Кола от Англия?

devoid

Active Member
Здравейте, предстои ми пътуване до Лондон близките дни и се интересувам от закупуването на някаква количка или джипка , разглеждах един сайт който ми дадоха и виждам добри оферти , но ме интересува някой скоро докарвал ли е от там кола и как стоят въпросите с мита глупости и т.н. за да знам как да ги смятам + - с мито транспорт и т.н
 
Там колите са с обратен волан. Мислиш ли, че е подходяща за тук? Ако ще гледаш да си вкараш внос, защо не видиш някои европейски държави с като нашето движение. Да, там иначе имат доста добри оферти, мой познат си взе супер добро ауди на никакви пари, ако беше тук щеше да му вземат едно 50% отгоре. Защо не потърсиш някой да ти е вкара? Друг мой приятел вкарва, гледайки сайтовете и аукционите. Не знам как са му уредени нещата с митата, но да дойде с всичко 1500 лв. и уреждане на документи. Вече зависи от посредника де.
 
Там колите са с обратен волан. Мислиш ли, че е подходяща за тук? Ако ще гледаш да си вкараш внос, защо не видиш някои европейски държави с като нашето движение. Да, там иначе имат доста добри оферти, мой познат си взе супер добро ауди на никакви пари, ако беше тук щеше да му вземат едно 50% отгоре. Защо не потърсиш някой да ти е вкара? Друг мой приятел вкарва, гледайки сайтовете и аукционите. Не знам как са му уредени нещата с митата, но да дойде с всичко 1500 лв. и уреждане на документи. Вече зависи от посредника де.

Нещо не ми се връзва за 50% отгоре. Казвам го, защото съм внасял коли от Англия и като теглиш чертата печалбата спрямо разправиите е meh... Това е ако става въпрос за 3-4 коли при автовози и големи поръчки е различно.

Към автора - можеш да разгледаш какво предлагат по търговете. Например в British Car Auctions https://www.bca.co.uk/
Там понякога изкачат много добри оферти, но е изцяло въпрос на късмет. Има дори с ляв волан.

Първата ми кола още преди да имам книжка беше Ford KA 1.3 именно от там. Взех я за £150, малко мивка, touch up и я продадох за £350. ;)
 
Нещо не ми се връзва за 50% отгоре. Казвам го, защото съм внасял коли от Англия и като теглиш чертата печалбата спрямо разправиите е meh... Това е ако става въпрос за 3-4 коли при автовози и големи поръчки е различно.;)
Това споделя. И на мен не ми се връзва, но каквото такова.
 
Там колите са с обратен волан. Мислиш ли, че е подходяща за тук? Ако ще гледаш да си вкараш внос, защо не видиш някои европейски държави с като нашето движение. Да, там иначе имат доста добри оферти, мой познат си взе супер добро ауди на никакви пари, ако беше тук щеше да му вземат едно 50% отгоре. Защо не потърсиш някой да ти е вкара? Друг мой приятел вкарва, гледайки сайтовете и аукционите. Не знам как са му уредени нещата с митата, но да дойде с всичко 1500 лв. и уреждане на документи. Вече зависи от посредника де.
Може ли контакти с човека, че съм харесал едно самосвалче :D :D
 
Ако нямам пари за нормална кола (според страната/района където предимно ще я карам) - ще си купя колело (ако вече нямам такова). Иначе е все едно - ще взема ей това колело, нищо че седалката му е наобратно. :D
Фейсбука е пълен с въпроси на самонаказали се с коли с обратна дирекция - специфика при охладителни системи, радиатори, незнам си какво. Като им се счупи нещо и започва чуденето и побългаряването.
 
Ако нямам пари за нормална кола (според страната/района където предимно ще я карам) - ще си купя колело (ако вече нямам такова). Иначе е все едно - ще взема ей това колело, нищо че седалката му е наобратно. :D
Фейсбука е пълен с въпроси на самонаказали се с коли с обратна дирекция - специфика при охладителни системи, радиатори, незнам си какво. Като им се счупи нещо и започва чуденето и побългаряването.
Ама няма да изглеждаш тежък... Виждал ли си как те гледа първа генерация на Панамера и пробег поне 300000 км (известни) с десен волан на светофар в Люлин?!? Тежки нокаути на колела!
 
