Кой от вас още работи на заплата и защо?

От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Искам само да отбележа за идеотчетата, дето ми дават негативна репутация. Момченца мизерни, ако на Вас форумът Ви е мястото на живот и не може да живеете без него, аз си имам реален живот, мога да вляза тук през VPS, през друго ip и така нататък. Освен това не се очудвам, че сте толкова загрижени за дядо и баба, нали именно те като върли комунисти са Ви учили да мразите унако мислещите. Само че едно време са ги мъкнали по белене, пък сега по време на демокрацията чекиджии като Вас избиват комплеси с единственото което мога да направят, някаква репутация. Впрочем дори не знам за какво е, нито продавам нито купувам тук, давайте репутация колкото искате.
Дреме ми на салама, за репутацията и ника ми. Ако искате давайте негативна репутация, като мнението не съвпада с Вашето. Факт е, че една част от пенсионерите заемат местата на младите хора, и друг факт е че парите дето те са внасяли са осигуровки са отдавна окрадени, сега се хранят от нашите заплати. Както е и факт, че върху заплатата са някъде 40% осигуровките. При 450-500 лева заплата, това е около 200 лева на месец. За две години са близо 5000 лева. Много се съмнявам някои от Вас реално да ползва тези пари, ползват ги мизерните пенсионери седящи всеки ден за направления при ЖП-то си.
Затова когато на нормалния работещ човек му потрябва нещо се реди на 2 км опашка с пенсионерите и му заявяват, че няма останали направления.
Извинявайте, ама ако пенсионерите една част не са причислени към точещата държават сган, нз къде да ги пиша. Цигани като ползват помощи са лоши, а песионерите като точат направленията и вноските ми за осигуряване са добри така ли?
Бягайте у ляво, и пак да кажа на педалчетата давайте ми негативна репутация, утре ще си регна нов ник, за да чета форума.
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Напълно подкрепям Уни и Анибани ! Пенсионерите са работили много повече и по-тежък труд от теб и заслужават много повече пари, отколкото получават ! На тях са им отдържани пари за пенсия... друг е въпроса, че взимат един микрон от всичките дадени пари. Ако има сган, която храним, то списъка е безкраен, но пенсионерите на са в тази група !
Така ли, сякаш не знаем, едно време работата беше държавна, и се работеще по 20 години или доживотно една и съща работа. Тока и водата без пари, здравеопазването почти безплатно, лекарите за най - малката грешка ги разследват и съдят.
Ти май се базикаш? Вие май повече тука сте някви пишлеме на по 12 дето са чували някви истории само. 99% от хората, ако имат нещо в момен та коли, апартаменти и т.н. са купени по времето на социализма, и тогава са и строени.
Колко млади семейства сега могат да ползват тотално безлихвен кредит, младоженчески заеми и прочие, да си купят апартамент? Колко от тях са гарантирани, че след 2 месеца няма да останат без работа?
Работили по тежка работа, бла бла... Да не говорим, че прага за пенсиониране е бил доста по нисък.... Такова нещо като работещ (не пенсионер) на 70-80 години е нямало....
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Повече няма да пиша в темата, ходете да пасете и си връщайте кредитите с уеличаема лихва от 4.5 % и си въобразявайте, че едно време е било много трудно, пък сега е много ленсо............
Ако мнението за пенсионерите не ВИ харесва, вземете си ги у вас, кажете им да се откажат от пенсийте и си ги гледайте сами. Аз съм против да ми се точат осигуровките и парите, по какъвто и да било начин.
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Така ли, сякаш не знаем, едно време работата беше държавна, и се работеще по 20 години или доживотно една и съща работа. Тока и водата без пари, здравеопазването почти безплатно, лекарите за най - малката грешка ги разследват и съдят.
Ти май се базикаш? Вие май повече тука сте някви пишлеме на по 12 дето са чували някви истории само. 99% от хората, ако имат нещо в момен та коли, апартаменти и т.н. са купени по времето на социализма, и тогава са и строени.
Колко млади семейства сега могат да ползват тотално безлихвен кредит, младоженчески заеми и прочие, да си купят апартамент? Колко от тях са гарантирани, че след 2 месеца няма да останат без работа?
Работили по тежка работа, бла бла... Да не говорим, че прага за пенсиониране е бил доста по нисък.... Такова нещо като работещ (не пенсионер) на 70-80 години е нямало....
Абе, ти верно си много тъпо парче ! Как можеш да противопоставяш групи хора, които си помагат взаимно ? Ти знаеш ли, че извън София и големите градове, точно пенсионерите хранят младите ? При тая безработица и некоректно отношение на работодатели, точно родителите- пенсионери хранят семействата на децата си, докато те чакат по 2-3 месеца да вземат мизерната заплата ! Да са живи и здрави пенсионерите, трябва да им целуваме ръка, а не да ги мразим ! Аз си имам двама вкъщи и ако не са били те, в трудни моменти - не знам как щях да се справя. Ти си дребна и проста душица и направо ми е жал за теб, ти никога няма да разбереш какво е обич и уважение, щом не разбираш толкова прости неща...
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Да мразиш пенсионерите е все едно да мразиш родителите си(е освен ако не са някви изроди) в това има нещо сбъркано и нездраво в психично отношение явно тук някой не си е пил хапчетата:lol:
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

"bigdarkmad" Всичко което сте написали показва пълна икономическа неграмотност.

