Кой от двата дизайна ви допада повече?

Кой от двата дизайна ви допада повече?

  • Дизайн1

    Votes: 3 18.8%
  • Дизайн2

    Votes: 11 68.8%
  • Нито един от двата

    Votes: 2 12.5%

  • Общо гласове
    16

Frik

Active Member
Момчета, аз все ровичкам дизайна на моя сайт и той все не е завършен именно поради тази причина... наскоро тръгнах пак да обновявам дизайна и поради тази причина не съм и дописал сайта... но явно моето мнение за мене не е рационално затова реших да се допитам до вас...

Кажете ми кой дизайн повече ви харесва за сайта:

Код:
Дизайн1: butikgarden.com

Дизайн2: gradinari.butikgarden.com

И двата сайта не са в завършен вид от към текстова част, за втория ще ви помоля да се абстрахирате от двете позиции дето малко излизат от широчината на сайта... водя люто борба да го оправя това но все още не съм го разгадал от къде...

Та, кой от двата дизайна ви допада повече?
 
От: Кой от двата дизайна ви допада повече?

Ако махнеш тревата на втория дизайн, гласувам за него ;)
 
От: Кой от двата дизайна ви допада повече?

Аз съм за втория, по ми допада и изглежда завършен. Тревата е добре и се връзва с идеята на фирмата.
 
От: Кой от двата дизайна ви допада повече?

мен ме кефи първия повече
и ме кефят избушените иконки за фейсбук, тъкмо преди два дена ги гледах някъде и ме изкефиха
 
От: Кой от двата дизайна ви допада повече?

Защо? Какво й е на тревата?

Харесвам по-изчистени дизайни. С тревата става доста претрупано и вниманието на потребителя се отклонява от сайта. Заприличва повече на личен блог, отколкото на фирмен
 
Първия.

Вторият е банален.
Банален = нулев брандинг.
 
От: Кой от двата дизайна ви допада повече?

Вторият ми харесва повече ;-)
 
От: Кой от двата дизайна ви допада повече?

За такива градинарски истории, хубав брандинг може да стане с много пари+ хубав флаш дизайнер дето да направи някой имба сайт на флашче.
 
От: Кой от двата дизайна ви допада повече?

Дам втория е по добре .. за тревата на много хора ще допадне, но на много не със сигурност.
 
От: Кой от двата дизайна ви допада повече?

Нито един от двата.

Можеше да ги направиш малко с по-градинарски вид.
Трева има и в гората. А едно слайдшоу градина не прави :)

За втория дизайн:
Както и икони, ползвани почти без смисъл. Давам пример:
- иконата за Проектиране изглежда сякаш ще се прави проект на сграда, или е работното място на ученик в час по геометрия.
- иконата за Изграждане - къщи ли се строят?
Полето за търсене най-горе почти не се вижда.
Смесени са текстове на английски и български (sitemap, you are here, copyrights and etc.)
Не е написано какви са тези лога долу в сайта, производители/партньори/клиенти...
Зелената линия под навигацията се предполага че трябва да се върже с още нещо от дизайна.

Фона с тази трева дразни, ама много - отклонява вниманието от самия сайт, а и това слайдшоу с подскачащи картинки и полета с текст също боде очи.
Трябва да се поработи и върху логото.
Не виждам защо е нужно да се повтарят едни и същи неща в полетата "какво правим" и "последно от блога".


За първия дизайн: смени favicon-ата, че е от gnome и се знае от доста хора, нищо че е зелена. :)
Оправи footer-а, както и показването на статиите. Може да направиш навигацията малко по забележима.
Слогана до логото почти не се чете и разделителната черта между двете стои кофти.
Добре ще е да опиташ да намалиш сянката под слайдшоуто.
Иконите на facebook, twitter, RSS-а, можеше да не избухват (освен ако не извършвате някакъв род сапьорска дейност), ами да са част от корона на дърво или просто зелени, знам ли.

Нали е градина, вкарай живинка, но не прекалявай :)

Приеми критиката ми като градивен съвет. Не съм изписал тези н-реда за да се заяждам :)
 
От: Кой от двата дизайна ви допада повече?

Първият определено, в предната страница имаше мнение за баналния втори и брандинга - подкрепям
"Ние озеленяваме вашите мечти" е страхотно
 

Горе