Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Кой мобилен оператор ползвате?

  • Mtel

    Votes: 44 33.6%
  • Vivacom

    Votes: 39 29.8%
  • Telenor (ex. Globul)

    Votes: 61 46.6%
  • BOB

    Votes: 14 10.7%

  • Общо гласове
    131
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Това с безплатните минути и на кой звъниш вече започва да излиза от мода. Всички оператори имат пакети минути към всички, а и вече има достатъчно мобилни приложения за гласови и видео разговори през нета. Това е бъдещето и трябва да се залага повече на качествения нет, отколкото на минути и sms-и.

И аз съм на това мнение. До няколко години почти няма да се ползват обикновени (платени) разговори и смс-и (според мен). От както имам смартфон си джиткам с вайбър и ме боли КУРеспондента за безплатните минути, сметките и т.н. на мобилните оператори. Имам сигурно 100 човека с вайбър, като с десетина от тях си говорим, чатим, пращаме снимки и т.н. редовно.

До няколко години не само хората ще са сменили старите тояги със смартфони, но и безжичния интернет ще е още по-разпространен, така че рядко ще се налага да се ползва платен такъв.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Доволен си, защото си в София. И аз до скоро като живеех там нямах проблеми, но всичко се обърна наопаки, като дойдох във Варна. Обхвата е под всякаква критика, в града често се губи. Интернета също е страшно зле, на повечето места въобще няма 3G покритие. Само чакам март месец да се разкарам от тях и да мина на Виваком, защото видях доста хора, които са към тях и нямат никакви проблеми.

В Перник съм.. но 3G - то е добро ... сравнително..
Само чакам март месец да се разкарам от тях и да мина на Виваком
- това не го разбрах
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Това с безплатните минути и на кой звъниш вече започва да излиза от мода. Всички оператори имат пакети минути към всички, а и вече има достатъчно мобилни приложения за гласови и видео разговори през нета. Това е бъдещето и трябва да се залага повече на качествения нет, отколкото на минути и sms-и.

Имайки предвид, че половин година съм в София, а останалата половина в Кърджали, не мога да се оплача от интернета на М-тел. Където и да съм ходил, винаги е имало мобилен нет, дори високо в планината или докато ловя риба на язовира, например.

Не казвам, че са най-добри... просто съм свикнал с тях и до този момент не виждам смисъл да ги сменям.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Аз съм на Мтел от ... лято 2006то. :)
Доволен съм от тях. Като цяло само веднъж успяха да ми вдигнат нервите и това беше като си сменяха системата - не можех да проведа един нормален разговор във Варна без да се разпадне за период от близо 2 месеца.
Сменях телефони, ходих да се разправям - в чудо се видях тогава.
След което - пак нирвана. :)
3G мрежата им има хубав обхват, скоростите които се поддържат също са приемливи. Качеството на разговори...поносимо.
Със сметки не са се опитвали да ме излъжат.
Ползвам си отстъпки за лоялни клиенти.
Сервизното обслужване е на високо ниво.

Сега за 3G-то - някои от автобусите във Варна се движат по улиците с логото на Виваком и возейки се пътниците имат възможността да ползват безплатен wifi. Само дето този wifi идва по 3G мрежата им и в 1/3 от града сигнал и скорост изчезват.
В районите Прибой и Боровец - Глобул и Виваком нямат почти никакъв обхват, а за интернет да не говорим. Докато при Мтел това не е така.
На ~50км южно от Варна съм пробвал из селата дали ще хвана 3G с мтелската ми карта - и останах изненадан -> обхвата варираше от 3 до 4 черти (от 5), а скоростта - от 4 до 7mbps.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Доволен си, защото си в София. И аз до скоро като живеех там нямах проблеми, но всичко се обърна наопаки, като дойдох във Варна. Обхвата е под всякаква критика, в града често се губи. Интернета също е страшно зле, на повечето места въобще няма 3G покритие. Само чакам март месец да се разкарам от тях и да мина на Виваком, защото видях доста хора, които са към тях и нямат никакви проблеми.

Може ли ме светнеш къде са тези места, защото аз такова нещо не съм видял - ей на днес бях на картинг( Виница на едният край на града) после до Галската панорама(другият край) - никви проблеми. Чудно ми е де им пада обхвата - явно некъв "късмет" си вадил с кофти клетки :D
 
Последно редактирано:
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Мтелчето майка...няма как. Майката и бащата на всички...с малки мащерски черти през времената, но ги изгладихме. Семейство без караници, не е истинско месейство, нали така. :)
 
От: Re: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Оп, оп. Мтел повежда пред Виваком. :)

Blinky, вкарваш драматизъм, а?

Аз съм на Глобул от момента, в който стъпиха на пазара, до днес.
Преди това бях на МобилТел и точно, когато откриха 1 офис на Глобул в Габрово бях на опашката.
 
Re: От: Re: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Blinky, вкарваш драматизъм, а?

Аз съм на Глобул от момента, в който стъпиха на пазара, до днес.
Преди това бях на МобилТел и точно, когато откриха 1 офис на Глобул в Габрово бях на опашката.

Разкрит. :) Като ония дрогираните коментатори. :)

И сега има опашки, но за сметки. А и за плановете де. Поне за добрите.

Имал съм към всичките оператори карти. Но защото не са и много. Това също е важен момент.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Аз за разговори ползвам BOB. Повече от 15 лева никога не съм плащал на месец. Супер много съм доволен, просто си видях рахата с тоя SUPER BOB.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

И аз от половин година съм на БОБ.
Преди това имах мтел и виваком. Мтелския ми номер отиде при БОБ, вивакомския го закрих.
 
В тоя ред на мисли, кои бяха ония другите "Колю" или нещо такова? Не мога да се сетя какъв им е уебсайта.
 
В тоя ред на мисли, кои бяха ония другите "Колю" или нещо такова? Не мога да се сетя какъв им е уебсайта.

Да не става дума за това:

[video=youtube;pn2qCfJFNhk]http://www.youtube.com/watch?v=pn2qCfJFNhk[/video]

Да, интересно го направиха тогава. :)
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Блинки, отделен оператор са. Може да ползват тяхната мрежа, но са отделен оператор. Заслужават да са в анкетата, съвсем различно нещо са от Call-Yo, Loop, Frog и т.н. :)
 

Горе