Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

Нямам намерение да ти доказвам, че жирафа съществува. Ти си повтаряй, че такоа животно нема, колкото искаш.

Но все пак: https://btvnovinite.bg/svetut/polic...ane-ima-ne-mozhem-da-kazhem-sreshtu-kogo.html

Описаното в испанския вестник Ел Периодико разследване е факт, но на този етап не може да бъде обявен нито предметът му, нито кои лица са обект на интереса на....

2 и 2 си събери сам...
аз затова ти викам бяро фейк нюза, щот кълвеш яко.
Дай си имената и една снимка и ти обещавам статия за теб в голям вестник, да не кажеш само че е лъжа после написаното.
Нали го има на хартия.
 
Испанската полиция му казва, че такова разследване има, той дай ми картинка.... Еми ... ти си знаеш... нямам намерение да ти доказвам нищо, живей си в измисления свят, дето всичко е фейк... Ти какво искаш? Банкови извлечения и снимка на Борисов с пачките, седнал на торба с кока ли!? Пак ще кажеш, че е фотошоп. Вярвай си на официалните медии, по нова казват само истината...

Докажи ми че е фейк?


аз затова ти викам бяро фейк нюза, щот кълвеш яко.
Дай си имената и една снимка и ти обещавам статия за теб в голям вестник, да не кажеш само че е лъжа после написаното.
Нали го има на хартия.
 
Нещо се отплеснахте. Мен ме вълнува друго. На сърдития брифинг обидения чичко, дето не го били защитили се изпусна "и за ДДС-то мислим". Димек мажете гъзО с вазелин ...
 
Испанската полиция му казва, че такова разследване има, той дай ми картинка.... Еми ... ти си знаеш... нямам намерение да ти доказвам нищо, живей си в измисления свят, дето всичко е фейк... Ти какво искаш? Банкови извлечения и снимка на Борисов с пачките, седнал на торба с кока ли!? Пак ще кажеш, че е фотошоп. Вярвай си на официалните медии, по нова казват само истината...

Докажи ми че е фейк?
Имало ама срещу кого и какво точно се разследва никой не знае, важно е да се плюе по бойко, че да сме модерни.
Толкоз пошъл кликбайт е това, че трябва да те е срам. Голям човек си, бизнесмен...
 
Ще ти отговоря в стил божинката - Гледам, няма нищо, викам си тука има нещо :), ако ме разбираш :) Един процент от тава да е истина, пак е много. Не знам защо си мислиш, че го правя, защото е модерно. Борисов не го харесвам откакто беше най-вървежен. Вероятно си забелязал.... Питай бърни, откога спорим по въпроса.... То е ясно, че е кликбай, няма медия, която не иска да си вдига тиража, трафика и тн. Но в случая точно тая медия, няма как да пусне нещо, без да има някакъв процент достоверност, най-малкото Испания не е България. И ако пуснат нещо подобно, без да имат доказателства, на следващия ден няма да са вестник.... Логично е барселонски локален вестник, да има най-много източници в Барселона, където е самата къща... А ти да казваш на черното бяло, само защото симпатизираш на Борисов, не е ли срам, програмист си, кадърен...

Имало ама срещу кого и какво точно се разследва никой не знае, важно е да се плюе по бойко, че да сме модерни.
Толкоз пошъл кликбайт е това, че трябва да те е срам. Голям човек си, бизнесмен...
 
На Бойко изобщо не симпатизирам, и той е руска кур*а.
 
брифинг 01.05 демостративно с маскЕ и през стол.
брифинг 03.05 (тулуп) нема маскета и гъз до гъзО.
Явно за една вечер супер ЩАБ е преборил вирусо и освободил българския гражданин от тулуп обсадата.

Днес в интернета пише, че според некви европейски институции ПИКът в БГ предстоял

Да го прекарват тва ПЕТ Г, че не се издържа вече :D
 
Време е да започнем да си правим анализите и обобщенията, защото скоро (надявам се) това безумие ще свърши.

В резюме моето мнение е че:

Няма никакви доказателства, че мерките на щаба и правителството имат принос за ниския брой заболели/починали от COVID 19. Всъщност, нямаме и доказателства, че броят на заразените с вируса е малък. Имаме обаче твърди доказателства, че заради разбитото от герб здравеопазване, в настоящия момент имаме твърде много заразени медицински служители. Лишени от предпазно облекло и консумативи, те бяха обречени да се срещнат лично с това, с което се борят. Уви, фурмите от ОАЕ не им помогнаха.

Едно от доказателствата, че мерките срещу вируса бяха неефективни, е броят на заразените лекари от спешна помощ. Хората, които викат линейка, умишлено крият част от симптомите си. Сериозно ли мислеха, че ще забранят на хоратада потърсят медицинска помощ, и то след като бяха умишлено плашени с чували за трупове?

Мерките бяха не просто неефективни, а тотални неадекватни. Абсурд до абсурда, мила моя майно льо, като почнеш от КПП-тата и декларациите, в които посочваш къде отиваш и защо. Болшинството хора преминаваха, но при адски затруднен трафик. Как това ограничи заразата? Явно и тя се движеше със скоростта на трафика от МПС-та В кола по двама, във влака - колкото-толкото. Маски задължителни - не - задължителни. Тестваме - не тестваме. Лоши бързи тестове - добри бързи тестове. Супер строг режим в болниците - заразени пациенти. Лека ти пръст, Стояне.
 
