Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

sixking

Well-Known Member
Сетих се, да попитам и за това, да не смесвам две теми.

Понеже правя проучване за беклинкове на сайтове, където да попитам да поставят по един за мен и все гледам за PR, но първо, че много хора чух, че това вече не се ползвало, второ че за 10 страници на серпа, намирам точно два или три сайта с PR. Е как е възможно? Затова, питам какво гледате когато търсите сайтове за беклинк?

Аз ползвам SEOquake плъгина за браузър и ми показва тези неща:


seo.png ---- Ползвах ключовата "вафла". Взимам предвид alexa ранга, защото колкото по-малко е числото там, по-добре нали?

Даже ако кажете, някой друг добър плъгин за браузър, който да изважда резултата на всеки сайт в серпа, ще съм много благодарен :)
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

DA, TF и SERP :)
Първите две не са важни ако страницата се класира по ключовата дума/фраза, която те интересува в първите 10-20 резултата. (
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

Значи, щом е в първите две страници, значи викаш е добре (самият сайт) ?
 
Авторитет, години, линкове, класиране в серпа. Реално това са най-важните според мен неща. Като подредбата е по начина, по който ги избирам. За жалост е доста трудно да вземеш линк отмного авторитетни сайтове, но пък такъв линк се равнява на много "посредствени".
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

Да, прав си, но предполагам най-точния отговор беше на колегата - ако са на първа, втора страница, значи добре.
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

Да, прав си, но предполагам най-точния отговор беше на колегата - ако са на първа, втора страница, значи добре.

Аз имам такива линкове и за сега нищо не ми помогнаха :) , явно не е достатъчно само да е на 3то място сайта ;)
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

Как изобщо го виждаш това?
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

по косвени неща си личи
сайтовете с трафик имат екипи , плащат заплати и обикновено има скъпи банери на тях :)
и цените им за реклама са на ниво :)
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

За какъв трафик говориш?
Ако търсиш линкове от сайтове над 100 000 органик посещения, то се очаква и цената да е безумно висока.
На 100% съм сигурен, че 5 линка от обикновени сайтчета ще свършат по-добра работа от 1 "сериозен".
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

Гледаш да няма никакъв начин като получиш линк да си избереш какъв да е анкора ;)
(Ако имаш контрол над анкора, значи е спам сайт :-o)
 
Re: От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

Да, прав си, но предполагам най-точния отговор беше на колегата - ако са на първа, втора страница, значи добре.

Това е както може да е временен фактор (класирането на определен сайт в топ 30, примерно), така и субективен, според нишата (ако е ниско конкурентна). Първото нещо, което прави впечатление е как Google третира в серпа си даден сайт. Дали е добре класиран (което може и да не ни подскаже на 100% дали е ОК сайта), дали има сайт линкове, има ли много резултати за бранда му, разпознаваем ли е като бран, при тайпване в сърча, и все такива сигнали, които реално дават и представа струва ли си линка или не. Все ще си струва щом е по топ позиции, но все пак някъде си струва повече. :)
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

Наскоро прочетох една статия на Brian Dean (backlinko) как да вземем линк от релеванти и авторитетни сайтове с помощта на инфографики. Който иска да погледне, изисква се малко работа но пък ако се получи ще си заслужава.
Знам, че мнението ми не е точно по темата ама все пак стана дума и за цената на такива линкове и затова се включих.
 
Re: От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

Наскоро прочетох една статия на Brian Dean (backlinko) как да вземем линк от релеванти и авторитетни сайтове с помощта на инфографики. Който иска да погледне, изисква се малко работа но пък ако се получи ще си заслужава.
Знам, че мнението ми не е точно по темата ама все пак стана дума и за цената на такива линкове и затова се включих.

Дай инфо. С pdf и линк в него? Защото някой си взимат инфографиката и грам не слагат линк от къде са я взели. :) Не дискутираме директния трафик, ако случайно някой реши да тайпне от инфографиката url адреса директно в адрес бара. :)

По темата е, защото според мен най-важен фактор е именно авторитета на сайта. А големите се кефят, ако могат да заложат някоя интересна инфографика.
 
От: Кой фактор гледате, когато търсите сайтове за беклинк

Това е статията. Доста е дълга за да разкажа, но с две думи метода е следния:
Правим инфографика, пишем интро за нея 200-300 думи, намираме авторитетни сайтове в нишата ни и им предлагаме инфографиката с интрото. Линка се поставен в интрото, което от своя страна пък е първия параграф и съответно тежеста му е най-голяма.
Хамалогия е да се прочете статията(дългичка е), хамалогия е и метода(може да се оутсорсне), но пък линк в първите 100 думи на високо авторитетен сайт мисля, че си струва.
 

Горе