Кой е най- добрият онлайн пазар в България

tsvetanakos

New Member
Здравейте! Това е първият ми пост във предприемач! :)

Казвам се Цветан и ми е приятно да бъда част от обществото! Имам кратък въпрос, а ето го и самият него:

Според вас къде може да се продаде един продукт(физически) в България? Говоря за онлайн търговия. До момента съм запознат само със продавалник, но не ми вдъхва много доверие. Идеята ми е да закупя 10 таблета за около 800лв и да ги продам със 20% надценка. Единственото, което ме спира е факта, че тук няма добър пазар, а, ако не успея просто няма какво да правя с тези 10 таблета. Има ли някой от вас който да ме посъветва, или да ме вкара във правия път? Много бих искал да започна да правя стъпки напред, макар и малки.

Благодаря ви за отделеното време! :)
 
Последно редактирано:
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Здравей и от мен,

Радвам се, че си с нас. :) Приятно ми е да се запознаем. Давам по същество.

Да ти кажа често Продавални е един доста добър посредник, точно за тази цел - да свързва хората - купувачи и продавачи. Аз от там си взех таблет, брат ми детска количка и т.н. Идеята ти е осъществима, имайки в предвид, че точно такава покупка направих и аз. Не съм много разочарован от таблета, който си взех, но можеше и повече да издържи, отдавам го на марката. :)

Може да ги пуснеш не само в Продавалник, но и по много сайтове за оферти, както и други аукциони. За жалост, при такъв тип бизнес начинание (а и в повечето случай - при всяко бизнес начинание), няма сигурност. Може да се получат две неща - да ти останат и да и ползваш за нещо друго - подаръци, лична употреба. Или да ти се разпродадат бързо и да ти се наложи да вземеш още 10 таблета. И двата варианта са възможни като сценарии. ;)

А това ли е бройката (10 бр.), при която ползваш тази отстъпка или някакви други преференции? За твое спокойствие, може да почнеш и с по-малко. Но за да ви си сигурен, провери и колко търсения има за този продукт, като специализираш в марката и модела. Може преди да се метнеш, да си направиш едно проучване. Твое си. С разчертаването на някакъв план, бил той и от не голям калибър, имаш възможност да допуснеш по-малко грешки. ;) Все пак имаш схема, която си си я разписал, а и винаги може да си направиш план Б. :)

Успехи с начинанието ти и до нови срещи. :)
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Здравей!

Аз се включвам, за да споделя мнение за Продавалник, което съвпада с твоето, за жалост.
Никак не е направен добре сайтът - никой не иска да ти изпрати предварително парите за стоката, а при наложен платеж има голям шанс да се набуташ здраво (да не я приемат и да платиш 8-10лв за цялата ексурзия на пратката). Тези от Продавалник не дават никаква гаранция нито на купувача, нито на продавача. Имай предвид, че там се продават предимно стари парцали и боклуци, а не нови неща. Сайтове за обяви бол, ама са като на бит-пазар, няма СИГУРНОСТ.
Затова в БГ май е много трудно да продадеш нещо онлайн, освен ако не е твой магазинът! (а понякога така е много по-трудно)

Съвет - пробвай в Грабо, Озо и подобните им -ще се свържат с теб по телефона, ще се срещнете на живо с представител, за да се увери, че си реален и че имаш фирма (или твой близък).
Успех!
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Продавалник е доста добро място за такъв тип бизнес, НО специално за таблетите ако в магазина е с 50-100 лв по-скъп, забрави някой да ти купи или поне не всичките. Там далаверата е на хората да дадат много по-малко пари, пък и да не е както трябва, все пак е евтино.

Ако нямаш фирма и гаранция към тях, просто шансът ти да продадеш е малък, щото българина си гледа и това вече, дори и твоя таблет да е пушка, но знаеш гаранцията си върви поне 2 години.

Обмисли го добре, щото нова техника с близка цена до магазинната, без гаранция - много късмет трябва да имаш

Ако имаш фирма + гаранция - пробвай се, по-добре ще е със сигурност.
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Няма ли риск, няма печалба.

Според мен ще е малко трудно.
Хората не се доверяват много.

Може ли да предложиш, гаранция на таблетите?
Ако да, с нея ще трябва да издадеш фактура или касова бележка съответно и сервиз за гаранцията.
Това е за онлайн магазин.

