Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

Кои IT професии бихте препоръчали на познати?


  • Общо гласове
    57
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

"сеньор" за 2к? Я ги дай тия хора насам :).

Ооо има... и не са малко. Малките фирмици ги събират успешно. Просто хората са несигурни да търсят ново място. Така си го обяснявам. Все пак, ако си синиър за една фирма, в друга може да не си с достатъчно капацитет.
 
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

Особено извън София, може да се намерят доста сеньори за конкретната сума.
Спомням си преди година, HR на една компания след като обявих каква заплата искам, той ми каза почти буквално - "а дано, ама надали", само големите сеньори, с опит, вземали 1.5к заплата (представете си) ... с което тотално срина всичките ми представи.
 
Този HR е бил он файър като го е казал това. Явно този човек нещо не се интересува от сферата....на мен някой HR като се изкаже така некомпетентно, по-добре си търсете друга фирма, знаете че там ще е тегавина. Хора, които знаят колко струват знанията на дадена позиция и точно за сисиър никога не биха се изцепили така олигофренско. :)
 
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

Още няколко интересни IT-професии:
The Muse's Favorite Jobs of the Year
Интересно ми стана от факта, че западните компании прецизират в голяма степен работна ниша, за която си търсят хора. Примерно тия професии не са никак популярни по нашите ширини:
Account Manager
Email Marketing Director
Product Development Manager
Senior Art Director
Interns and Apprentices

Последната професия напоследък става доста модерна в БГ, но фирмите все още са далече от училищата. Повечето е дейностите по тези професии се осъществяват от сътрудник, по принцип ангажиран със съвсем различни ангажименти.
 
Нещо интересно за девелопърите:

anatomy-of-an-ad-agency.jpg
 
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

Къде се класира копирайтър, който не може да пише на английски? Плащат ли някъде в БГ добре за това? Или е въпрос на количество.
 
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

Много странно са групирани - PHP заедно със C++; Android с iOS, ама има отделно и Java...
Такива съчетания нито са вероятни, нито са практични.

JavaScript е най-перспективното и универсално нещо в момента.
Сайтове, мобилни аппс, игри - всичко може да се прави с него.
 
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

QA, System Admins, Project Management, Security analysts/officers
 
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

Всичко е относително ,за да се препоръча IT професия. Зависи колко акъл имаш и какви са желанията на клиентите или работодателите .
 
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

+1 за JS-a, това е бъдещето! Всеки който е научил един език без значение кой, знае добре ООП практиките, няма да има никакъв проблем в рамките на месец/два да научи всеки от изброените по-горе езици! Всичко е въпрос на синтаксис и естествено малко особенности.
 
Re: От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

+1 за JS-a, това е бъдещето! Всеки който е научил един език без значение кой, знае добре ООП практиките, няма да има никакъв проблем в рамките на месец/два да научи всеки от изброените по-горе езици! Всичко е въпрос на синтаксис и естествено малко особенности.

Да, аз давам +2 за JS. И по-скоро за: AngularJS, Node.js, React.js, JQuery, разбира се. Това записвам сега тия месеци да уча, но най вече ще гледам някой от следните изброени да наблегна на него. ;)
 
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

Дай малко инфо къде записваш, може ли онлайн? Ако е като реклама, на ЛС.
Благодаря!

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Re: От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

Дай малко инфо къде записваш, може ли онлайн? Ако е като реклама, на ЛС.
Благодаря!

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

За жалост може да те насоча към JS, за тези технологии още не съм видял читави курсове, един приятел ми помага с AngularJS, за другите, май ще е нужно някакво самообучение, че наистина не съм засичал. Може би в Софтунито имаше, но ще те излъжа.
 
От: Кои IT професии бихте препоръчали на познати?

Node.js ще има в СофтУни този септември - ЦЪК
Иначе препоръчвам Udemy, макар и платени курсовете там си заслужават всеки цент. (Има и безплатни)
 

Горе