Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

хафтеее со керез...

[h=3]Създават ромска азбука, ще издават и учебници[/h]Унифицирана ромска азбука се очаква да бъде изработена по международен проект "Възстановяване на европейските измерения на ромските език и култура", който трябва да приключи през лятото на 2014 г.
 
От: От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Може да ми кажете е съм расист и какво още не, но аз няма да дам пари на циганин дори ако виждам че умира от глад, а за компютър да не говорим.
няма ли бели хора с нужда от помощ?
Ти ко мислиш че тая утрепка безработната дето му е родителко тяло няма да продаде компа в някоя заложна къща с оправданието че нямат пари за хляб ли?
АБЕ КАКА МОЖЕ ДА ИМА ПРИЗИВ ЗА ДАВАНЕ НА ПАРИ НА ЦИГАНИ НЕ РАЗБИРАМ ?
Колко пъти да обяснявам - всяка милостиня дадена на подобни е пирон в ковчега на бълхария - нали сте патриоти - защо захранвате тумора?
Те видят ли пари, ще се наядат и напият- което води и до размножаването... аз не искам да се размножават,
затова и приветствам кризата, ако го нямаше този бум на работа, пари и заеми, циганите нямаше да се наплодят толкова много в последните няколко години!
Предпочитам да дам за кучета пари отколкото за подобни екземпляри!

Браво!
Една стотинка няма да дам. Ако ви разкажа няколко случки, които съм преживял с тия образи(братята манги) и вие няма да дадете. Защо не съберем пари за някой наистина нуждаещ. Ами ще взимаме компютър за мангал !?

Добра идея, грешна кауза!
 
От: От: От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милени

Определено и колегите, които са против имат право. Може би идеята за компютъра не е толкова добра щом има вероятност, родителите да го заложат и да профукат парите. Но какво ще кажете тогава, да съберем пари и да му купим и изпратим книги? Образованието е най-добрия начин не просто да "нахраним" веднъж това дете, а да му помогнем да си вземе само хляба в ръцете.
 
От: От: От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милени

Определено и колегите, които са против имат право. Може би идеята за компютъра не е толкова добра щом има вероятност, родителите да го заложат и да профукат парите. Но какво ще кажете тогава, да съберем пари и да му купим и изпратим книги? Образованието е най-добрия начин не просто да "нахраним" веднъж това дете, а да му помогнем да си вземе само хляба в ръцете.

По добре им купи направо тоалетна хартия а? те за друго няма да използват книгите, а така няма да им се налага да я мачкат преди това!
Абе какво ви ухапа да дарявате на тия?
Я се огледайте - платете на някой дядо сметката в магазина дева! Купете един чувал храна за кучетата.
Купете 5 кила асфалт и запушете дупка :)
ЗАСТАНЕТЕ ПРЕД ТРАМВАЯ С ЕДНА ПАЧКА БИЛЕТИ И РАЗДАВАЙТЕ НА ВСЕКИ КОЙТО ВИ ХАРЕСА :)

Не ги мислете тия...милениум дете... доповръща ми се!
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

AMOUN, споделям мнението ти напълно. Всеки един от нас, лично, може да реши да направи някое от нещата, които предлагаш ти (между другото благодаря ти, даде ми една много хубава идея), но мисля че колегата, започнал темата има предвид, ние форумците тук, да направим нещо добро и полезно от името на всички, нещо на което колегите с новинарски сайтове да могат да сложат заглавие от типа: Българските интернет предприемачи се ОБЕДИНИХА ... и свършиха еди какво си.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

по добре да вземем комп за някой пансион!
 
Последно редактирано:
Re: От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

AMOUN, споделям мнението ти напълно. Всеки един от нас, лично, може да реши да направи някое от нещата, които предлагаш ти (между другото благодаря ти, даде ми една много хубава идея), но мисля че колегата, започнал темата има предвид, ние форумците тук, да направим нещо добро и полезно от името на всички, нещо на което колегите с новинарски сайтове да могат да сложат заглавие от типа: Българските интернет предприемачи се ОБЕДИНИХА ... и свършиха еди какво си.

а въобще не искаме да се пише по медиите... всякаква помощ трябва да е максимално под радара или да е персонална човек по човек да ходят да дават, щото ако се хване някой от форума да събира пари да купим нещо този някой трябва да има регистирирана фондация и през нея да стане всичко иначе на срещата на която се събират парите може да се изсипе икономическа полиция и да го закопчае или ако по електронен път се превеждат парите да цъфнат като иде да ги тегли

Или добре дошли в бг тук закона е такъв... всички тези неща са били направени уж да се спрат измамниците който събират благотворителност... ама закона се е извътял така че ловят обикновени хора който се организират за да дадът нещо... и да отчетът че вършат работа

този който се похвали по новините че е събирал пари дори и да не го хванат на момента в последствие може репортажа да се използва за да се самосезират и да го разследват... затова само персонална помощ или през фондации или отиваме всички и всеки дава от него си като се купува нещо... никой не трябва да събира пари иначе може да има проблеми с закона а репортажа в новините да е доказателството за "престъпната му дейност"...
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Това за влизането в новините го използвах като метафора, а не като предложение. За останалото - нямам думи!
 