Написа тя във форума, избърса си устата с опакото на ръкава от яхнията и зачака с трепет някой да и отговори.
Това беше нейното единствено забавление след като и спряха помощите и вече няма пари за наливен пелин...
 
Написа тя във форума, избърса си устата с опакото на ръкава от яхнията и зачака с трепет някой да и отговори.
Това беше нейното единствено забавление след като и спряха помощите и вече няма пари за наливен пелин...
Поредната полюция на едно дребно, разочаровано от себе си и живота човечЕ. Той няма приятели, затова мрази всички и всичко. Прави го в колкото се може повече форуми. Прави го с няколко профила, един от които с ник-нейм "хейтър", за да е ясно. Надява се да успее да прехвърли на някого част от жлъчта си, но другите не са толкова злобни и дребнави - не поемат.

Fuck Off, бе тулуп. ;)
 
Последно редактирано:
Ако сте починали по съвсем друга причина, но в същото време сте имали COVID, това все още се записва като смърт от COVID.

 
Последно редактирано:
Илон Мъск нарече мерките фашизъм.

 
Последно редактирано:
Прав е Мъск. Историята показва, че най-лесният начин да погазиш правата на хората е да се направиш, че ги пазиш от някаква огромна заплаха - в случая "зараза, действаща с невиждана досега ярост". Стари трикове, а всеки път се връзваме. ;)

Часът на Анти-Мангъра:
Ми що па да не противопоставим на мението на нашия убавец, ето това мнение, взето от същата медия:

 
Настоящата пандемия е първо биологичен, второ медицински, после икономически, накрая социален, и хептен в дъното - политически казус.

... Не и за най-активните участници в темата.

Решение: или променете заглавието и преместете в "Политика" и там си пишете късогледите и тесногръди излияния относно Бойко, Генерала, Тиквата, или заключете тая отдавна изчерпана и станала дебилна тема, че да не се объркват хората да кликат на нея.
 
1588767540599.png
 
Настоящата пандемия е първо биологичен, второ медицински, после икономически, накрая социален, и хептен в дъното - политически казус.

... Не и за най-активните участници в темата.

Решение: или променете заглавието и преместете в "Политика" и там си пишете късогледите и тесногръди излияния относно Бойко, Генерала, Тиквата, или заключете тая отдавна изчерпана и станала дебилна тема, че да не се объркват хората да кликат на нея.
Айде да оставим времето да степенува казусите по важност, защото определянето им в момента е доста късогледо. След една година ще се знае със сигурност на кой аспект от живота ни пандемията се е отразила най-тежко. Не вЕрвам да е на популацията на планетата.

Noke, ти погрешка ли влизаш многократно на ден в тая тема?

Заключвайте, щом това ще осмисли живота ви. Темата и без това изчерпа заложения ѝ живот.
 
Последно редактирано:
Айде да оставим времето да степенува казусите по важност, защото определейки в момента е доста късогледо. След една година ще се знае със сигурност на кой аспект от живота ни пандемията се е отразила най-тежко. Не вЕрвам да е на популацията на планетата.

Noke, ти погрешка ли влизаш многократно на ден в тая тема?

Заключвайте, щом това ще осмисли живота ви. Темата и без това изчерпа заложения ѝ живот.
Почти съм убеден, че ще пуснеш нова след това...
 
Айде да оставим времето да степенува казусите по важност, защото определейки в момента е доста късогледо. След една година ще се знае със сигурност на кой аспект от живота ни пандемията се е отразила най-тежко. Не вЕрвам да е на популацията на планетата.

Noke, ти погрешка ли влизаш многократно на ден в тая тема?

Заключвайте, щом това ще осмисли живота ви. Темата и без това изчерпа заложения ѝ живот.
Да оставиш времето да свърши работата на хората може да не е в интерес на въпросните хора. И да се окаже късно за квото и да било решение. Те хората затуй са хора - очаква се да могат да погледнат назад, после малко отгоре, и накрая се опитат да видят нещата в перспектива, че да могат да излязат с някакво краткосрочно решение, което да минимизира щетите в дългосрочен план.

В тая тема имаме точно обратното - забиване на нос в тинята и дълбаене като прасе за трюфели. В случая трюфелите са публичните изцепки на 2-3 личности от българския политически живот. Нулев прогрес.

Дори в най-тъпите филми героите търпят някакво развитие с течение на времето.

В тая тема: "Боко,... Тиквата, .. Генерала, ... Мангъров, "Гледахте ли нескашния брифинг???", ... декларации, ... Бойче, ... тулупа, ... Тиквоча... омг, брифинг?!... маски... Борисов,..."
 
Почти съм убеден, че ще пуснеш нова след това...
Не, няма.

Да оставиш времето да свърши работата на хората може да не е в интерес на въпросните хора. И да се окаже късно за квото и да било решение.
Имах предвид да оставим на времето да степенува по важност казусите. Те решенията вече нямат значение. Филмът свърши.

Осъзнаваш ли, че в момента си леко неадекватен, вероятно под афект? С какво точно те дразни това, че в оф-топик раздела се коментира един медико-социален-политически казус? Не без твоето активно участие?

Ок, спирам с коментарите. Само вие имате право да дебатирате по който и да е проблем.
 

Горе