Кои фактори дават отрицателен ефект при събмит в директории ?

Butzev

New Member
Здравейте. Мисля да се възползвам от услугите на колегите от форума за събмит в директории. Не съм се занимавал и искам да ви попитам има ли някакъв ефект това ? Кои са отрицателните ефекти ? Мога ли да добавям обяви в тези директории ? Надявам се да ми помогнете. :)
 
От: Кои фактори дават отрицателен ефект при събмит в директории ?

За мен това е загуба на време и пари
Отрицателниямефект е , че влизаш в спам списъци на вскякакви агенции, и почват да ти звънят по телефоните за кви ли не глупости.
 
Повтарянето на анкори най-вече. Описанията също, но не чак толкова. И още много други фактори - тръст на директорията, което в повечето случаи липсва, колко сте на страница, с кои си на страница, къде си в тази страница и т.н. ;)
 
От: Кои фактори дават отрицателен ефект при събмит в директории ?

Дори и да има някаква минимална полза , така добавени наведнъж 50+ директории не е много найс. Спред мен сам си линквай чат пат от някоя директория , колкото за цвят.
 
Не че има полза, но някои ги набират в МИКСА. Така, че ако се прави, нека да е така. Всичко друго или ще е безсмислено, или ще е с много малък ефект, а често се случва и да навредят. Гугъл не харесва сайтове, манипулиращи алгоритъма им чрез такава връзки - то още на някой Пингвин и сте аут. Но има и шанс да минете между капките, но като цяло, аз лично не бих рискувал.

Повече време отнема този събмит, от това да налазите директории за статии, които (все още има) все още някъде има читави. Те и лошите са отпаднали. Ако ме питате за Ен пазара, ето това е вашия линк: http://www.vretoolbar.com/articles/directories.php

И за бг има, но няколко вече не приемат, и точно тези, които си струват. Но идеята е да се напънете да напишете нещо качествено и да си намерите някой хубав сайт, който да ви го публикува, а не да обиколите тези шити директории. Силата на линка ще е в пъти по-добър от 50-100те от тези директории. ;) И като натрупате много хубави и силни линкове, за да не сте капо, може да минете по 20 директории всеки месец, ей така, за цвят. В микса вече трудно ще може да се отнесе пенълти. Но само от директории, направи си смърди на некачествено и ненатурално.
 
От: Кои фактори дават отрицателен ефект при събмит в директории ?

С една дума казано - да не събмитваме в разни директории, така ли? По-добре натурално, отколкото попълване на безброй полета и сайтове, подканващи ни да направим add url?
 
Re: От: Кои фактори дават отрицателен ефект при събмит в директории ?

С една дума казано - да не събмитваме в разни директории, така ли? По-добре натурално, отколкото попълване на безброй полета и сайтове, подканващи ни да направим add url?

Не бе, не е лошо ако преди това имаш добър набор от линкове, но и е важно да се спази и другото, което написах. Но само с това - може да нарани ранкинга. ;)
 
От: Кои фактори дават отрицателен ефект при събмит в директории ?

Благодаря, приятел! А, едно питане, кои са добрите български директории за добавяне на сайт? Вероятно въпросът ми е тъп, но ако има някакъв списък ще има голяма благодарност от мен!
 
Re: От: Кои фактори дават отрицателен ефект при събмит в директории ?

Благодаря, приятел! А, едно питане, кои са добрите български директории за добавяне на сайт? Вероятно въпросът ми е тъп, но ако има някакъв списък ще има голяма благодарност от мен!

Тези с добър авторитет. Вземи един лист от бг директории и почни менюал да ги проверяваш в коя си заслужава и коя е просто джънк.

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=20826
 
От: Кои фактори дават отрицателен ефект при събмит в директории ?

Виждам, че си благоразположен, да попитам още нещо:) Събмитването на български сайтове в чуждоезични,най-вече еn сайтове, може ли да навреди и има ли смисъл да се линква от такива директории за български сайтове?
 
Има смисъл, но и там малко поизчезнаха такъв тип сайтове, защото преди време там колко имаше и много плява сред тях. След Пингините започнаха да не са толкова симпатични и собствениците им не намираха смисъл да имат такива. И едно 80% от тях ползваха еднакви скриптове. Ето от тук се черпеха като инфо: directorycritic.com

Но виж този лист: http://www.searchenginepeople.com/blog/top-25-most-powerful-web-directories-list.html

Има също така голям смисъл в; Dmoz, Yahoo и подобни, но част от тях не са фри, дори мембършипа им е скъп, а за dmoz чакаш бая време (и имат стриктни правила за сайта). За бг може по-малко де. Аз лично използвам само най-добрите. ;)
 
От: Кои фактори дават отрицателен ефект при събмит в директории ?

Благодаря ти още веднъж, че ми разясни толкова обстойно!
 

Горе