Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

Моето мнение продължава да бъда, че е най-трудно човек да бъде спасен от самия себе си.

Не знам какво ще се случи от тук нататък като развитие, но ако хората спазваха мерките с 50% по-голямо старание в началото, сега нещата щяха да са по-добре - факт. Като това е валидно за всеки ден от началото на пандемията и от нейното продължение.

Дали вярваш че има вирус или че няма вирус - няма как стоенето вкъщи да ти навреди. Аз преди една-две години дадох 800лв. за бягаща пътека и о чудо на чудесата - разхождам си се дори вкъщи, докато слушам страхотна аудиокнига. Много приятели си накупиха фитнес уреди за вкъщи, с които цялото семейство да поддържа форма. При липса на пари има аеробика, коремни преси, лицеви опори - нещата които са ни учили още в училище.

Идеята е, че няма никакви негативи природозащитниците и любители на паркове да си останат вкъщи за 2-4 седмици. По-ефективното изолиране щеше да спомогне за по-бързото отизолиране, което мисля, че всички се стремим да дойде възможно най-бързо, но при безопасни условия, не защото парколюбителите са свършили парите за ток и вода, какво всъщност ще стане.
 
Ама вие сериозно ли, бе хора?
За кое да му благодарим? За това, че съсипа здравната система? Забравихме протеста на сестрите, щото бяхме заети да треперим за насраните си от страх задници. Не прочетохте статията за Видин, която пуснах по-рано, нали?
Да му благодарим за чувалите за трупове? За безсмислените мерки, които по дефиниция позволявахе неспазването им? За назидателния и супер арогантен тон? За всички абсурдни изисквания, които през ден се отменяха и пускаха отново в сила? За фурмите? За отворените църкви и затворените паркове и пазари? Бе вие сте тежки жертви на стокхолмския синдром.
 
Ама вие сериозно ли, бе хора?
За кое да му благодарим? За това, че съсипа здравната система? Забравихме протеста на сестрите, щото бяхме заети да треперим за насраните си от страх задници. Не прочетохте статията за Видин, която пуснах по-рано, нали?
Да му благодарим за чувалите за трупове? За безсмислените мерки, които по дефиниция позволявахе неспазването им? За назидателния и супер арогантен тон? За всички абсурдни изисквания, които през ден се отменяха и пускаха отново в сила? За фурмите? За отворените църкви и затворените паркове и пазари? Бе вие сте тежки жертви на стокхолмския синдром.
Казах ти за кое трябва да благодариш. Че България не е наредена в статистиските с починалите до Италия, Испания и Англия.
Ти защо не вдигна протест против мерките, какво направи освен да мрънкаш в форума? На протеста на сестрите ходили, подкрепи ли ги ?
Лесно е зад клавиатурата да си даваш мнението , ама е хубаво и действия да има като заставаш зад дадена идея.
 
Ай ама признавам ти, нечовешко постоянство е твоето, аз за 10 години смених няколко позиции, ти си все на същата. На следващите избори, имай ме предвид, ще залагам срещу герб, да избием уискито ;)

Казах ти за кое трябва да благодариш. Че България не е наредена в статистиските с починалите до Италия, Испания и Англия.
Ти защо не вдигна протест против мерките, какво направи освен да мрънкаш в форума? На протеста на сестрите ходили, подкрепи ли ги ?
Лесно е зад клавиатурата да си даваш мнението , ама е хубаво и действия да има като заставаш зад дадена идея.
 
Ай ама признавам ти, нечовешко постоянство е твоето, аз за 10 години смених няколко позиции, ти си все на същата. На следващите избори, имай ме предвид, ще залагам срещу герб, да избием уискито ;)
Ако беше нашият Костов, щяхме да сме на шведския модел. Гарантирано! Мутафчийски може и да е коремен хирург, но има усет за нещата.
 
В САЩ показваха наскоро трупове в камиони, в Испания гледах умрели по пейки как ги прибират едни в скафандри, за Италия да не говорим какво се показваше , но викаш в България беше най-голямата истерия.

Гледай, обаче за по-интересно си задавай и въпроси. Като например - труповете защо са там, колко са, всички ли са умрели от короната, това свързано ли е с ограниченията от извънредното положение. Тези на пейките от какво може да са гушнали букета, колко често се случва там да мрат хора под открито небе, това нещо ново ли е или може би е нормално някой докато се разхожда да го свие сърцето. И така нататък.
 