Ама няма да изглеждаш тежък... Виждал ли си как те гледа първа генерация на Панамера и пробег поне 300000 км (известни) с десен волан на светофар в Люлин?!? Тежки нокаути на колела!
Имам познат, каращ 15 годишен Мерцедес, следвайки логиката, че нищо, че след него е мъгла и двигателя моли за куршум в главата, все пак кара марката. :D
 
Имам познат, каращ 15 годишен Мерцедес, следвайки логиката, че нищо, че след него е мъгла и двигателя моли за куршум в главата, все пак кара марката. :D
Ами след като данъка на дъртата брантия е в пъти по-малко от новата, смятам е съвсем нормално да има пътни мъгли :love: . Поредната логическа боНба от избранниците на народа.
 
Ами след като данъка на дъртата брантия е в пъти по-малко от новата, смятам е съвсем нормално да има пътни мъгли :love: . Поредната логическа боНба от избранниците на народа.
Да, сипе за 20 лева и не ги усети къде са. :) Днес мина покрай мен едно BMW (май тройка беше, на има няма 18 години), доста дърто, на спирката ни направи всички от медената мафия. И това е минало технически. Има, кара. Да не говорим за селяците където си пробват издънените гърнета между 1 и 3 вечер. Абе точно тук ще се нагледаш на страшна скъсанящина, които някои намират за гъзария. :)
 
Да, сипе за 20 лева и не ги усети къде са. :) Днес мина покрай мен едно BMW (май тройка беше, на има няма 18 години), доста дърто, на спирката ни направи всички от медената мафия. И това е минало технически. Има, кара. Да не говорим за селяците където си пробват издънените гърнета между 1 и 3 вечер. Абе точно тук ще се нагледаш на страшна скъсанящина, които някои намират за гъзария. :)
бате и аз карам мерцедес Е320 ЦДИ 2003 година.. няма дим мим т.н. но това е друг въпрос
обаче комфорта който ти предлага тази кола макар и 20 годишна не може да се сравни примерно с някой нисък клас.. Примерно вземи си ако щеш астра 2020 година или рено или КИА.. направи една разходка с тях до морето и се върни и направи същата разходка с моя мерц и да видим кое ще ти хареса.. сега опелчето за града може и да е добре, но за дълги разстояние не може да се сравни ..

разбира се има индивиди дето не си подържат колите правят някакви глупости озвучения т.н. за тях няма какво да се каже те са ясни.. но за години на колите може да поспорим :Д
 
Мерцедес да е, пък може и с кон да е отпред. Изи, я кажи за ония А... Б... сериите на мерц марката :hankey:
 
бате и аз карам мерцедес Е320 ЦДИ 2003 година.. няма дим мим т.н. но това е друг въпрос
обаче комфорта който ти предлага тази кола макар и 20 годишна не може да се сравни примерно с някой нисък клас.. Примерно вземи си ако щеш астра 2020 година или рено или КИА.. направи една разходка с тях до морето и се върни и направи същата разходка с моя мерц и да видим кое ще ти хареса.. сега опелчето за града може и да е добре, но за дълги разстояние не може да се сравни ..

разбира се има индивиди дето не си подържат колите правят някакви глупости озвучения т.н. за тях няма какво да се каже те са ясни.. но за години на колите може да поспорим :Д
Аз също съм с Е320 2005 година и съм доволен, така че не е само до годините, а до това как е поддържана колата.
 
Аз също съм с Е320 2005 година и съм доволен, така че не е само до годините, а до това как е поддържана колата.
Нямам нищо против старите коли, аз карам 2003-та, но поддръжката на някои е повече от трагична и намират за голяма гъзария музиката и джантите да са им топ, а в същото време постоянно да доливат масло. Други глупци си слагат някакви генерации, които се чуват през 3 квартала. И най ми става густо като ей такива бракми се изрежат на някой светофар, така, че да се обърне всеки, дори и мъртвец, да види какво чудо на технологията минава. А милото умрело в кожата си, а вътре индивида не по малко взел дал.

