Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

От: От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

... Доколкото за останалото, кой нормален потребител, който го е страх откъм privacy ще използва Windows, още по-малко кой няма да си преинсталира Windows на чисто, със пълен формат на хард диска? Буквално всяка компания инсталира всякакви различни глупости с инсталацията на Windows и почти винаги става въпрос за Adware или поне досадни глупости. ...

Така че определено една от първите процедури след закупуването на лаптоп винаги е било да се направи чиста инсталация на операционната система, която искате да ползвате. ...

Определено нискобюджетните лаптопи не са им сила, но пък лаптопи от средната/висока класа са си перфектни.

Не знам какво разбираш под нормален ама масовият потребител определено няма да си преинсталира Windows-а. Ако представителната ти извадка за потребители на PC, лаптоп ... са хората от този форум - ти си в жестока заблуда.

Именно масовия потребител няма да си преинсталира Windows-а. На запад лаптопи без OS почти не се продават докато тук масово се продават такива без. Включително и потребителите, които си нямат хал хабер от компютърна техника биват любезно обслужени от консултантите в Зора, Технополис, Техномаркет и срещу 20-30лв. на ръка им се инсталира "лицензиран" Windows.

За всички компании отново си в голяма грешка, а още по-малко това, което инсталират, е Adware.

Както вече споменах масовия потребител дава пари за нещо, което му върши работа. Аз не бих си играл да инсталирам каквато и да е ОС след като съм си платил за компютър на който вече я има инсталирана и тъй като избягвам да си купувам евтини неща ще очаквам да работи както трябва.

Последно, не по значение, дадох за пример голяма партида от Y500 модела който има редица хардуерни бъгове, а цената му беше над 1800 лв. по това време, сам прецени в кой клас е, но леново определено не е фаворит никъде другаде освен в серията с бизнес лаптопите, но те вече се прехвърлят към ултрабуци така, че и там ще залезе :)
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Идеята е, че този масов потребител няма да има проблеми с този софтуер. Иди обясни на някой, който си няма почти никаква идея от компютри, че може да има евентуален пробив в системата и че може да му откраднат... сейфа за Angry Birds примерно.
Аз не съм фен на софтуер, който идва с лаптоп/телефон и гледам винаги да го премахна и винаги си преинсталирам компютъра на чисто, особено като се има предвид, че последните 3 лаптопа, за които съм помагал на роднини бяха ъпдейтвани веднага към SSD, следователно трябваше чиста инсталация без това.

О... Нека погледнем един HP, който един приятел си взе. Инсталирани бяха ASK toolbar, HP Media Smart Touch, Photo Now, Press Reader,Smart Netflix + още доста глупости, които съм забравил, като една част от тях си се включваха при всеки стартъп и показваха дразнещи прозорци. Идеята е друга, ако наистина ти пука за сигурността на лаптоп, чистата преинсталация е задължителна, като дори и това не те спасява или гарантира 100% сигурност. Няма как да си предпазен от атаки, ако не се предпазваш сам.

Dell, едно търсене в Google McAfee Security Center, Roxio Creator , Cyberlink PowerDVD , Dell Stage, Dell DataSafe Local. Да не говорим за Asus и Acer, които са и пионерите в тази област с огромното количество техен софтуер, който слагат.

За машината всеки си преценява сам. Аз съм доволен от моя ThinkPad и следващия ми лаптоп със сигурност ще е ThinkPad серия. Няма как да убедя всеки или да ги защитавам за всички грешни решения, които определено направиха през последните години, но реално няма как да намериш компания без определени модели, които се оказаха катастрофи, с изключение на може би Apple, но дори и там има гнили ябълки. Така че, всичко си опира до бюджет и целта, за която се взима лаптопа.
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Ох, замалко да ме убедите да си продам и трите тинкпада, но се сетих, че най-стария ми е на 7-8 години и никога през живота ми не ми се е налагало да го рестартирам заради някакъв проблем в него, и се отказах. Естествено всичките от тях вървят с линукс дистрибуции, нещо което елиминира проблемите, които сте споделили.

Малко ми се струва, че търсите теле под вола.
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

С две ръце за Thinkpad, но там качествените са над 1000 лв по мое мнение. За 700 лв някой Acer освен ...
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Къде видя да пише за ОС в статията?
И на мен Леново са ми фаворит и ако някога пак се реша на лаптоп щее Леново.
Ох, замалко да ме убедите да си продам и трите тинкпада, но се сетих, че най-стария ми е на 7-8 години и никога през живота ми не ми се е налагало да го рестартирам заради някакъв проблем в него, и се отказах. Естествено всичките от тях вървят с линукс дистрибуции, нещо което елиминира проблемите, които сте споделили.

Малко ми се струва, че търсите теле под вола.
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Къде видя да пише за ОС в статията?
И на мен Леново са ми фаворит и ако някога пак се реша на лаптоп щее Леново.

Става въпрос за Уиндовс. Те или ги продават с Уиндоус или ги продават без ОС.

Казвай ThinkPad - иначе обикновените Леново (Леново Леново) са дървета.

А за 700 лв може спокойно да се вземе втора ръка лаптоп с добри параметри.

http://izotservice.com/category/27/intel.html?page=4


Според мен са за предпочитане пред другите марки, които ще почнат да им падат копчетата или ще се откачи някоя панта след време.
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

И какво, китайците купили IBM и американските военни не искат да ги ползват.

Както се каза, да сложат по един acer дето ще стане работата :)
 
От: От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Вчера тествах Lenovo ThinkPad X1 Carbon 3 - http://shop.lenovo.com/bg/bg/laptops/thinkpad/x-series/x1-carbon/. За малко да получа гърч след като не зареди след обновяване на BIOS но една малка RESET дупка го спаси.

Не знам от какъв карбон е, но малко пластмасов ми идва на визия...
 
Последно редактирано:
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Като за тази цена ултрабука не е добър, има много по-качествени на по-ниски цени, прав си. Тук вече хейта е оправдан. :D
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Много си е добро даже като параметри и скорост - измерих стартиране напълно Windows 8.1 за 4 сек., екрана е с приятна IPS матрица с купища точки, много е лек (1.3 кг.). Но някак си очаквах повече от вида на корпуса.
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Ами за същите пари има много по-добри ултрабуци, но пак бих го предпочел, все пак марката продава.
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Марката продава да, само че лични данни. :D:lol:
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Марката продава да, само че лични данни. :D:lol:
Я кажи по точно как маркатс леново продава/предвавс лични данни?
 
От: Кой е най-добрия преносим компютър до 700лв?

Я кажи по точно как маркатс леново продава/предвавс лични данни?

Вероятно говори за това... или пък това. (Отдавна е премахнат въпросния софтуер... :) )
 

Горе