Казах ти за кое трябва да благодариш. Че България не е наредена в статистиските с починалите до Италия, Испания и Англия.
Ти защо не вдигна протест против мерките, какво направи освен да мрънкаш в форума? На протеста на сестрите ходили, подкрепи ли ги ?
Лесно е зад клавиатурата да си даваш мнението , ама е хубаво и действия да има като заставаш зад дадена идея.
Ок, прав си, не съм вдигала протести, което обаче по абсолютно никакъв начин не ме лишава от правото да виждам дебилизма на кретена, който унищожава страната ни, и да коментирам видяното. По никакъв, ама никакъв начин дебелогъзия простак-тулуп няма принос за ниския процент заразени/смъртни случаи, доколкото изобщо можем да твърдим подобно нещо, предвид пълната липса на твърди и доказуеми резултати. Без тестване на голям процент от населението, включително близки на тежко болни и починали, нямаме никаква база за адекватен анализ на обстановката. Цифрите, изнесени от т.нар. щаб може да са изкуствено (умишлено) завишени, а може да са и много по-високи от посочените.

Твърди цифри имаме единствено по отношение броя на регистрираните в бюрата по труда през периода на дебилното положение. И не ми давайте за пример другите страни, защото там ощетените от мерките бяха и ще бъдат адекватно компенсирани. Тук компенсации се дават на Домусчиев и на центъра за градска мобилност. Лижете гъза на един престъпник, ама хей, вкусно ви е - действайте! :)
 
Последно редактирано:
Ок, прав си, не съм вдигала протести, което обаче по абсолютно никакъв начин не ме лишава от правото да виждам дебилизма на кретена, който унищожава страната ни, и да коментирам видяното. По никакъв, ама никакъв начин дебелогъзия простак-тулуп няма принос за ниския процент заразени/смъртни случаи, доколкото изобщо можем да твърдим подобно нещо, предвид пълната липса на твърди и доказуеми резултати. Без тестване на голям процент от населението, включително близки на тежко болни и починали, нямаме никаква база за адекватен анализ на обстановката. Цифрите, изнесени от т.нар. щаб може да са изкуствено (умишлено) завишени, а може да са и много по-високи от посочените.

Твърди цифри имаме единствено по отношение броя на регистрираните в бюрата по труда през периода на дебилното положение. И не ми давайте за пример другите страни, защото там ощетените от мерките бяха и ще бъдат адекватно компенсирани. Тук компенсации се дават на Домусчиев и на центъра за градска мобилност. Лижете гъза на един престъпник, ама хей, вкусно ви е - действайте! :)
НАНДИТО, къде са десните? Къде се скриха? Живи ли са?
 
НАНДИТО, къде са десните? Къде се скриха? Живи ли са?
Е, тва пък какво общо има? Понеже няма десни, ще търпим един разпасал се говедар, който третира държавата като бащиния, а народа като добитък? И аз като biaaro съм склонна да гласувам за кака Кури, защото в момента е единствена алтернатива на мафиотската организация. Да, и те не са стока, но в сравнение с тулупа и бандата му и ИДИЛ е по-добър вариант.
 
Последно редактирано:
Малко е несериозно в едно изречение да твърдиш, че хем не се тестват достатъчно хора, за да е реална статистиката, хем че цифрите на болните за завишени... едното противоречи на другото.

Истината е, че всеки политик е крадец. Бойко просто е най-наглия и алчния от всички, но хората са си го избрали. Аз откакто го преизбраха след като си подаде оставката по време на протестите за тока съм се отказал от концепцията за българската политика като нещо повече от реалност, по която няма какво да направи.

Ако изберем правилните политици, които не мисля, че съществуват в момента в България, в най-добрия случай ще ни вдигнат персоналното богатство с колко 1 до 3% на година. Но ако работя по 1 час допълнително на ден ще ми се вдигне персоналното богатство с 12.5% на година. Едното зависи от това 6 000 000 хора да не са идиоти, другото зависи от мен да не съм мързелив идиот. Така че съм избрал сигурния вариант. Който чака на Бойко, или Станишев, или Костов, или Царя - да продължава да си чака. А вие се изтрепете тук кой ви е най-приятно да ви обира. На мен ми е все тая от бая време.
 
Малко е несериозно в едно изречение да твърдиш, че хем не се тестват достатъчно хора, за да е реална статистиката, хем че цифрите на болните за завишени... едното противоречи на другото.
Малко е несериозно да критикуваш, без да си прочел добре изречението. Пускам ти го пак, за да не се излагаме пред чужденците :)

Цифрите, изнесени от т.нар. щаб може да са изкуствено (умишлено) завишени, а може да са и много по-високи от посочените.

Идеята беше, че нямаме достатъчно данни, за да съставим мнение дали сме минали тънко или сме го отнесли яко.