В солидарната система (каквато е пенсионната в България), пенсионерите не харчат собствените си пари, а тези които се внасят в момента като осигуровки от работещите (и тя не е само наш патент). Ако някога доживеете до пенсия, пенсията ви ще се изплаща от работещите тогава, а не от вашите вноски. Това, че парите са откраднати не е проблем на пенсионерите, а на цялото българско общество, включително и ваш. Относно осигуровките, сегашните осигуровки са най-ниските от всички предходни години, тоест сегашните пенсионерите са плащали много по-високи осигуровки. Пенсионерите не точат държавата по една проста причина, те са внасяли цял живот едни пари, за да могат в последствие да получават определен доход (не само в България, а в целия цивилизован свят). По същата причина ако някога вие доживеете до пенсия ще получавате някаква мизерна пенсия и ще обяснявате, че цял живот сте работили и внасяли осигуровки, а държавата не ви плаща заслужения доход.

И гледам, че нещо си противоречите. Хем едно време са вкарвали различните в лагери, хем било прекрасно време в което не се работело и всичко било безплатно и течели реки от масло и мед. Огромната част от хората които познавам имат коли под 10 години, лично аз нямам познати които карат 25 годишни коли. Така и не разбрах от мненията ви дали искате да се върне онзи така наречен социалистически строй или сте против него, но и тогава и сега пенсионерите са получавали пенсии. Странното е, че даже и в загниващия капитализъм получават пенсии.

Трябва да правите разлика от получаването на доход (обезщетение) за нещо което вие предварително сте вложили средства и безвъзмездна помощ. Това че някой получава болнични, пенсия, обезщетение за безработица, различните видове застраховки и т.н. не означава, че това е подаяние.
 
Както го казаха на конференцията, добрите уебмастъри нямаш шефове. :) Пък от там всеки да си прави извод кой какъв. ;)
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

... зависи от шефовете.
Аз работя на заплата и причините са много. Тези от тях, които са "за" са повече от онези "против".
Има различни гледни точки, но най-основната за мен като жена е Сигурност.
Знам какво е да си бил без работа, да си търсил и мислел варианти. Да си правил компромиси и да си работил в кафене и видеотека, общо взето за частници, които не ти плащат осигуровки.
За мизерни, направо обидни пари като учителка.
... стигала съм до моменти, в които съм искала да стана шофьор на автобус 74!
И след всичко това, моментната ми работа е най-точната за мен.
Чувствам се добре и за това работя на заплата.
8)
 
  • Like
Реакции: fifi
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

как се нарича инженер по ядрена физика на свободна практика?
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

как се нарича инженер по ядрена физика на свободна практика?

Таксиметров шофьор ? Тираджия ? Талибанин ?
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Последната ми работа на заплата беше много интересна, но с много ниско заплащане. На финала изпълнявах три длъжности, защото нямаше достатъчно персонал. За капак трябваше да обучавам и моя заместник, който беше толкова смотан, че за нищо не ставаше, но бившата ми шефка така и не ме послуша. Цял месец му вършех работата, за която той щеше да вземе три пъти повече от мен. Един договор не можеше да нагоди спрямо различните услуги, а да не говорим и за "адекватните" му реакции в стресови ситуации. Търпяха го точно един месец след като напуснах. Сега съм си много добре и много се радвам, че не разчитам на мизерна заплата.
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Всички работим на заплата, който не работи на заплата сигурно получава субсидии от извънземните:)
В крайна сметка една част от изкараните кинти би трябвало по-голямата да отива за инвестиции в бизнеса, а друга част за заплата за персонал и за самия себе си така е логично и така би трябвало да бъде.
Така разбирам аз въпроса буквално, а иначе по-скоро въпроса би трябвало да бъде "от кога не разчитате на друг да решава колко да получавате за положения труд" или по-скоро "кога се отказахте от мазохизма да чакате подеяния от работодател":oops:
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Всички работим на заплата, който не работи на заплата сигурно получава субсидии от извънземните:)
В крайна сметка една част от изкараните кинти би трябвало по-голямата да отива за инвестиции в бизнеса, а друга част за заплата за персонал и за самия себе си така е логично и така би трябвало да бъде.
Така разбирам аз въпроса буквално, а иначе по-скоро въпроса би трябвало да бъде "от кога не разчитате на друг да решава колко да получавате за положения труд" или по-скоро "кога се отказахте от мазохизма да чакате подеяния от работодател":oops:

Ти да не си адвокат или журналист, че така професиално изинтерпретира и направо обърна въпросът с хастара навън?