Виж аз с Кия-та сигурно ще отида и ще се върна, за возията не знам, но за сигурността ще съм обеден, че няма да ми лиспва. Колкото до това с кола на възраст, вече ще ми е по търсене дали няма нещо някъде да сдаде багажа. И да, поддръжката е ясна, но то самия материал и всичко по нея остарява морално. Все още не съм чувал да сменят шасита, основен на двигател - за това съм чувал, боли, и но дава още доста годинки живот. И съм стигал до един момент, в който каквото и да поддържаш, каквото и да сменяш, си почва надолу към скрап полетата. А с нашите пътища, процеса е доста ускорен и условия.
 
бате и аз карам мерцедес Е320 ЦДИ 2003 година.. няма дим мим т.н. но това е друг въпрос
обаче комфорта който ти предлага тази кола макар и 20 годишна не може да се сравни примерно с някой нисък клас.. Примерно вземи си ако щеш астра 2020 година или рено или КИА.. направи една разходка с тях до морето и се върни и направи същата разходка с моя мерц и да видим кое ще ти хареса.. сега опелчето за града може и да е добре, но за дълги разстояние не може да се сравни ..

разбира се има индивиди дето не си подържат колите правят някакви глупости озвучения т.н. за тях няма какво да се каже те са ясни.. но за години на колите може да поспорим :Д
Ами...аз живея до морето, наскоро правих разходки до София, до Хисаря също с новия Опел (2022г Мокка, дето е градски СУВ), не е с големи гуми - 17" са, пълен пакет екстри. Топли си волана, взима нет от телефона и прави WiFi точка за всички пътници, навигацията се показва на големия екран/таблото, колата върви прекрасно, гори малко, седалките са много удобни. Спрях само веднъж да идем до тоалетната и после продължихме.
Предния ми Опел (2016г) Астра J - до Гърция, Турция, Румъния, София - не усещаш как минават 9-12 часа път. Иначе да, имал съм навремето от ръждивите Астри - с нея като стигнех до Търново, трябваше да слизам за да направя малко гимнастика.
В днешно време за да се усети сериозна разлика в комфорта, трябва да дадеш тройно по-висока сума за кола (говоря за цени от порядъка на 250 000 - 300 000лв), ако си с 25-40 000лв в джоба - ще може да си позволиш най-бюджетното решение, което няма как да е удобно. А вече за 50-80 000лв си взимаш достатъчно комфортна кола както за градско, така и за междуградско шофиране.

20 годишния мерцедес ще е комфортен на дълъг път щом се поддържа добре и е бил висок клас за времето си. Аз поне се радвам на добре поддържани коли, без значение от възрастта им.
Но изказвания "тя мойта 20-30 годишна кола е по-добра от всичко ново" не ги подкрепям. Тъй като шанса този, който ги говори тези неща да е ползвал по-дълго време от един тест-драйв нова кола среден клас с екстрите и всичкото й не е голям (нарочно споменавам екстрите, тъй като не говорим за опосканите служебни коли).
Преди може би месец ще стане колата ми ме спаси да не вляза в затвора. Минавам покрай училище, има пешеходна пътека, колите в едната лента за движение спрели плътно и върху пешеходната пътека. Намалявам скоростта до 28-30км.ч. въпреки че на пръв поглед няма никой. На 2-3 метра съм от пешеходната пътека в момента, в който дете от началното образование (не се виждаше между спрелите коли) се стрелна по пътеката, а колата ми автоматично взе да пищи и моментално закова спирачки. На детето му нямаше нищо, на колата също. Ако бях с някоя стара кола, щях да съм бутнал детето със сигурност.
Преди да кажете - ми да си гледал то има пешеходна пътека. Ами да, гледах, намалих както се прави по правилник, но докато има тъпанари, които спират на пешеходни пътеки и блокирайки напълно видимостта, като има деца, които не са научени как се пресича...винаги ще има риск.
 

Горе