Ако искаш да избегнеш това, може да пускаш обяви в продавалник и други подобни сайтове.
Но пак дали ще ги продадеш, си е късмет и търпение.
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Дай обява. като умишлено пропуснеш срока на доставка и ще разбереш дали има интерес.:|
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

В този Продавалник май наистина по-добре се продават стари неща, отколкото нови.
Много бързо там си продадох конзолата и маратонки Адидас, може би защото цените бяха символични.:rolleyes:
Обаче НОВИ неща не мога и не мога да продам - дрехи и бижута.
Постоянно ми пишат разни потребителки еди какво си на еди коя си дреха да им меря,
ама после пък на еди коя еди що си и т.н. и накрая нищо, пълно губи време.:)
В сайтовете за групово пазаруване преди бях продал малко бижута, но имайте предвид да
не се налапвате с много бройки стока, защото:

1/ Изписаните бройки продадени ваучери НЕ ОТГОВОРЯТ на реалните.
Т.е. изкуствено си ги завишават за пред потребителите, уж да си мислят, че има наплив,
което не е зле за вас, ако обаче предварително го знаете.:wink:

2.Платените ваучери са около три или дори четири пъти по-малко от реално генерираните.
Т.е. посетителите си генерират ваучер през сайта и после не го плащат.

3.Има сайтове, които НЕ ПЛАЩАТ в срок на рекламодателите / на вас / или изобщо не плащат.

4.Цената първоначалната трябва да я завишите два пъти, за да можете да направите 50% отстъпка,
както ще искат сайтовете от вас.:wink:
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

brad1985 ,

благодаря за инфото, тези неща не ги знаех!

Ти къде си продаваш продуктите?
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

brad1985 ,

благодаря за инфото, тези неща не ги знаех!

Ти къде си продаваш продуктите?
Дрехите офлайн по магазините - собствени и зареждам други магазини.
Хората искат да мерят преди да купят. Може би с обувки е по-лесно, но не съм пробвал още.
За бижутата съм пробвал всякакви варианти - първо само в сайтове за групово пазаруване,
после си направих сайт, който си работи още, също и офлайн по магазините.
В момента най-добре работи системата чрез дистрибутори - наемаш 3-4 познати жени, които работят
на държавна работа, в болници, банки и прочие и им даваш добър процент от основната цена.:wink:
Нали знаеш приказката - око да види, ръка да пипне, така е и с купувачите в момента.:)
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Огромно благодаря за отговорите!!! Не очаквах да покриете толкова добре въпроса ми. :)

Благодаря ви отново!!! Очевидно най- добрите се намират тук!
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Огромно благодаря за отговорите!!! Не очаквах да покриете толкова добре въпроса ми. :)

Благодаря ви отново!!! Очевидно най- добрите се намират тук!

Нормално, задал си конкретен въпрос, интелигентно и културно и форумното общество се старае да помогне. Добре дошъл и от мен. Темата е интересна.
(На фона на повечето неграмотници, които създават тема и драскат едно изречение и ние тука като едни изявени форумни шамани, гадаем на боб и кости, какво е искал да каже автора.)
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

За дистрибуторите на държавна работа имам въпрос:
ако имаш само онлайн магазин за дрехи и обувки какво правиш? :oops:
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

В Продавалник има много търговци, които продават точно така, както ти искаш - купуват от чужбина ограничени бройки (таблети, телефони и т.н.) и ги пускат с някаква печалба като обяви. Да не говорим, че има и магазини, които си пускат продуктите като обяви. Проблемът е, че след огромната реклама, която направиха на сайта, вече всеки втори пуска обяви там и е доста трудно да бъдеш открит сред всички.
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Покрай цялата дандания със Продавалник, искам да попитам нещо за форума. Та въпроса ми е следния:
Може ли да се коментират конкретни сайтове и програми във форума? Това не е ли ограничено?
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Че защо да не ги коментираме?
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Това до някаква степен се явява като реклама. Както има ограничения за публикуване на линкове към лични сайтове и продукти.
 
От: Кой е най- добрият онлайн пазар в България

Продавалник си има достатъчно засилена рекламна кампания в момента по всички канали и доста бързо се развива. Все пак тук се дават мнение, така че не виждам нищо лошо да се пише и за Продавалник.
 

Горе