш има нещо по-различно от посочените, като изключим, че ще бъде ограничена само до територията на България.

Хубавото на това да си фрилансър тук е, че работиш за чужди клиенти на 1/3 или половината цена (а ако качеството е достатъчно високо, може и еквивалентна) от това което вземат техните фрилансъри, което като месечен доход пак е 10 пъти повече от средната заплата в БГ. Тоест, тук има много ограничен брой клиенти, които могат/искат да платят тази цена и да оправдаят всичките разправии.

Може би трябва да модифицираш идеята си така, че само фрилансърите да са задължително Български граждани, като клиентите могат да са от цял свят, което има много повече смисъл, понеже по мои впечатления има доста талантливи сънародници, които си нямат идея как да стигнат до клиент от чуждия пазар.
 
От: Кои са фрилансъри?

Фрилансъри са копирайтери, преводачи, блогъри, влогъри.

Възможности много, само желание да има.
 

Горе