Кой е файла на календара?

Здравейте,
когато си сложа темата в widgets си имам календар който обаче е на англииски та въпроса ми е кой е файла (php или js, незнам точно) на календара и къде точно се намира?
 
От: Кой е файла на календара?

Ползваш ли преведен Wordpress? По принцип не е добра идея да ровичкаш из core файловете на Wordpress. Ако искаш сайта ти да е на български, най-добре си сложи bg_BG.po и bg_BG.mo файловете в папка wp-content/languages/ и в wp-config.php редактирай следния ред: define ('WPLANG', ' '); на define ('WPLANG', 'bg_BG');
Ако въпреки това нещо искаш да човъркаш директно, то файла е в wp-includes/default-widgets.php, но още веднъж, горещо ти препоръчвам да не го правиш, защото рискуваш да получиш една неработеща инсталация на wordpress.
 
От: Кой е файла на календара?

Прекалено много съм човъркал до момента, за да се откажа точно сега :D
Благодаря за информацията. Сега ще свърша малко друга работа и после ще се разправям с тоя календар :D
 
От: Кой е файла на календара?

В default-widgets има настройки на widget-ите, но на мен ми трябва файла който ехва календара, защото в него ще са Понеделник, Вторник ала бала. Точно те са ми на англииски и искам да ги направя на БГ. Някаква идея кой е файла за календара ?
 
От: Кой е файла на календара?

wp-includes/general-templates.php
Надявам се си наясно, че с всичките си редакции по core файловете, след това ще се видиш в чудо да upgrade-неш към по-нова версия, защото ще трябва да влагаш същите корекции отново? Те за това хората са си вкарали система за превод, но въпреки това - ти си знаеш.
 
От: Кой е файла на календара?

В default-widgets има настройки на widget-ите, но на мен ми трябва файла който ехва календара, защото в него ще са Понеделник, Вторник ала бала. Точно те са ми на англииски и искам да ги направя на БГ. Някаква идея кой е файла за календара ?

Тия неща мисля че не са в прав текст, а в настройката за локализация на пхп-то
пхп-то ти изкарва лонг дей неймс, които се генерират според тази настройка.

Виж тука: http://www.tutorialspoint.com/php/php_function_jddayofweek.htm
Като ти се ровичка по добре сложи из някой от конфигурационните файлове нещо такова:
Код:
$locale = setlocale(LC_ALL, 'bg_BG.utf8', 'bg.utf8', 'bg');
putenv("LC_ALL=$locale");
 

Горе