Колеги един въпрос за гуг. инсрументи за администратори

какво означават и как се работи с това:

Параметри на URL адресите
Помогнете на Google да обхожда сайта ви по-ефективно, като укажете начина, по който да обработваме параметрите в URL адресите ви. Научете повече.
Използвайте тази функция само ако сте сигурни как работят параметрите. Неправилното изключване на URL адреси може да доведе до изчезването на много страници от резултатите от търсенето.
 
Здравей. Това е GWT ли гледаш? Първо да кажа, че за да върви много добре сайта без грешки там, трябва да е писан от някакво гуру, спазвайки всички правила, и пак няма да е на 100% или да е някакъв статичен HTML без много неща в него, който само могат да увеличат шанса за грешки и т.н. ;) Виж всички забележки в администрацията и виж какво може да се изчисти, да се подобри и най-вече преработи. Най-често при клиентите забелязвам няколко неща - грешки в кода и бавно зареждане, заради лошата оптимизация на модули, кодове, плъгини и естествено хостинг конфигурация (най-вече план, който не им отговаря на нуждите). Дано да съм в права посока за въпроса ти, но и да не съм, насочи ме моля те, че аз си развивам турбината при мен. :)
 
От: Колеги един въпрос за гуг. инсрументи за администратори

Ако му се връзвате на гошо на всичко, няма да имате време за сън, камо ли да създадете потомство. :p
 
Последно редактирано:
Re: От: Колеги един въпрос за гуг. инсрументи за администратори

Колеги ето това ми излиза, и това са опциите за изборВиж файлът 11077

Кое по-точно, че не го виждаме. Поне аз де.

@Вискяр Бг, така е. Спазваш някакви правила, правиш всичко по стандартите и това е. Имах един приятел, който от 20 000 една страница била давала грешка при обхождането на бота.....и му викам....Братле, ти сериозно ли? :) Нищо не можеш да направиш, проверяваш, бингваш, минаваш ръчно, обновяваш и пак ще даде нещо....така е направена логиката, колкото повече има, толкова е по-голяма вероятността да има нещо някъде. А кой е в грешка...ходи разбери....;) Виж при сайт от 10 страници е проблем, но при няколко десетки хиляди...и да си изядеш SEO сертификатите, може да е на сървърно ниво, може да е при тях нещо да не е захапал правилно. :)
 
От: Re: От: Колеги един въпрос за гуг. инсрументи за администратори

Кое по-точно, че не го виждаме. Поне аз де.

@Вискяр Бг, така е. Спазваш някакви правила, правиш всичко по стандартите и това е. Имах един приятел, който от 20 000 една страница била давала грешка при обхождането на бота.....и му викам....Братле, ти сериозно ли? :) Нищо не можеш да направиш, проверяваш, бингваш, минаваш ръчно, обновяваш и пак ще даде нещо....така е направена логиката, колкото повече има, толкова е по-голяма вероятността да има нещо някъде. А кой е в грешка...ходи разбери....;) Виж при сайт от 10 страници е проблем, но при няколко десетки хиляди...и да си изядеш SEO сертификатите, може да е на сървърно ниво, може да е при тях нещо да не е захапал правилно. :)

Този показател - от скрийншота, дори не съм го забелязал.

HTML валидация, CSS валидация, оптимизация на изображенията, зареждане от различни домейни/поддомейни съдържанието на една страница - висока скорост на зареждане, хубав и качествен текст - добре структуриран. Това са важните и основни неща.
Като имаш това, вече можеш да се напъваш за линкбилдинг.
А гошо е империя - един писал нещо за изисквания, друг - друго. Двамата нито са се виждали, нито чували. Дори не знаят за съществуването на другия, камо ли че е писал нещо.
 
Re: От: Re: От: Колеги един въпрос за гуг. инсрументи за администратори

HTML валидация, CSS валидация, оптимизация на изображенията, зареждане от различни домейни/поддомейни съдържанието на една страница - висока скорост на зареждане, хубав и качествен текст - добре структуриран. Това са важните и основни неща.

Да, бих допълнил - добра видимост (бързина на зареждане, което си е от хоста тук), правилна оптимизацията на функциите и JS в сайта, добре пренасочени страници, които или не съществуват или не трябва да бъдат в индекса, често обновяване на картата на сайта, и всичко друго технически, както и най-важното - без читване. ;)
 

Горе