Кои SEO инструменти с колко грешат при изчисленията си

Blinky

Owner
Попаднах на интересна статия във фейс, реших да я споделя тук. В една от SEO групите споделите статия с колко грешат SEO инструментите и няма да повярвате какви данни са изкарани. Не че не не знам, че едва ли ще позволят на всеки да види от великия алгоритъм на Google точни данни, но поне си мислех, че близо до тях. :)


Накратко греши се добре, като някои добре даже не се приближават до реалността като Alexa например.

SerpStat - 334%
SEMRush - 200%
SimilarWeb - 190%
Surfer SEO - 83,4%
Ahrefs (преди ъпдейта) - 40%
UberSuggest - 25,1%
Ahrefs (след ъпдейта) - 22,5%

keyword-tools-pearson-correlation-ah-1024x548.png


Това е с колко % се греши при всеки тук, извлечено от статията.
 
"СЕО инструменти" създадени за да ви папкат сървърното ресурсче и да одите на по-горни планове, и още по-добре - на впсчета :) А реално за самото СЕО - никаква връзка или най-малкото - никаква полза :) Някой спицилист нека каже, аджеба какъв организмик трафик мое да ти докара едно текова ботище? Според моите наблюдения, единственото, което могат да направят тез ботинюги, е да шернат инфо: фърст на разни рекламни/маркетингови компании, и секонд - на любопитковците, които си зяпат стата в тула :D Ама хюман кричърс - нанай си :p
 
SEO няма пряка връзка с тези инструменти. Те са създадени за да ви папкат паричките...
Това винаги съм го твърдял, и така го чувствам де - Истинските SEO специалисти са изградили с проектите си някакво вътрешно усещане как да правят правилна оптимизация без да се допитват до такива софтуери. Не съм ги харесвал никога, ползвал съм ги малко и колкото нескромно да звучи вътрешните ми гласове се справяха по-добре и продължават да го правят. Ако толкова липсва на някой анализа и резултатите, винаги може да се допита само до продуктите на Google, достатъчно е с тях да може да работи човек.
 
От доста време се твърди че сърч волюмите на тия тулове са скалъпени.
Достатъчно е да се замислиш откъде ли може да вземат данните...

И това горе прилича на реклама на Ахрефс.
 
Имам чувството, че никой не е прочел и вникнал в съдържанието на статията. Реално се сравняват данните за органичния трафик, предоставени от собствениците на 47 сайта спрямо данните от посочените инструменти. Естествено, че ще има разминавания, но все пак си е ориентир. Едно е да прави 10 посещения плюс минус 50%, друго е да прави 500 посещения плюс минус 50%.
 
Верно ли има хора (с претенции да разбират), които смятат, че цялостно смислено SEO може да мине без част от тези инструменти?
Мъка...
Аз не ползвам нито един такъв инструмент. Ти си ползвай, никой няма да те спре.
 
От доста време се твърди че сърч волюмите на тия тулове са скалъпени.
Достатъчно е да се замислиш откъде ли може да вземат данните...

И това горе прилича на реклама на Ахрефс.
Така е, но и много от нас са виждали агресивния бот на Semrush. Все пак нещо някъде правят. Повече бях фен едно време на тези като
link-assistant.com

Не съм фен на някакви машини да се ровят и анализират вместо мен, но някои функции улесняват процеса. Тези функции бих ползвал. И така и така сме по темата, нека някой сподели какво ползва и за какво. Например за кл. думи (позиции и генериране на добри и търсени предложения), за линкове (да анализира линковете на конкуренцията), за мети и контент (да скролира сайта и да покаже слабите места). Дайте лист. Ще ви се зарадвам много, ако споделите нещо конкретно. От много време не съм се ровил, за да си направя лична класация. :)
 
Привет, ние ползваме Ahrefs, много добър и мощен интрумент, помага за доста проблеми и казва за идващи, преди да дойдат. За другите, също знам, че работят доста добре.

Поздрави,
Станимир И
 
В крайна сметка за СЕО ли говорим или за МАРКЕТИНГ :)
И също пак не разбрах, каква ми е на мен далаверата, ти да ми проучваш сайта :)
Пък изобщо да не говорим - каква ми е далаверата да си жертвам вече така скъпия хостинг ресурс, там една торба измислени ботове да ми щъкат през 3сек секунди цел ден, и да ми свалят боунс рейта.. :D

Гоуеми СЕО разбирачи сте, нема що :p
 
В крайна сметка за СЕО ли говорим или за МАРКЕТИНГ :)
И също пак не разбрах, каква ми е на мен далаверата, ти да ми проучваш сайта :)
Пък изобщо да не говорим - каква ми е далаверата да си жертвам вече така скъпия хостинг ресурс, там една торба измислени ботове да ми щъкат през 3сек секунди цел ден, и да ми свалят боунс рейта.. :D

Гоуеми СЕО разбирачи сте, нема що :p
Ако знаеш какви линкове може да откриеш с ahrefs от конкуренцията ще ти стане много хубаво..
 
Ясно човек, ама в случая ти (образно) даваш съвети точно на конкуренцията :)
Тва винаги ми е било фрапе тук - някои хорица пишат все едно за пред аудиторията в дир-а и не се усещат, че всъщност пишат в змиарника :D
 
Ясно човек, ама в случая ти (образно) даваш съвети точно на конкуренцията :)
Тва винаги ми е било фрапе тук - някои хорица пишат все едно за пред аудиторията в дир-а и не се усещат, че всъщност пишат в змиарника :D
Е тук аз нямам конкуренция доколкото знам ахахах може би 1-2 има.. ама те не са ми конкуренция за сега хахаха
 

Горе