Относно политиката:
Спрете да гледате високомерно от собствената си камбанария. София продължава да не е българия и интернет продължава да бъде само един от много варианти за работа. Не можем всички да се набухаме в нета, защото някой трябва да произвежда храна, облекло, машини, медикаменти и др. Това няма как да се случи онлайн. От управлението са най-силно засегнати хората, извършващи нискоквалифициран труд - а те са най-голямата бройка, тоест има значение какво е управлението.

И преди да сте започнали да се перчите високомерно как те са си виновни, се замислете колко са ви важни, и им благодарете, че не са се учили да ръчкат по компютъра. Без тях няма да имате месо, мляко и зеленчук в чинията. Няма да има и откъде да ги купите. Няма да има кой да ви измете улиците и изхвърли боклука, както и кой да ви построи жилища и да ви произведе диваните, на които да си пльоснете високомерните гъзове.
 
Последно редактирано:
Относно политиката:
Спрете да гледате високомерно от собствената си камбанария. София продължава да не е българия и интернет продължава да бъде само един от много варианти за работа. Не можем всички да се набухаме в нета, защото някой трябва да произвежда храна, облекло, машини, медикаменти и др. Това няма как да се случи онлайн. От управлението са най-силно засегнати хората, извършващи нискоквалифицирана дейност - а те са най-голямата бройка, тоест има значение какво е упревлението. И преди да сте започнали да се перчите високомерно как те са си виновни, се замислете колко са ви важни, и им благодарете, че не са се учили да ръчкат по компютъра. Без тях няма да имате месо, мляко и зеленчук в чинията. Няма да има и откъде да ги купите. Няма да има кой да ви измете улиците и изхвърли боклука, както и кой да ви построи жилища и да ви произведе диваните, на които да си пльоснете високомерните гъзове.
Като човек, който през живота си е произвел достатъчно мляко да напълни 40-те Рилски езера съм трогнат от твоята признателност и желание да ме защитиш от презрението на хората, но уви, това няма да ми сложи и една филия хляб на масата.

Хората продават или времето, или идеите си. Нищо не спира индивид X да прави и двете едновременно, все пак денят не е само 8 часа, а цели 24. Хората които защитаваш не са философите и интелектуалците на 21-ви век впримчени в робски труд, а хора, на които им липсва базисната амбиция да придобият опит в нещо друго от това да сервират и отсервират кафета и торти в сладкарницата до вас.

Това че някои от нас имаме професии свързани с онлайн сферата не означава, че имаме предимство пред хората, които работят нормална 9 до 5 работа що се отнася до научаването и прилагането на нови полезни умения с цел изкарване на пари или изграждане на бизнес. Аз като свърша нормалната ми работа не си пускам телевизора - понякога работя 4 часа, друг път 10 часа на ден за нормалната ми работа. След това вкарвам още 2-4-6 часа в страничните ми начинания всеки ден.

Живеем във време, в което да създадеш value out of thin air е адски лесно. АДСКИ забележи думата, ЛЕСНО. Като почнеш от писане на статии за собствен блог, създаване на Фейсбук страница или социален профил, писане на книги, създаване на дизайни за тениски/артикули, създаване на YouTube канал, създаване на Fiverr профил, създаване на онлайн клуб или група с определен интерес, която после може да служи за платформа на безплатна реклама за новия ти страничен бизнес. Имам приятели и роднини, които крафтват неща в мазето - дърводелство, например. Даже не е нужно да си супер креативен... имам магазин, в който продавам print on demand leggings за yoga. Дизайните са 200+ готини pattern-и купени за 5 долара на промоция от един магазин за такива неща. От един leggings печелиш 30-40 долара и даже не трябва да правиш товарителница, защото тя сама се прави и праща към печатницата, заедно с дизайна…

И това е без да споменаваме виртуалните асистенти, които лесно си докарват 3-4-5 долара на час за всякакъв тип minial work.

Единствените хора, които изкарват мижави пари и живеят на ръба на бедността са тези, които така са свикнали или които нямат IQ-то да си монетизират времето по по-благоприятен начин. Няма нищо лошо, все пак трябва да има и сервитъорки на този свят, и нямам нищо против професията, но богатството на една държава не зависи от това дали сервитъорката ще ти донесе кафето с половин пръст повече пяна, а от иновациите в бизнеса, които увеличават производителността на труда по заводите и на нивата. Както и от нивото на интелектуалния труд положен от хората, които не метат улиците и не си трошат гърбовете по строежите. You've got it backwards, my dear.
 
