Кой е най-изгодния начин за получаване на пари от Белгия...

Здравейте. Скоро ежемесечно ще получавам пари от частно лице в Белгия. Става въпрос за сума около 150 евра всеки месец. По какъв начин ще е бързо и таксите за превод ще са най-ниски? Сетих се за Пейпал, но аз редовно пазарувам от там и при евентуално блокиране на акаунта, парите изгарят вътре, затова не искам да рискувам. Дайте идеи?
 
От: Кой е най-изгодния начин за получаване на пари от Белгия...

Мисля че най-лесно и най-ниски са таксите по SWIFT (банков превод). Имам малък опит с Германия и на тях таксите им бяха доста ниски 1-2EUR като стандартен за тях банков превод без значение от сумата.

ПС. Банковия превод оставя следи за много години. Не се набивай на очи пред НАП-аджиите :)
ПС2. Всеки евтин начин на трансфер на парите до България ще остави следи ;)
 
От: Кой е най-изгодния начин за получаване на пари от Белгия...

Благодаря за информацията, но няма как да мина без следи. Тази година започвам да уча висше образование и всеки месец баща ми ще праща въпросната сума. Ако си декларирам приходите едва ли ще имам някакви проблеми..?
 
От: Кой е най-изгодния начин за получаване на пари от Белгия...

Какъв НАП все ви гони, кажи му да си направи една регистрация в ипей и да ти ги праща на микросметката ти си ги тегли когато и както си искаш
 
От: Кой е най-изгодния начин за получаване на пари от Белгия...

за 150 евро на месец не мисля, че ще те барнат от НАП. Още повече, че ти не си печелиш а ти ги дават. Ако питат ще им кажеш че баща ти бачка там и готово.

с еПей както казва pepo май ще е най- удачно. От там можеш да ги прехвърляш на дебитна/кредитна карта и да ги теглиш после от банкомант. Чака се обаче май седмица две докато се трансферират от ePay до картата. ;)
 
Вашите ако близки / роднини ако ти пращат пари може да извадят една дъщерна карта към тяхната сметка там и да ти я пратят картата само такси за теглене имаш според тарифата на банката /виза /мастеркард...
 
От: Кой е най-изгодния начин за получаване на пари от Белгия...

Последната идея ми хареса най-много. Татко ползва мастъркард. То дори може там да си направи сметка само с една карта и тая карта да ми я прати на мен. После всеки месец там ще си внася сумата, а аз от тук ще тегля. В противен случай ако ползвам дубликат на неговата карта, ще има объркване, защото той в сметката си получава и други приходи.
 
има дъщерни карти аз това имах на предвид и може да прави за роднини и д си имат лимит колкото има в в сметката на дъщерната картата... тя си е с отделна картова сметка
 
От: Кой е най-изгодния начин за получаване на пари от Белгия...

Нареждат се автоматични преводи за 150 евро всеки месец на определена дата към дъщерната сметка и си получаваш парите в картата. Всяка банка го предлага, единствено май се подновяваше веднъж годишно.Така никой нищо не прави.
 

Горе