Кола от Англия?

devoid

Active Member
Здравейте, предстои ми пътуване до Лондон близките дни и се интересувам от закупуването на някаква количка или джипка , разглеждах един сайт който ми дадоха и виждам добри оферти , но ме интересува някой скоро докарвал ли е от там кола и как стоят въпросите с мита глупости и т.н. за да знам как да ги смятам + - с мито транспорт и т.н

Blinky

Owner
Там колите са с обратен волан. Мислиш ли, че е подходяща за тук? Ако ще гледаш да си вкараш внос, защо не видиш някои европейски държави с като нашето движение. Да, там иначе имат доста добри оферти, мой познат си взе супер добро ауди на никакви пари, ако беше тук щеше да му вземат едно 50% отгоре. Защо не потърсиш някой да ти е вкара? Друг мой приятел вкарва, гледайки сайтовете и аукционите. Не знам как са му уредени нещата с митата, но да дойде с всичко 1500 лв. и уреждане на документи. Вече зависи от посредника де.

metaverse

Well-Known Member
Там колите са с обратен волан. Мислиш ли, че е подходяща за тук? Ако ще гледаш да си вкараш внос, защо не видиш някои европейски държави с като нашето движение. Да, там иначе имат доста добри оферти, мой познат си взе супер добро ауди на никакви пари, ако беше тук щеше да му вземат едно 50% отгоре. Защо не потърсиш някой да ти е вкара? Друг мой приятел вкарва, гледайки сайтовете и аукционите. Не знам как са му уредени нещата с митата, но да дойде с всичко 1500 лв. и уреждане на документи. Вече зависи от посредника де.

Нещо не ми се връзва за 50% отгоре. Казвам го, защото съм внасял коли от Англия и като теглиш чертата печалбата спрямо разправиите е meh... Това е ако става въпрос за 3-4 коли при автовози и големи поръчки е различно.

Към автора - можеш да разгледаш какво предлагат по търговете. Например в British Car Auctions https://www.bca.co.uk/
Там понякога изкачат много добри оферти, но е изцяло въпрос на късмет. Има дори с ляв волан.

Първата ми кола още преди да имам книжка беше Ford KA 1.3 именно от там. Взех я за £150, малко мивка, touch up и я продадох за £350. ;)

Blinky

Owner
Нещо не ми се връзва за 50% отгоре. Казвам го, защото съм внасял коли от Англия и като теглиш чертата печалбата спрямо разправиите е meh... Това е ако става въпрос за 3-4 коли при автовози и големи поръчки е различно.;)
Това споделя. И на мен не ми се връзва, но каквото такова.

Горе