Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Това е най-евтиния лаптоп с i5 -> http://laptop.bg/laptops-hp-350_G1-hp_350_g1_F7Y90EA - купих го за подарък, но от ardes и май вече го нямат там.
- батерията горе-доло става.
- изобщо не загравя.
- сравнително добре се държи и без SSD.
- има драйвъри за windows 7, но трябва да е x64
- клавиатурата и touchpad-а(бутоните) не изглеждат много качествени, но за толкова пари толкова.


ПС:
Цените на ардес са надути. Не знам дали все е още валидно(може би е било коледна "промоция"), но аз получих купон за 5%, като минах през pazaruvaj.com
Лаптопа в ardes беше 770 с "намалението" стана 731 - да ви .. черните петъци и коледните "намаления".
 
Последно редактирано:
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

А що му е с I-5? :rolleyes:

Щото разликата е малко като пари, а като производителност около 25%-30%.

В нас имам един i5-3210М и изобщо не съм очарован и затова се и отказха да купувам i3.
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Да допълня за чедата, които не могат да бъдат спасени... Lenovo sucks.
И какъв лаптоп с уиндоус ще си купиш за 700 лв?
Даже и да си купиш, какво ти пречи да си махнеш тази програма? Милисш ли ще другите марки лаптопи с уиндоус не са набъкани с какви ли не софтуери?
В общи линии софтуера на компютъра зависи на договорка межди производителя и трети фирми.
Примерно, McAfee не могат да си продават продукта, плащат едни пари на леново, и те им сетват софтуера на машините с уиндоус...

До 700 лв бих си взел Lenovo t400
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?



Оправено http://news.lenovo.com/article_display.cfm?article_id=1929

Lenovo never installed this software on any ThinkPad notebooks, nor any Lenovo desktops or smartphones. This software has never been installed on any enterprise product -- servers or storage -- and these products are in no way impacted. And, Superfish is no longer being installed on any Lenovo device.

Както казах по-горе T-серията и в частност t400

П.С. Наскоро стана ясно че в Firmware на HDD има редове позволяващи на службите да следят цялата информация съдържаща се на диска... Така, че за какво говорим...
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

И от мен един, гледай да не е Леново.
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Ако приятелката ти е пич ще се израдва супермного на някаквъв тинкпад втора употреба нацепен със интел кор и7 и 8 гб рам и батерия, дето държи по 15 часа :D .
Ама като ги знам жените... сигурно ще и хареса някой някой със следните статистики: червен или розов със заоблени ръбове. Жестоката истина. :D
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Не е хубаво да се изкривяват и преиначават коментарите. Всички факти до сега казват едно - Леново съкс.
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Не е хубаво да се изкривяват и преиначават коментарите. Всички факти до сега казват едно - Леново съкс.

Много ми е интересно кои са тези факти? Изглеждаш ми като типичен човек, който говори празни приказки, които нямат капка съдържателност. Кажи ми нещо по-добро от тинкапд сериите на Леново?
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Бях забравил, че съм в проклет български бардак... опс форум. Ти му пълниш 10 поста с цитати и линкове тип "lenovo massive security risk", "backdoors", "banned from *** countries", но не те ти обесняват колко си тъп и как им "приличаш на човек, който говори празни приказки". Ами ти бе, последния анонимник - поне си направи труда да четеш, преди да се излагаш, трол.
 
От: От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Много ми е интересно кои са тези факти? Изглеждаш ми като типичен човек, който говори празни приказки, които нямат капка съдържателност. Кажи ми нещо по-добро от тинкапд сериите на Леново?

Thinkpad са сигурно единственото нещо, което все още поддържа леново на пазара за лаптопи и за щастие има сервиз в България. Ideapad сервиза им е в Чехия ако не се лъжа и като стане мизерия ти пращат куриер, после ти връщат лаптоп с пукната матрица и ти викат "Ама той така си беше." ... Леново направиха много глупави грешки като направиха много назобани лаптопи на нереално ниски цени и после излезе наяве от къде са дошли икономиите на пари. За мен е изключително глупаво да пускаш лаптоп с неработещ тъчпад примерно, но те пуснаха цяла серия Ideapad Y500 :)
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Горд собственик на ThinkPad от старата генерация - R61 и все още не съм открил лаптоп, който да предлага толкова качествена клавиатура И TrackPoint на достатъчно достъпна цена. Доколкото за останалото, кой нормален потребител, който го е страх откъм privacy ще използва Windows, още по-малко кой няма да си преинсталира Windows на чисто, със пълен формат на хард диска? Буквално всяка компания инсталира всякакви различни глупости с инсталацията на Windows и почти винаги става въпрос за Adware или поне досадни глупости.

Така че определено една от първите процедури след закупуването на лаптоп винаги е било да се направи чиста инсталация на операционната система, която искате да ползвате. Определено чакам деня, когато това ще е по-лесно достъпно и при Android, тъй като всички ти слагат определен скин и инсталират разни глупави програми.

P.S Остава си факт, че не бих взел Lenovo лаптоп под 1000-1100 лева. Определено нискобюджетните лаптопи не са им сила, но пък лаптопи от средната/висока класа са си перфектни.
 

Горе