Кой TLD Да ползвам?

dalasweb

Well-Known Member
Харесах си една дума и си купих всичките TLD.
Примерно:
закупил съм
dumichka.com, dumichka.net, dumichka,info, dumichka,eu
Въпроса ми е ,ако направя за всички тези домейни сайтове с различен дизайн ,но с еднакво съдържание или пускам dumichka.com а другите ги паркирам към него?
Как ще се отнесе гугъл при един сайт и 3 паркирани към него
или 4 домейна с различен дизайн но с почти едно и също съдържание.

п.п Втория вариант със съгурност ще имам повече поситители!:)
 
От: Кой TLD Да ползвам?

Сайта на сом. Другите празни с 301 към сом.
 
Гугъл е сляп, не вижда дизайна. Вълнува го съдържанието. По-добре е да са с един и същ дизайн, но различно съдържание.
 
От: Re: Кой TLD Да ползвам?

Гугъл е сляп, не вижда дизайна. Вълнува го съдържанието. По-добре е да са с един и същ дизайн, но различно съдържание.

Да бе! :)

Не знам какво вижда и какво не гугъл, но е погрешно да се правят неща заради някой бот, било то и гугъл. Утре ще сменят алгоритъма и ще ревем, че можел вече и да вижда... и да чува .. и боб да хвърля.

Направи това, кето ти казвам. и когато сом-а стане голям, красив, полезен и популярен прецени, дали имаш потенциял да създаден нещо друго, което да го допълни и го хостни на някой друг TLD
 
От: Кой TLD Да ползвам?

Трябва да са с еднакво съдържание
не може на единия сайт ако пиша за видове охлюви ,на другия да измисля друг вид охлюв!

Да,но с 4 сайта имам по-голяма възможност за посещение!
 
гоогле вижда сичко:) сложи на 100 сайта(адсенс, mnf, blog network, ...) 1 дизайн и виж какъв фоотпринт оставяш, да те залови че си ферма :)

п.п Втория вариант със съгурност ще имам повече поситители!:)
cъс сигурност ще са по-малко (поне от търсачките) :)
 

Горе