Мазохизъм ... подАяния, вероятно и незаслужили голяма част от получаваното.

Хубаво е да се обсъди гледната точка на работодателят (садист-благодетел), който дава заплатата (не винаги от собственият си джоб) и на служителят/работник, който малко или много служи и работи за някакви пари. На кого служи косвено и пряко е отделен въпрос, но все пак има цена трудът му и трябва да се заплаща.

Преди време имаше спорове за "умственият" труд и тежкият физически. "Трудът" на лекар и на таксиметров шофьор.
Ако съм лекар, кой реално ми е работодателят? Или учител? И двете професии за съжаление отговарят на това да имаш качества на мазохист, а първите и на садисти.
Да, бих могла да си отворя частното кабинетче и да си давам частните уроци, но така или иначе се налага и без конкретен работодател или директор, който да ми разпределя и определя парите, да прося подаянията от пациенти и ученици за това което им предоставям като услуга/труд.

Всеки в крайна сметка си решава, дали може да разчита на Държавата, в която живее за някакво достойно съществуване като му се заплаща по един или друг начин това, което прави, предоставя или може.

С нищо работещите на заплата не са по-лоши или нисши от онези, които са си собствени и независими Господари.
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

По-скоро теб бих заподозрял в журналистическа или адвокатска професия :)
Средната заплата в БГ се движи около 600-700 лв което си е смешно, може би думата подаяние не е точната, ама речника ми е беден и явно това ми е дошло на акъла като определение, честно да ти кажа не ми се навлиза в някви философски спорове, а и няма нужда просто изразих мнение два реда и толкова:)
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Спокойно де.
Не ме заподозрявай и аз просто си пиша. Може да го отдадеш, че се оправдавам, че съм страхлива или непредприемчива, да направя нещо сама без шеф, но такава съм.

Мисълта ми не беше, да навлизаме във философски спорове, а да не се обвиняват хората работещи за каквато и да е заплата. Щом оцеляват или това им стига, никой не може да ги съди, че са мазохисти или мижитурки ;)
Мир :|
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Ами много съжалявам, но това е форум за предприемачи, ако ще си говорим колко хубаво и достойно е на заплата може и в БГ-мама
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Какво лошо има в това да работиш на заплата не мога да разбера. И аз в момента имам трудов договор и отделно всеки месец по няколко граждански договора и т.н.. освен фирмата ми. Защо да не работя на трудов договор (при това нещо което бих работил и без заплата дори защото ми е интересно).... Дето се вика не всеки е направен да бъде собственик на фирма и трябва да има хора които да работят и на трудов договор...
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Ами много съжалявам, но това е форум за предприемачи, ако ще си говорим колко хубаво и достойно е на заплата може и в БГ-мама

Ако всички са шефове, тогава кой ще работи за шефовете? :)

Всеки може да е предприемач, да има добра идея и да я реализира. Не всеки, обаче може да "върти бизнес" и да управлява хора. Освен това си има шефове и лидери. Едните шефстват, другите ръководят. Някои хора не стават за нито едно от двете и затова избират заплатата - пак могат да са професионалисти, но на заплата.
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Не казвам, че е лошо да се работи на заплата. Има си своите плюсове, един от които никой така и не посочи от началото на темата. Но все пак тук сме се събрали защото искаме повече, и не сме доволни от статуквото и в един момент работещите на заплата биха се радвали сами да решават нещата. Съгласен съм работата на заплата да се разглежда като стратегическо решение или временно такова, но да си говорим как за някои е достатъчно оцеляването мисля, не се връзва с атмосферата на форума. Все пак не сме ли се събрали тук за да постигнем нещо повече с нещата, които правим?
 
От: Кой от вас още работи на заплата и защо?

Винаги ще има бачкатори и работодатели, бедни и богати и т.н.т. все пак трее да има баланс.
Всеки човек малко или много търси сигурност, работата на заплата дава някаква такава, поемайки по пътя сам да изкарваш кинтите трябва да си готов следващия месец да вземеш зеро лева, но въпреки това да продължиш да упорстваш в това със което си се захванал, така че това не е за всеки да не се заблуждаваме:)
Едно е ако става въпрос да изкарваш някакви пари допълнително, друго е да разчиташ изцяло на себе си демек да си абсолютно фрии, макар, че пак има зависимости от Гошо, от Зукърбърг, които пак се явяват един вид работодатели и то леко луди и непредвидими:wink:
Е ама съм дървен философ, стана цял роман:lol:
 

Горе