ами това аз казах защо е въведено щото има много лоши хора... мисля че историяте беше от преди 7-8 години имаше две жени който тогава бяха обикаляли по фирмите събират помощ за операция на детенце на места бяха изпросили от фими къде по 5 къде по 10 000 лева а се беше оказало че въобще няма нужда от такава операция историята е измислена и си бяха кули по няколко апартамена (тогава бяха евтини) нещо такова ли ми се върти спомена е от сравнително отдавна... май имаше няколко такива случая... от тогава беше въведено че пари за благотворителност могат да събират само регистрирани фондации... въпроса е че така формулиран закона пречи например някой от форума да се организира да събира пари да купим нещо защото директно попада под ударите му и ако някои иска да да отчете че върши дейност може съвсем спокойно да удари този който събира парите... ако разбере за това де... а от медии или от разтръбена история няма как да не разбере...

единствения вариянт нещата да са законни е например във форума само се уговаряте отивате всички и всеки вади от джоба си и дава парите на касата за това което се купува и след това или всеки персонално изпраща това което е решил като помощ директно на нуждаещия се... не трябва да има концентрация на пари в едно лице
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Има един гаден п....с в Пловдив на центъра събира помощи, вече три пъти се карам с него, защото е свръх досаден. Като му откажеш и започва да те обвинява и да ти дрънка глупости и не те оставя да си вървиш по пътя. Последно беше докарал някаква мадама заедно да събират пари в центъра на Асеновград и тя ми иска на мен, аз и казвам че няма да и дам и тя почва с неговите номера да ми избива на съвест. Ама и казах, че точно на нея нямам намерение да давам обяснения за какво си харча парите и я подминах, а оня педал гледа отстрани злобно. Направо ми са противни, защото си събират така пари и си живеят от тях, а децата от снимките са истински, ама няма да получат и лев.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Да си призная, когато пуснах темата, не знаех че децата са от определено етническо потекло. Ето и статията от която ми дойде идеята: http://www.monitor.bg/article?id=310541

Но сега става още по-интересно това предизвикателство ... Гледахте ли последният епизод на Стъклен Дом? Евала на пистелите за това че отварят малко прозорче по темата за малцинствата ... искренно се надявам да има някакъв позитивен обратък (актрисата която играе циганката е супер hot) (гледам го със закъснение, но редовно)

и нещо писано преди 200+ години: "Ние считаме тези истини за видни от само себе си, че всички хора са създадени равни, че те са дарени от своя Създател с някои неотчуждими права, че сред тези права са живот, свобода и стремеж към щастие." то всички се сещат от куде е цитата.

Та план А: Книги план Б: Десктоп

Все още се търси добър предприемач от Пловдив.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Да бе, защото на снимката от Монитор въобще не си личи какво е милениумчето (дали името му Милен е случайно :lol:). Не знам какво му е интересното на твоето "предизвикателство". Въобще какво е предизвикателството? Такива миленовци с лопата да ги ринеш, отиди до някой незаконно окупиран трафопост или набързо сглобен катун. Дай им книги и ще си запалят огън. Темата за малцинствата се беше отворила преди месец, със сериалите може да се прави единствено пропаганда. Съмнява ме в "Стъклен ден" да вмъкнат някоя случка от реалния живот с това екзотично малцинство.

Хората не се раждат равни, а уникални, неограничена свобода не съществува, защото какво и кое е свободно ти казват законите, щастието е чувство породено от сложни биохимични реакции в организма.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Те с този стъклен дом, ме изби на смях как този бай мангал отиде и намери кой е що е собствника на Мола и ще почва го заплашва да взима сестрата му, и да търси възмездие, ей така на първосигнално ниво като някой скот...

Колкото и да се доброжелателни сценариситите, просто няма как да ги измие, изтупа и да ги предложи, че са стойностни. Ако прасето е свикнало да яде в кочината от калта, всяква помия и му кеф, къв е смисъла му даваш филе миньон, като накрая всичко отва в кочината с калта, та така с тези наши платени гласоподаватели. Абе ако някой ми се яви и е видимо доста интелигентен/а но е от цигански произход, пред голяма дилема ще ме остави ..
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Бих се включил ако се помогне на някой свестен, интелигентен, с переспектива, който иска да учи, и се старае, но не му достигат парите, които родителите му изкарват с честен труд.

ИМА МНОГО ТАКИВА ХОРА в нашата държава, член на ЕС!

Даваха за едно семейство, многодетно, децата се учат добре, просто не им стигат парите. Не помня кои бяха (а какви други глупости помня, мамка му!)

Ако се намери някой свестен, бих дал каквото мога от сърце!

Кажете, ако познавате чеовек в нужда, истинска нужда, който ще се опита да постигне нещо с което е получил.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Кажете, ако познавате чеовек в нужда, истинска нужда, който ще се опита да постигне нещо с което е получил.

иво танев?
има нужда от присаждане на коса и АКЪЛ!
къци вапцаров?
има нужда от спонсор за ново негово авторско предаване и за пластични корекции по момичетата на късмета...

бойко?
трябват му пари за хасвалт на човека?

тоя на дпс?
пари за ново барбекю му трябват...

идеи многооооо
... само трябва да се наведеш и да ги поемеш :)
 

Горе