Пак не се следят фактите и причинно-следствените връзки. Ако има някой да благодари на някого, това е Борисов на коронавируса. Испанската прокуратура и вестниците ''Ел Периодико'' и Насионал тъкмо набраха скорост в разследването за пране на пари, дамата от Барселона и гръмна Ковид 19, което го спаси. Цялата патардия е заради това, не за нещо друго. Дойде му като дар небесен тоя вирус....

Сега пак ще каже някой не-тулуп, че това е фейк, затова да си чете от испански. Цялата истерия в България е заради това, според мен, ранните мерки също.

Виж файлът 19195
бяро фейк нюза аххаахахаха
 
Единствените хора, които изкарват мижави пари и живеят на ръба на бедността са тези, които така са свикнали или които нямат IQ-то да си монетизират времето по по-благоприятен начин. Няма нищо лошо, все пак трябва да има и сервитъорки на този свят, и нямам нищо против професията, но богатството на една държава не зависи от това дали сервитъорката ще ти донесе кафето с половин пръст повече пяна, а от иновациите в бизнеса, които увеличават производителността на труда по заводите и на нивата. Както и от нивото на интелектуалния труд положен от хората, които не метат улиците и не си трошат гърбовете по строежите. You've got it backwards, my dear.
Може и да изглежда, че съм го схванала наопаки, my dear (боже, каква трансформация в комуникацията), но е факт, че трябва да сме радостни, че има хора с ниско IQ, които могат само да трошат камъни, да влачат бетон и да метат улиците. Макар повечето от тези дейности да са вече механизирани, нужда от работна ръка (буквално) винаги ще има. Когато всички станем мултифункционални и мултиквалифицирани, ще настъпи пълна катастрофа.

С риск да се повторя, ще кажа отново, че светът е симбиоза - всички и всичко е свързано. Няма как да твърдиш, че не те засяга кой и как управлява държавата, защото те засяга. Калпавото управление застрашава живота ти (буквално) чрез забатачена здравна система и чрез корумпирана съдебна система, "благодарение" на която всеки наркоман може да те убие с колата си. Примерите са доста повече. ;)
 
Може и да изглежда, че съм го схванала наопаки, my dear (боже, каква трансформация в комуникацията), но е факт, че трябва да сме радостни, че има хора с ниско IQ, които могат само да трошат камъни, да влачат бетон и да метат улиците. Макар повечето от тези дейности да са вече механизирани, нужда от работна ръка (буквално) винаги ще има. Когато всички станем мултифункционални и мултиквалифицирани, ще настъпи пълна катастрофа.

С риск да се повторя, ще кажа отново, че светът е симбиоза - всички и всичко е свързано. Няма как да твърдиш, че не те засяга кой и как управлява държавата, защото те засяга. Калпавото управление застрашава живота ти (буквално) чрез забатачена здравна система и чрез корумпирана съдебна система, "благодарение" на която всеки наркоман може да те убие с колата си. Примерите са доста повече. ;)
Аз не съм фен на батко ти Бойко, даже напротив. Но истината е, че и зад него, и зад неговите опоненти стоят едни и същи бизнесмени. Не е случайност че и Бойко и Станишев са плешиви като пешки.

И това дори не взима предвид факта, че България като част от ЕС също е не повече от пешка на ръба на дъската на държави, с доста по-големи интереси от нашите. Просто сме си обречени да ни управляват такива кукли на конци още дълго, дълго време. Независимо дали Путин или Тръмп, или който и да е друг лидер с власт и пари дойде на гости, те идват да дадат директиви, не да се пазарят с държава, която може да си позволи да каже не. Нито имаме самосъзнанието, нито икономиката, от която да произтече то. Но все тая, с политически теми не ми се занимава, светът е прекалено хубав да си разваляме деня с такиа теми.
 
Има ли нещо, което не е фейк за теб!? Тея единици и нули съвсем ли ти изпиха акъла? Всичко, което не е казано от бтв и нова за тебе е фейк...

Ей ти го в оригинал, а ха ха ха:


Айде и тука, а ха ха ха:



бяро фейк нюза аххаахахаха
 
А други големи медии отразиха ли? Нещо официално от прокуратурата има ли?
 
Нямам намерение да ти доказвам, че жирафа съществува. Ти си повтаряй, че такоа животно нема, колкото искаш.

Но все пак: https://btvnovinite.bg/svetut/polic...ane-ima-ne-mozhem-da-kazhem-sreshtu-kogo.html

Описаното в испанския вестник Ел Периодико разследване е факт, но на този етап не може да бъде обявен нито предметът му, нито кои лица са обект на интереса на....

2 и 2 си събери сам...


А други големи медии отразиха ли? Нещо официално от прокуратурата има ли?
 

Горе