Кои WP Plugins за ускоряване и олекотяване ползвате?

Re: От: Кои WP Plugins за ускоряване и олекотяване ползвате?

@ktomov - как махаш това - Възползвайте се от кеширането на браузъра? PageSpeed ми показва това като основен проблем в скоростта. Пуснах W3 total cache и някои неща се подобриха, но това остана.

Имаш предвид как да подобриш резултата за това при pagespeed теста? Отиваш на следния адрес domain.com/wp-admin/admin.php?page=w3tc_browsercache и слагаш отметките на Set expires header, Set cache control header, Set entity tag (eTag)
 
От: Кои WP Plugins за ускоряване и олекотяване ползвате?

То ми показва, че има вече expires обаче периода е твърде кратък - нещо от рода на 2 часа май.
 
Промени полетата Expires header lifetime на колкото искаш (в секунди е). Друг вариант е някоя друга добавка сама да залага стойност за определени свои файлове (джаваскриптове/цсс) и заради това периода да е прекалено кратък, но пейджспийда ще ти показва само 1 или 2 файла.
 
От: Кои WP Plugins за ускоряване и олекотяване ползвате?

Само на изображенията ми го показва това. Навсякъде увеличих секундите, но пак същото ми дава от Page Speed. Знаеш ли кое точно е менюто/отметката за Header Expires на изображения?
 
Няма такова, поне нямам спомен да съм виждал да има такова.
 
Hypercache Extended + Db Cache Reloaded + някои от опциите на WP Minify и всичко върви по вода. WP Total Cache на някои сайтове ми върви добре, на други ми бави. Не мога да преценя дали е заради някои плъгини или просто не мога да го настроя като хората.

Също така ползвам някои функции на .htaccess-а като cache headers и gzip compression. Преди ползвах и CloudFlare платформата, която наистина оптимизираше значително сайта и подобряваше скоростта, но има някакъв конфликт с AdSense и не може да се изключи Security режима, което може да доведе до спиране не само на спам ботове, но и на реални потребители.
 

Горе